DZIŚ JEST:   09   GRUDNIA   2019 r.

Św. Jana Diego
Św. Leokadii, męczennicy
 
 
 
 

Watykan: były pracownik Komisji „Ecclesia Dei” odpowiedzialny za relacje z tradycjonalistami

Watykan: były pracownik Komisji „Ecclesia Dei” odpowiedzialny za relacje z tradycjonalistami
Zdjęcie ilustracyjne

Francuz ks. prałat Patrick Descourtieux został mianowany kierownikiem sekcji Kongregacji Nauki Wiary, odpowiedzialnym za relacje i kontakty ze środowiskami tradycjonalistów. Kapłan jest byłym pracownikiem Papieskiej Komisji „Ecclesia Dei”, zlikwidowanej przez papieża w styczniu br.

 

Jak podaje „National Catholic Register”, ks. prałat Patrick Descourtieux otrzymał misję utrzymywania i budowania coraz lepszych relacji z tradycjonalistami. Ze względu na likwidację Papieskiej Komisji „Ecclesia Dei”, ks. Descourtieux będzie również nadzorował działalność wspólnot tradycyjnych, nie mających uregulowanego statusu kościelnego. Jego zadaniem w ramach pełnionej funkcji kierownika sekcji Kongregacji Nauki Wiary będą również rozmowy z Bractwem św. Piusa X. 

 

Amerykański tygodnik powołując się na własne źródła, twierdzi, że prał. Descourtieux „bardzo sympatyzuje ze wspólnotami tradycjonalistycznymi i z Bractwem św. Piusa X oraz ma dobre relacje z nimi wszystkimi”. Ponadto jako bardzo dobrze wykształcony kapłan, jest w stanie prowadzić rozmowy doktrynalne.

 

Z kolei francuski dwutygodnik „L’Homme Nouveau” nazywa ks. prałata Descourtieux człowiekiem „delikatnej uprzejmości i wielkiej dyskrecji”, mającym „bezpośredni dostęp do papieża Franciszka”. Czasopismo twierdzi, że Papieska Komisja „Ecclesia Dei” został rozwiązana na życzenie Bractwa św. Piusa X, tak aby mogło ono prowadzić rozmowy doktrynalne bezpośrednio z Kongregacją Nauki Wiary. Nowego kierownika biura zaś określa mianem osoby, która pragnie pomóc grupom tradycjonalistycznym, a szczególnie Bractwu św. Piusa X, dlatego jego nominacja jest „pozytywnym sygnałem” ze strony Stolicy Apostolskiej.

 

 

Źródło: KAI, ncregister.com

WMa


DATA: 2019-03-31 19:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak Watykan bierze się za dialog z Bractwem św. Piusa X to ja czarno to widzę - to znaczy losy bractwa...
8 miesięcy temu / Marek D
 
"pozytywny sygnał " dla Depozytu Wiary Katolickiej?! - tak to należy widzieć i rozumieć. A po owocach to zobaczymy, bo cóż ma wspólnego Nauka Jezusa Chrystusa z Beliarem!2 Kor; 15
8 miesięcy temu / Andrzej BR
 
Jasne ze status Bractwa powinien być uregulowany. Wstyd żeby KK wyrzekał się swojej najlepszej części. Ale z drugiej strony żeby warunkiem nie stało się bezwzględne posłuszeństwo Bergoglio, bo pierwszą decyzją ich rozwiąże. Po tym jak widziałem jak potraktował wiernych chcących pocałować pierścień nic mnie już nie zdziwi - to chory człowiek, być może pod bezpośrednim wpływem złego ducha. To tak jakby zaufać narkomanowi na głodzie.
8 miesięcy temu / Michał
 
może Bergoglio postępuję w myśl zasady, żeby wrogów trzymać jeszcze bliżej niż przyjaciół.... jakoś nie wierzę w czystość intencji biskupa Rzymu
8 miesięcy temu / Samanta
 
Pożyjemy zobaczymy.
8 miesięcy temu / Krzysiek
 
Liczę na uregulowanie statutu kościelnego Bractwa św. Piusa X.
8 miesięcy temu / alo
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.