DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Watykan: katoliccy eksperci przeciw promotorom depopulacji. Wielka konferencja online

Watykan: katoliccy eksperci przeciw promotorom depopulacji. Wielka konferencja online
Zdjęcie ilustracyjne.

Watykan: katoliccy eksperci przeciw promotorom depopulacji. Wielka konferencja online

Katoliccy eksperci chcąc przeciwstawić się wzrastającemu wpływowi – w tym także w Watykanie - zwolenników polityki ograniczenia liczby ludności na świecie - organizują w dniach od 17 do 19 października konferencję online poświęconą zagadnieniom depopulacji.

 

Wśród uczestników znaleźli się: bp Atanazy Schneider, ks. Shenan Boquet, Steven Mosher – szef Population Research Institute, ekspert w zakresie chińskiej polityki demograficznej, Riccardo Cascioli – dyrektor CESPAS (Centro Europeo di Studi su Popolazione, Ambiente e Sviluppo), Ettore Tedeschi – ekonomista i były szef Banku Watykańskiego, John Henry Westen – lider katolicki, założyciel portalu Life Site News i wiele innych naukowców. Rejestracja na imprezę jest bezpłatna na stronie:

 

www.PopulationConference.com.

 

Od kilku lat wielu katolików zdumiały i oburzyły inicjatywy watykańskich instytucji z udziałem entuzjastów kontroli populacji, zdobywających coraz większy posłuch wśród doradców papieża Franciszka.

 

W maju 2014 r., zaledwie kilka miesięcy po ogłoszeniu przez Franciszka zamiaru opublikowania encykliki dotyczącej „ekologii człowieka”, Fundusz Ludnościowy ONZ (UNFPA) poinformował, że ​​papież „zobowiązał Kościół katolicki do wspierania celów SDG [Zrównoważonego Rozwoju)”.

 

Oenzetowska Agenda 2030 i propagowany w niej zrównoważony rozwój, to nic innego, jak program kontroli ludności, skrywany pod płaszczykiem walki z ubóstwem. Cele zawarte w tzw. Agendzie 2030 stanowią m.in. o zapewnieniu zdrowego stylu życia i promowaniu dobrego samopoczucia dla wszystkich w każdym wieku, a także o potrzebie osiągnięcia równości płci i wzmocnieniu pozycji kobiet i dziewcząt. By to osiągnąć konieczne jest zapewnienie do 2030 r. powszechnego dostępu do aborcji i sterylizacji.

 

Jednym z głównych architektów celów zrównoważonego rozwoju (SGDs) jest promotor kontroli populacji, prof. Jeffrey Sachs. Sachs jest regularnym gościem instytucji watykańskich od czterech lat. Napisał kilka książek promujących depopulację, stwierdzając, że: „w krajach, w których istnieje legalny dostęp do usług aborcyjnych, gospodarstwa domowe mają niższe koszty i są bardziej opłacalne”. Profesor stwierdził nawet, że „legalizacja aborcji znacząco zmniejsza [całkowity wskaźnik płodności]… a także zmniejsza śmiertelność matek”. Ograniczenie śmiertelności matek to także jeden z głównych celów zrównoważonego rozwoju.

 

Sachs wcześniej był szefem Projektu Milenijnego, odpowiedzialnego za publikację dokumentu zatytułowanego „Dostęp do bezpiecznej aborcji: istotna strategia zmierzająca do osiągnięcia milenijnych celów rozwoju dla poprawy zdrowia matek, promowania równości płci i zmniejszenia ubóstwa".

 

Działalność prof. Jeffrey Sachsa i promowany przez niego radykalnie antykatolicki program zostaną omówione 18 października podczas Międzynarodowej Konferencji na temat Kontroli Ludności przez Riccardo Cascioli, dyrektora La Nuova Bussola Quotidiana.

 

Głównym sponsorem Jeffreya Sachsa jest znany finansista George Soros. W artykule z 2007 r. Magazyn „Vanity Fair” wyjaśniał, że jednym z największych zwolenników Sachsa jest Soros, który przekazał 50 milionów dolarów na projekt Milenijnego Miasteczka (projekt był współfinansowany przez ONZ, rząd Kolumbii i organizację non-profit Sachsa - Millennium Promise). Według Sorosa, którego fundacja przekazuje od 350 do 400 milionów dolarów rocznie na projekty depopulacyjne, inwestowanie w Sachsa daje atrakcyjny „współczynnik ryzyka”.

 

O związkach Sorosa z wieloma innymi wpływowymi depopulatorami, którzy uzyskali posłuch w Watykanie, będzie opowiadała w drugim dniu konferencji Elizabeth Yore z International Child Advocate Attorney.

 

Podczas konferencji mowa będzie także o wstrząsie i zniszczeniu Papieskiej Akademii Życia (Judie Brown, prezes American Life League). Inne tematy to: „Ekologizm i zmiany klimatu jako ścieżka prowadząca do ograniczenia liczby ludności” - Steven Mosher, prezes Instytutu Badań nad Populacją, "Zmiana charakteru katolickiego Papieskiej Akademii Nauk" - Ettore Gotti Tedeschi, były szef Banku Watykańskiego, „Kontrola ludności w Afryce i Azji: plany świata" – ks. Shenan Boquet i Brian Clowes z Human Life International, „Pomoc zagraniczna jako siła napędowa kontroli ludności - USAID, Fundacja Gatesa i Korupcja Międzynarodowej Pomocy Katolickiej" autorstwa Michaela Hichborna, prezesa Instytutu Lepanto.

 

Prelegenci obnażą kulisy działalności agend kontroli ludności ONZ: UNFPA, UNDP, UNDG m.in. w Ameryce Południowej. Opowiedzą o tym dr Philip Njemanze i Raymond de Souza, prezes Instytutu Najświętszego Serca.

 

Szef portalu Life Site News, John Westen skupi sią na nauczaniu JPII i Franciszka w sprawie kontroli ludności. Zaś Brian Clowes, szef działu badań z Human Life International wyjaśni, czym jest kontrola ludności, kto jest jej zwolennikiem i pod jakimi programami się ukrywa.

 

Biskup Schneider opowie o chrześcijańskim życiu i męczeństwie. Konferencja będzie transmitowana online, więc każdy z internautów może w niej uczestniczyć. Trzeba się jedynie zarejestrować na stronie www.PopulationConference.com.

 

 

 

Źródło: onepeterfive.com

AS

 

 

 


DATA: 2017-11-23 15:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tak mi się wydaje, że te umizgi w stronę depopulatorów są tylko po to, by znaleźć usprawiedliwienie dla antykoncepcji. Co za przewrotność niemieckich teologów! By uzasadnić swoje hedonistyczne tezy, gotowi są na współpracę z samym diabłem, pragnącym zagłady ludzkości.
ponad 2 lata temu / aaa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.