DZIŚ JEST:   22   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Dziadka
Św. Wincentego Pallottiego
Św. Wincentego, męczennika
 
 
 
 

„Washington Times” o COVID-19: to nie pandemia a wielkie oszustwo medialne

„Washington Times” o COVID-19: to nie pandemia a wielkie oszustwo medialne
źródło: pixabay.com
#KORONAWIRUS    #PANDEMIA    #EPIDEMIA    #OSZUSTWO    #ZARAZA    #CHOROBA    #ŚMIERĆ    #ZARAŻENI

Amerykański dziennik „Washington Times” opublikował analizę, z której jednoznacznie wynika, że nie mamy obecnie do czynienia z żadną pandemią, a jedynie ze sztucznie rozdmuchaną medialną wrzawą. Wskazują na to m.in. dostępne dane dotyczące zachorowalności, liczby zgonów oraz działania podjęte w walce z chorobą. Jak podkreślono „wirus SARS-CoV-2 to nie czarna śmierć ani nawet grypa sezonowa”.

 

Do zeszłego wtorku z powodu COVID-19 miało umrzeć 56 749 Amerykanów. Gazeta wskazuje, że w porównywalnym okresie w latach 2017-2018 na grypę sezonową zmarło ponad 80 tys. osób.

 

Dziennik przypomina także, że zaledwie kilka tygodni temu światowi eksperci ostrzegali, iż na chorobę wywoływaną przez koronawirusa umrze co najmniej 1,7 miliona Amerykanów. Potem zmieniono modele wyliczeń i symulacje, i ogłoszono, że umrze od 100 tys. do 240 tys. osób.

 

Obecnie główny model, na którym opiera się grupa zadaniowa Białego Domu do spraw zwalczania koronawirusa, przewiduje, że do końca sierpnia umrze w USA około 70 tys. osób.

 

„Washington Times” wskazuje, że gdy koronawirus rozprzestrzeniał się w Chinach, a następnie w Europie „amerykańskie media niemal z zapartym tchem informowały o każdej przerażającej liczbie chorych i zmarłych”. Tym samym skutecznie wystraszyli Amerykanów, z których wielu zdecydowało się pozostać w domu przez ostatnie 40 dni, wychodząc jedynie sporadycznie po zakupy.

 

Dziennik podaje kilka faktów, wskazujących, że mamy do czynienia nie z pandemią, a z „wrzaskiem medialnym”.

 

Ostatnie badanie przeciwciał przeprowadzone na Uniwersytecie Stanforda sugeruje, że śmiertelność spowodowana wirusem wynosi prawdopodobnie od 0,1 do 0,2 proc. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) oszacowała, że ​​śmiertelność jest od 20 do 30 razy wyższa i wezwała do wprowadzenia polityki izolacji.

 

W Nowym Jorku, w amerykańskim epicentrum pandemii, śmiertelność osób w wieku od 18 do 45 lat wynosi 0,01 proc., co oznacza, że umiera 10 na 100 tys. zarażonych. Jednak śmiertelność osób w wieku 75 lat i starszych jest 80 razy większa. W przypadku dzieci poniżej 18. roku życia wskaźnik śmiertelności wynosi 0,0.

 

Ponad połowa zgonów z powodu COVID-19 w Europie miała miejsce w zakładach opieki długoterminowej lub w domach opieki społecznej. Do tej pory również na tego typu ośrodki przypada co najmniej jedna piąta zgonów zarejestrowanych w Stanach Zjednoczonych.

 

Według najnowszych badań, prawie wszyscy pacjenci hospitalizowani z powodu koronawirusa w Nowym Jorku cierpieli na inne schorzenia.

 

„Dane medyczne dotyczące 5 700 pacjentów hospitalizowanych w ramach systemu opieki zdrowotnej Northwell, w którym przebywało najwięcej pacjentów w kraju w trakcie pandemii, wykazały, że 94 proc. z nich miało więcej niż jedną chorobę inną niż COVID-19”, donosi Fox News.

 

Badanie wykazało, że 42 proc. pacjentów miało nadwagę, a 53 proc. cierpiało z powodu nadciśnienia. Inni cierpieli na różne dolegliwości.

 

Dziennik podaje także, że miliony Amerykanów już się zaraziło koronawirusem,  kwestionując zaniżone liczby Johns Hopkins University. W miniony wtorek według uczonych z Johns Hopkins miało być zarażonych około 988 tys. Amerykanów.

 

Badanie przeciwciał przeprowadzono w zeszłym tygodniu w Nowym Jorku sugeruje jednak, że co piąty Amerykanin (21,2 proc.) już przeszedł zakażenie. W Nowym Jorku mieszka 8,5 miliona ludzi, co oznaczałoby, że wirus miało 1,8 miliona nowojorczyków – donosi gazeta.

 

Z powodu COVID-19 miało umrzeć w mieście 16 tys. 249 osób (śmiertelność wyniosła 0,89 proc., znacznie mniej niż podawały media).

