DZIŚ JEST:   15   LIPCA   2020 r.

Św. Bonawentury, Doktora Kościoła
Św. Włodzimierza, księcia
 
 
 
 

Warszawska Kuria nie wyraziła zgody na Mszę polową przed Marszem Niepodległości

Warszawska Kuria nie wyraziła zgody na Mszę polową przed Marszem Niepodległości
Fot. REUTERS/John Gress/Forum

„Kuria Metropolitalna Warszawska nie wyraziła zgody na dodatkowe Msze Święte w dniu Narodowego Święta Niepodległości” – napisał rzecznik prasowy archidiecezji warszawskiej, ks. Przemysław Śliwiński.

 

„W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi Mszy św. w dniu 11 listopada przy Pomniku Katyńskim oraz z faktem, że zaproszenie na tę Mszę Świętą wciąż znajduje się na stronie internetowej Marszu Niepodległości informujemy, że Kuria Metropolitalna Warszawska nie wyraziła zgody na dodatkowe Msze Święte w dniu Narodowego Święta Niepodległości”, podkreślił ks. Śliwiński.

 

„Wszystkich wiernych gorąco zachęcamy do modlitwy w intencji Ojczyzny poprzez udział we Mszach Świętych odprawianych bardzo licznie we wszystkich kościołach według porządku niedzielnego. Na wspólną Mszę św. Jubileuszową za Ojczyznę, celebrowaną z udziałem władz kościelnych i państwowych, zapraszamy na godzinę 9.00 do Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie”, dodał.

 

„Informujemy ponadto, że zgodnie z decyzją kard. Kazimierza Nycza, podczas Narodowego Święta Niepodległości proboszczowie i rektorzy kościołów mogą skorzystać z formularza Modlitwa za Ojczyznę lub Miasto”, zakończył.

 

KAI

TK


DATA: 2018-11-10 17:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zakazy zupełnie jak za komuny. Czyli, że jeśli jakiś ksiądz odprawi jednak mszę przed Marszem Niepodległości, to może spodziewać się szykan i prześladowań ze strony jedynie słusznej partii rządzącej, lub w najgorszym przypadku losu ś.p. księdza Popiełuszki?
8 miesięcy temu / AAA
 
Polska niepodleglosc i tozsamosc jest oparta tylko i wylacznie na religii katolickiej, dlacego tym razem Kuria nie wyrazila zgody? czy podali powody? Byc moze posluchali sie pani HGW, wstyd.
ponad 1 rok temu / G
 
Szanowny Panie Bartosik: ma Pan całkowitą rację, że tego dnia w Warszawie odbywają się Msze Święte Trydenckie, nawet w trzech miejscach. Żadne z nich nie jest w stanie pomieścić kilkudziesięciu tysięcy ludzi i w tym jest problem chyba największy. To jest ta pilna potrzeba. Jasne, że wszyscy mogliby stać przed kościołem, wtedy zaraz przyjedzie Policja i na pewno w naszym bardzo niepodległym państwie nie zrobiłaby żadnych problemów. Przecież jest oczywistym, że ksiądz kardynał, jako zaprzysięgły modernista, nie chce zezwolić na tę Mszę Świętą dlatego, że po pierwsze miałaby być Trydencką, a po drugie z powodów osobistych (powszechnie znana przyjaźń z byłym prezydentem, panem Komorowskim i sympatie polityczne skierowany w stronę tego środowiska politycznego). Przypominam tylko, aby NIKT nie zapomniał. To, że ksiądz kardynał Nycz sprawuje swój urząd, jest zasługą osobistej interwencji pana prezydenta Kaczyńskiego u papieża. I nagonce medialnej Gazety antyPolskiej.
ponad 1 rok temu / Nie ma żadnych istotnych różnic pomiędzy PiS i PO
 
Jakim "Pomniku Katyńskim'?!! Msza o 11 miała być przy pomniku Armii Krajowej.
ponad 1 rok temu / Jacek Z
 
Eminencja chyba szczególnie nie lubi Mszy Trydenckiej.
ponad 1 rok temu / Piotr
 
Wielu jeszcze pamięta czasy gdy "ekstremista" bł. ks. Jerzy Popiełuszko odprawiał Msze za Ojczyznę. Znamienne, że dziś w "niepodległej" Polsce znów komuś się nie podoba Msza za Ojczyznę i celebrowanie jej umiłowania. Niedawna msza z udziałem (dla) 200 generałów, a wśród nich dla różnych "szczerych patriotów" rodem z SB, WSI i innych komunistycznych ścieków, nie obudziła żadnej troski Episkopatu Polski. Symboliczne. Symboliczne.
ponad 1 rok temu / Sulimczyk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.