DZIŚ JEST:   30   MAJA   2020 r.

NMP Królowej Apostołów
Św. Joanny d'Arc
Św. Jana Sarkandra
 
 
 
 

Watykan: papież powołał nową komisję do przestudiowania diakonatu kobiet

Watykan: papież powołał nową komisję do przestudiowania diakonatu kobiet
fot. EIDON/MAXPPP / FORUM

Franciszek, podczas niedawnej audiencji, udzielonej jego eminencji, kard. Luisowi Francisco Ladarii Ferrer, SJ, prefektowi Kongregacji Nauki Wiary, postanowił powołać nową komisję do spraw badania diakonatu kobiet – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. Franciszek zapowiedział utworzenie takiego organu na zakończenie Synodu dla Amazonii.

 

Przewodniczącym tej komisji papież Franciszek ustanowił kard. Giuseppe Petrocchiego, arcybiskupa l’Aquila, zaś sekretarzem ks. Denisa Dupont-Fauville, urzędnika Kongregacji Nauki Wiary.

 

Członkami tej komisji zostali:

Prof. Catherine Brown Tkacz, Lwów (Ukraina).

Prof. Dominic Cerrato, Steubenville (USA) - diakon stały.

Ks. prof. Santiago del Cura Elena, Burgos (Hiszpania).

Pani prof. Caroline Farey, Shrewsbury (Wielka Brytania).

Pani prof. Barbara Hallensleben, Fryburg (Szwajcaria).

Ks. prof. Manfred Hauke, Lugano (Szwajcaria).

Prof. James Keating, Omaha (USA) - diakon stały.

Ks. prof. Angelo Lameri, Crema (Włochy).

Prof. Rosalba Manes, Viterbo (Włochy).

Pani prof. Anne-Marie Pelletier, Paryż (Francja).

 

Już wcześniej, 2 sierpnia 2016 roku papież Franciszek ustanowił komisję do przestudiowania diakonatu kobiet. Na jej czele stał ówczesny sekretarz Kongregacji Nauki Wiary (obecnie prefekt) abp Luis Ladaria Ferrer, SJ.

 

KAI


DATA: 2020-04-08 14:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Świat się wali na naszych oczach,a w Watykanie zamiast analiz co tu zrobić żeby duchowni wszystkich szczebli swoją postawą religijną i moralną,ewangelizacją równą apostołów Chrystusowych i mądrym nauczaniem katechizacyjnym przyciągnęli wiernych do Kościoła,zmienili ogólny upadek moralny katolików,dywagować będą nad wydumanym "apostolatem"kobiet.A wystarczy zajrzeć do Pisma Świętego,tam sam Jezus określił miejsce dla kobiet i dla mężczyzn!Nic nie trzeba w tym majstrować żeby iść z duchem czasów!Albo jesteśmy uczniami Jezusa,a duchowni mają naśladować apostołów,albo zjeżdżamy po równi pochyłej ku kociołkom.Należy trzymać się Słowa Bożego,a nie sympatii świata!A duchowni z papieżem na czele mają głosić Ewangelię,w której zawarte są słowa samego Jezusa i tych słów należy się trzymać,niczego więcej!Należy pamiętać,że gdyby Chrystus chciał kobiet na apostołów to by je powołał,bo na ówczesne czasy Jego nauki obalały stare normy,ale z jakiegoś powodu powołał samyc
1 miesiąc temu / gospodynidomowa
 
@Neptun, to proste, że poprzednie komisje nie sprawdziły się albo nie wypełniły powierzonego zadania. No któraś komisja w końcu dojdzie do "słusznych wniosków".
1 miesiąc temu / DamianK
 
Tak to papież krok po kroku demontuje kościół.
1 miesiąc temu / Damian
 
Zawierzenie Rosji Niepokalanej? Przecież powiedział, że nie ma takiej potrzeby. Stan ma rację. Ja też większości z nich nie ufam. Im wyżej stoi w hierarchii, tym gorzej, oprócz paru wyjątków. Ufać możemy i musimy Bogu. Knowania powoli wychodzą na jaw. Przyjdzie i czas na sprawiedliwość. Miejmy tylko nadzieję, że przynajmniej część z nich zdąży się nawrócić i jak najmniej przez ich działania zejdzie z właściwej drogi. Boże chroń nas.
1 miesiąc temu / @axe
 
Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę, gdy przyjdzie?
1 miesiąc temu / Arven
 
Nie tak dawno papież modlił się o oddalenie epidemii. Rozumiem więc, że pokazał tym samym, że wierzy w to, że Bóg ma taką moc. Nie zaświtało więc jednocześnie Franciszkowi, że skoro na ludzkość spadło to nieszczęście to widocznie z jakiegoś powodu Bóg do tego dopuścił? I że nie wystarczy ładnie prosić, trzeba się ukorzyć, założyć wór pokutny i błagać Boga o wybaczenie za grzechy? Tymczasem tydzień później papież kolejny raz przykłada rękę do dalszego rozwalania Kościoła Chrystusowego. I to w Wielkim Tygodniu... Ile plag jeszcze potrzeba?
1 miesiąc temu / Wernyhora
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.