 

Wyniki badania przeprowadzonego dwa tygodnie temu w Los Angeles sugerują, że aż 442 tys. mieszkańców hrabstwa Los Angeles mogło już zostać zarażonych koronawirusem na początku kwietnia, co stanowi liczbę znacznie wyższą niż 8 tys. potwierdzonych wówczas przypadków. Badanie sugeruje, że śmiertelność z powodu wirusa może wynosić zaledwie 0,18 proc., co oznacza, że ​​faktyczny wskaźnik zgonów w mieście jest znacznie niższy, niż podano w raporcie.

 

„Daily Mail” informował w ub. tygodniu, że z powodu koronawirusa może umrzeć 70 razy mniej pacjentów, niż sugerują oficjalne dane na temat śmierci w Wielkiej Brytanii. Podobny wskaźnik śmiertelności - 0,19 proc. - stwierdzono w badaniu mieszkańców w Helsinkach w Finlandii.

 

Dr Justin Silverman szacuje, że w Stanach Zjednoczonych w okresie od 8 marca do 28 marca miało miejsce 8,7 miliona zakażeń koronawirusem. A od 17 kwietnia 10 proc. Amerykanów zostało zarażonych, czyli około 33 milionów osób.

 

„Washington Times” obwinia media za alarmistyczne doniesienia, które zdołały skutecznie przestraszyć obywateli do tego stopnia, że ​​dobrowolnie zgodzili się na zamknięcie całej gospodarki. Będzie to miało ogromne skutki prawdopodobnie w ciągu najbliższej dekady, a może i następnej.  

 

Nawet gdy Stany zaczynają się ponownie otwierać - w oparciu o dane, które pokazują o wiele niższy wskaźnik śmiertelności, niż zgłaszano, i znacznie szersze rozprzestrzenienie się wirusa - media nadal straszą „przerażającą” śmiertelnością wirusa.

 

„COVID-19 to w najgorszym przypadku zła grypa. Media powinny zostać pociągnięte do odpowiedzialności za mówienie nam co innego, zanim poznają fakty” – puentuje „The Washington Times”.

 

Źródło: washingtontimes.com

AS

Czytaj także:
DATA: 2020-05-05 15:12
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
39
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Oczywiście że nie ma żadnej pandemi ludzie nie wierzcie w te bzdury co gadają w mediach.rządom krajów jest na rękę że umierają ludzie starzy którzy nie produkują tylko konsumują i trzeba się nimi opiekować i dawać darmowe leki
11 dni temu / Aduda
 
Proszę o link do artykułu źródłowego
5 miesięcy temu / Maciek
 
Poda ktokolwiek link do anglojezycznej wersji artykulu Washington Times? Dziekuje.
5 miesięcy temu / decline11
 
Ponad 95% chorych górników przechodzi korona-wirusa bezobjawowo. Ach te testy "naukowe" z Korono-wirusa, są stworzone dla gawiedzi i dla mnie świrusa. Sprawdzam więc wymazy z kozy, gęsi, świni, byka, Sprawdzam i z czereśni, wiśni, marchwi i królika. Jaki wynik? - pozytywny, Yaga wywróżyła, Globalna Plandemia, Blaga - waga przeciążyła. Gaździnki, Gadzinki, Bydlaczki, Owieczki, SzemRaNe w HumaNe, MordeczKi KnebelKi, MaseczKi, SzmaciaNe - CacaNe. Kakcie i Srajcie i na strunAch Drgajcie w te Chory: ten chory, ten chory, ten chory I Sorgi Miewajcie o Respiratory. Respiro a to - My. Iście - Ma, Sciem, ma Hum - Szamana - nadymana Mową, a Ja z Vid Ko w Tyle miewam też - bezobjawowo. Wo? w Anus!, Ale Jaja i skądże mi to przyszło?????
7 miesięcy temu / Mirandola
 
Tym samym test sprawdzający stopień ogłupienia statystycznego zjadacza papki medialnej został ukończony. Okazało się, że ludzie w swej masie zatracili zdolność oceny sytuacji, a niektórzy nie powinni dostać promocji do VI klasy podstawówki z powodu analfabetyzmu matematycznego! Tysiąc, pięć tysięcy, dwadzieścia tysięcy zmarłych robi wrażenie apokalipsy, bo durnie nie potrafią tego odnieść do skali populacji, gdzie są to pojedyncze promile, a czasem nawet ułamki promila! Społeczeństwo idiotów zachowało się tak, jakby normalnie i bez epidemii nikt nie umierał na żadną chorobę! Po tej giga-kompromitacji należy odpowiedzialnych za ten hiper-humbug postawić przed międzynarodowym trybunałem karnym, skazać i wykonać wyroki jak w Norymberdze! "Zamrożenie", a właściwie zduszenie gospodarki światowej będzie miało skutki o wiele tragiczniejsze od tej epidemii! Kluczowe jest jednak pytanie, jak podpuszczono/okłamano/przekupiono tyle rządów?!
7 miesięcy temu / statystyka
 
Jakieś źródło? Bo wszedłem na Washington Times i jedyne krytyczne co widzę o Covidzie to artykuły krytykujące "social distancing" i lockdown.
7 miesięcy temu / Rob
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.