DZIŚ JEST:   26   CZERWCA   2019 r.

Św. Zygmunta Gorazdowskiego,
Św. Jana i Pawła, męczenników
 
 
 
 

Watykański urzędnik atakuje arcybiskupa Vigano w Cambridge

Watykański urzędnik atakuje arcybiskupa Vigano w Cambridge
O.Thomas Rosica / Chris Adamczyk, Manager, Marketing and Communications, Salt and Light Catholic Media Foundation. Salt and Light Catholic Media Foundation / commons.wikimedia.org. Licencja CC BY-SA 4.0

W przemówieniu z 8 lutego wygłoszonym na Uniwersytecie Cambridge ojciec Thomas Rosica zasugerował, że arcybiskup Carlo Maria Vigano kłamał. Dyrektor Katolickiej Fundacji Medialnej Sól i Światło, uznał dokumenty byłego nuncjusza w USA za diaboliczne. Ponadto portal Life Site News twierdzi, że ojciec Rosica dopuścił się w swym wystąpieniu plagiatu.

 

Ojciec Rosica określił obecne wydarzenia w Kościele mianem doskonałej burzy (perfect storm). Dowodzą tego jego zdaniem zarówno oburzające życie Theodore'a McCaricka, jak i raport Pensylwańskiego Wielkiego Jury (Grand Jury) o nadużyciach wśród kleru. Jako element tego kryzysu ojciec Rosica wskazał nikczemne (vicious) jego zdaniem twierdzenia arcybiskupa Vigano.

 

Ten ostatni, były nuncjusz apostolski w USA oskarżył Franciszka o tolerowanie ówczesnego kardynała McCaricka, oskarżonego o nadużycia seksualne. Potępił także homoseksualne lobby działające w Kościele.

 

Jednak zdaniem ojca Rosiki teksty arcybiskupa Vigano zawierały „półprawdy i kłamstwa wymierzone przeciwko wikariuszowi Chrystusa i następcy Piotra”. Określił on dokumenty byłego nuncjusza w Stanach Zjednoczonych mianem diabolicznego arcydzieła.  

 

Ojciec Rosica uważany jest za człowieka bliskiego Watykanowi. Na synodzie młodych pełnił funkcję ataché mediów anglojęzycznych. 

 

Według portalu Life Site News ojciec Rosica w wystąpieniu z 8 lutego dopuścił się plagiatu, wykorzystując słowa kardynałów Edwina O'Briena i Waltera Kaspera, księży Jamesa Martina i Thomasa Reese'a oraz Gregory’ego K. Hilisa – bez poinformowania słuchaczy o tym, kto jest ich rzeczywistym autorem.

 

Być może wpływ na taką postawę byłego ataché medialnego miały jego osobiste poglądy na temat arcybiskupa Chaputa, którego na trzy miesiące przed synodem krytykował w felietonie za przypominanie nauczania Magisterium Kościoła na temat grzeszności stosunków homoseksualnych. „Używanie stanu duchowego, władzy biskupiej lub innych form przywództwa do odrzucenia, lekceważenia lub potępienia wysiłków tych, którzy po prostu chcą dotrzeć do osób na peryferiach Kościoła, nie jest odpowiednie dla pasterzy, kapłanów, sług Pana. Nie ma to nic wspólnego z Ewangelią!” – pisał na łamach saltandlighttv.org.

 

Tymczasem Kościół stale potępiał akty homoseksualne. Zmiana tej nauki jest niedopuszczalna. Jak czytamy w Katechizmie „Tradycja, opierając się na Piśmie Świętym, przedstawiającym homoseksualizm jako poważne zepsucie [...] zawsze głosiła, że akty homoseksualizmu z samej swojej wewnętrznej natury są nieuporządkowane [...]. Są one sprzeczne z prawem naturalnym; wykluczają z aktu płciowego dar życia. Nie wynikają z prawdziwej komplementarności uczuciowej i płciowej. W żadnym wypadku nie będą mogły zostać zaaprobowane”.

   

Źródła: lifesitenews.com / saltandlighttv.org / Biblia Tysiąclecia / Katechizm Kościoła Katolickiego

mjend

 

 

 

 Zobacz także:

 

Listy arcybiskupa Vigano

 

Listy arcybiskupa Vigano


DATA: 2019-04-03 14:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ortodoksja tego Rosicy ciekawe jakiego pochodzenia etnicznego? jest więcej niż podejrzanego autoramentu.
4 miesiące temu / Anna
 
Typowy urzędas, który głosi własną naukę a nie Ewangelię.
4 miesiące temu / DNA
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "66248"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.