DZIŚ JEST:   24   CZERWCA   2018 r.

Narodzenie św. Jana Chrzciciela|
XII Niedziela zwykła
Św. Symplicjusza
 
 
 
 

Watykanista o ostatnich, dramatycznych słowach zmarłego kardynała Caffarry

Watykanista o ostatnich, dramatycznych słowach zmarłego kardynała Caffarry
fot. Fabio Frustaci / EIDON/MAXPPP/Forum
#RODZINA    #ŁUCJA    #ADHORTACJA    #ATANAZY    #SOCCI    #CAFFARRA    #AMORIS LAETITIA    #DUBIA    #CARLO    #FRANCISZEK    #SIOSTRA ŁUCJA    #KOŚCIÓŁ    #KRYZYS    #SZATAN    #FATIMA    #PAPIEŻ    #ŚMIERĆ    #KARDYNAŁ    #ZMARŁ    #ŚWIĘTY ATANAZY

Jeden z najbardziej znanych watykanistów – Antonio Socci – napisał na swoim blogu o ostatnich słowach zmarłego kilka dni temu kardynała Caffarry. Słowa te zdradzić miał mu kapłan, który odwiedził umierającego hierarchę.


Ksiądz odwiedzający chorego kardynała rozmawiał z nim o nieszczęściach, które spotykają Kościół w naszych czasach. Kardynał Caffarra poruszony i ze łzami w oczach odpowiedział:


„Pan nie opuści Swego Kościoła. Na początku było tylko dwunastu apostołów, więc może i teraz Pan zacznie od kilku ludzi. Wyobraźmy sobie cierpienie świętego Atanazego, zupełnie osamotnionego w swej obronie prawdy o miłości Chrystusa, Kościoła i wiernych. Musimy więc mieć wiarę, nadzieję i męstwo”.


Kardynał nawiązywał do historii świętego Atanazego – żyjącego w jednym z najciemniejszych momentów w dziejach Kościoła – kiedy to heretycy ariańscy przejęli kontrolę nad Kościołem. Doszło do tego w IV wieku po Chrystusie. Atanazy niemal w pojedynkę bronił katolickiej prawdy – został więc wygnany oraz ekskomunikowany przez papieża.


Wkrótce  jednak Kościół wrócił do prawdziwej wiary, a następnie kanonizował Atanazego, ogłaszając go Ojcem i Doktorem Kościoła.


Socci wspominając kardynała Caffarrę przypomina, że w ostatnich latach tego współautora „dubiów” skierowanych do papieża Franciszka wielu katolików postrzegało jako jedno z nielicznych świateł w powszechnie panującej ciemności.

 


  

Źródło: onepeterfive.com

kra

DATA: 2017-09-13 08:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

... serce ściska na widok ran Kościoła. Kościół zmartwychwstanie dzięki powrotowi dawnej liturgii!
9 miesięcy temu / Żal
 
Wg postępowych mediów świata, nawrócenie z drogi lewaczenia jest formą zoologicznego antysemityzmu ksenofobi nietolerancji itd.
9 miesięcy temu / Nawrócenie
 
Ja przychylam się do opini znajomego księdza nadciąga coś paskudnego stary gmach trzęsie się ale na szczęście Pan obiecał że nie runie
9 miesięcy temu / Dana
 
Już mamy dwóch autorów"dubiów" w Niebie...To jedynie jest dla nas na tym padole równania profanum z sacrum KK pocieszające, że wierni Bogu zmarli Hierarchowie, orędują za nami przed Majestatem Boga w Trójcy Jedynego...Maryi Królowej Nieba i Ziemi polećmy i oddajmy "dubia" Czterech odważnych i wiernych synów KK,by sakrament małżeństwa w Kościele Chrystusowym nie hańbiono i nie bezczeszczono w duszpasterstwie KK NIESAKRAMENTALNYCH cudzołożników wspieranych i usprawiedliwianych przez papieża Franciszka ROZEZNANIE subiektywnego sumienia nierządem spaczonego i moralnie wynaturzonego....
9 miesięcy temu / Megi
 
"Wkrótce jednak Kościół wrócił do prawdziwej wiary" - nieprawda. To ci, którzy odeszli od prawdziwej wiary, odeszli od Kościoła (część do niego potem powróciła). Kościół nie mógł od prawdziwej wiary odejść na mocy obietnicy danej Kościołowi przez Pana Jezusa.
9 miesięcy temu / KP
 
I co po latach okazuje się jak dalekowzrocznym pasterzem kościoła był abp Marcel Lefebvre. Niektórzy się obudzili ale niemal za późno...oby nie za późno.
9 miesięcy temu / Binambik
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.