9 lutego 2015

„Trzy dni w Warszawie, trzy najważniejsze w ostatnich latach spektakle niezależnej sceny teatralnej” – tak Teatr Nie Teraz zapowiada zaplanowaną między 23 a 25 lutego warszawską ofensywę.

 

W Muzeum Kolekcji Jana Pawła II Zbioru Państwa Zbigniewa i Janiny Porczyńskich Warszawa, Plac Bankowy 1 w dniach 23 – 25 lutego będzie można zobaczyć trzy spektakle tarnowskiego Teatru Nie Teraz.

Wesprzyj nas już teraz!

 

3.02. – „Dzień gniewu”, godz. 17:00, 20:00

 

24.02. – „Wyklęci”, godz. 11:00, 19:00

 

25.02. – „Ballada o Wołyniu”, godz. 11:00, 19:00

 

Cena biletu na każde przedstawienie – 30 zł (specjalna zniżka dla uczniów szkół średnich)

Karnet na trzy przedstawienia – 60 zł

Rezerwacja i zakup biletów:

Fundacja Polskiego Państwa Podziemnego

ul. Zielna 39, budynek PASTy

tel. w dni powszednie: 22 – 620 12 80 – w godz. 9,00 – 16,00

e-mail: [email protected]

Ilość miejsc ograniczona! 

Tak o swoich spektaklach mówi ich reżyser Tomasz A. Żak:

 

Ten spektakl to efekt gniewu. A gniew jest skutkiem terroru poprawności politycznej, która rujnuje prawdę historyczną i niszczy dobre imię naszej Ojczyzny. Uświadomienie sobie konsekwencji coraz częstszego upubliczniania haniebnych przesłań na temat „polskich obozów koncentracyjnych”, czy „wyssanego z mlekiem matki polskiego antysemityzmu”, który ma być uwarunkowany chrześcijaństwem –  wszystko to bardzo skutecznie doprowadziło do powstania tego przedstawienia ( „Dzień gniewu”).

 

Doczekaliśmy się, że w III RP dzieje Armii Wyklętej stają się tematem dostępnym w wersji niezakłamanej i można  – kiedy ktoś chce – poznać prawdę o polskiej insurekcji antykomunistycznej po 1944 r. Mamy w III RP święto państwowe dedykowane Żołnierzom Wyklętym, ale jednocześnie ludzie kochający Ojczyznę spotykają się z coraz większym ostracyzmem. Inne poglądy niż oficjalne, rządowe, znów, jak za „peerelu” spychają na margines. Konstatacja, że historia powraca, że to następny etap tej samej wojny, stworzyła ten spektakl („Wyklęci”).

 

Pierwszy w Polsce spektakl sceniczny, który opowiada o ludobójstwie na polskiej ludności Kresów Wschodnich w latach II wojny światowej, popełnionym przez banderowców i innych nacjonalistów ukraińskich. Oś dramatyczna spektaklu to równolegle poprowadzone losy trzech młodych kobiet, szykujących się na własne gody, które okażą się jednak nie czasem wesela, ale czasem śmierci („Ballada o Wołyniu”).

 

luk

Czytaj więcej o spektaklach Teatru Nie Teraz: Na deskach teatru toczy się bitwa, „Teatr dla „Wyklętych”, „Inka” okładana „Gazetą Wyborczą”.

  

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 133 333 zł cel: 300 000 zł
44%
wybierz kwotę:
Wspieram