DZIŚ JEST:   29   MARCA   2020 r.

V Niedziela Wielkiego Postu
Św. Stefan IX, papież
Św. Bertold, kapłan
 
 
 
 

Warszawa: Międzynarodowa konferencja pt. „Edukacja seksualna. Przegląd zagrożeń”

Warszawa: Międzynarodowa konferencja pt. „Edukacja seksualna. Przegląd zagrożeń”

Centrum Życia i Rodziny oraz portal PCh24.pl zapraszają na międzynarodową konferencję naukową pt. „Edukacja seksualna dzieci i młodzieży. Przegląd zagrożeń” z udziałem polskich i zagranicznych ekspertów, zajmujących się problematyką edukacji seksualnej. Konferencja odbędzie się w sobotę 8 czerwca 2019 r. na Stadionie PGE Narodowy w Warszawie.

 

W obliczu toczącej się w Polsce gorącej dyskusji na temat edukacji seksualnej dzieci i młodzieży, Centrum Życia i Rodziny pragnie odnieść się do doświadczeń krajów Europy Zachodniej oraz Stanów Zjednoczonych, gdzie szkolne programy edukacji seksualnej funkcjonują od wielu lat. Eksperci i przedstawiciele organizacji rodzicielskich przedstawią genezę tych programów, aktualne ramy prawne ich realizacji oraz skutki ich wprowadzenia w różnych krajach.

 

Poprzez udział w konferencji rodzice, pedagodzy i wszyscy zainteresowani problematyką wychowania dzieci i młodzieży uzyskają odpowiedzi na najważniejsze pytania na temat edukacji seksualnej:

Czy edukacja seksualna w szkołach jest naprawdę potrzebna?

Jaka wizja ludzkiej seksualności stanowi podstawę edukacji seksualnej?

Co jest prawdziwym celem edukatorów seksualnych?

Jakie konsekwencje spotkają rodziców, którzy odmówią udziału swoich dzieci w edukacji seksualnej?

Jakie organizacje są zaangażowane w promocję edukacji seksualnej na świecie?

Jakie długofalowe skutki społeczne wywoła edukacja seksualna dzieci i młodzieży?

 

Podczas sympozjum głos zabiorą m.in. światowej sławy prof. Mark Regnerus z University of Texas w Austin - autor badań na temat konsekwencji wychowania dzieci przez pary jednopłciowe, prof. Judith Reisman z Liberty University w Virginii – ceniona amerykańska badaczka problematyki edukacji seksualnej, Alisa Jordheim z Justice Society, amerykańskiej organizacji pozarządowej walczącej z wykorzystywaniem nieletnich i handlem dziećmi, czy pedagog Zbigniew Barciński z Lublina, ekspert w zakresie standardów edukacji seksualnej WHO i UNESCO.

 

Przybędzie też wielu innych specjalistów z tej dziedziny i reprezentantów organizacji rodzicielskich z Europy Zachodniej, którzy przedstawią jak wygląda edukacja seksualna w ich krajach np. w Holandii, gdzie edukacja seksualna odbywa się już w przedszkolach – podkreśla Kazimierz Przeszowski, Wiceprezes Zarządu Centrum Życia i Rodziny.

 

Konferencja nieprzypadkowo odbywa się w dniu, w którym ulicami Warszawy przejdzie „Parada Równości” pod patronatem Prezydenta m.st. Warszawy, której jednym z postulatów jest wprowadzenie edukacji seksualnej do wszystkich przedszkoli i szkół w Polsce.

 

Organizatorzy zapraszają również na XIV już Marsz dla Życia i Rodziny, który przedzie ulicami 130 polskich miast, w tym Warszawy, w niedzielę 9 czerwca (dzień po konferencji).

 

Szczegółowe informacje i zapisy na konferencję na stronie: www.bronmydzieci.pl


DATA: 2019-06-09 07:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pewnie dzień przed odwołają pod pretekstem szerzenia mowy nienawiści.
9 miesięcy temu / Aguirre
 
Podstawowym celem edukacji powinno być powstrzymanie wymierania Polaków jako narodu. Homoseksualistów jest 2-3% - dlaczego zatem 30% łódych nie ma lub nie chce mieć dzieci? Konsumpcyjny styl życia, egoizm, masturbacja - oto prwadziwe zagrożenie dla przyszłości Polski!
9 miesięcy temu / Izydor Oracz
 
Jestem za tradycyjnym modelem rodziny. Przeczytałem niedawno książkę pana Pawła Zakrzewskiego, w której opisuje on zalety edukacji domowej. Uważam, że dla rodzin nie ma nic ważniejszego, niż sprawa edukacji - to buduje podstawy dla rozwoju naszej Ojczyzny. Profesor Zakrzewski przeprowadził światowej klasy badania, które pokazują jak ważna jest rodzina, jak ważne jest edukowanie dzieci i danie im poczucia własnej wartości przez takie wychowanie. Naprawdę warto do tego sięgnąć.
9 miesięcy temu / Tradycyjny Andr
 
Czlowieku piszacy na tablicy: pornografia ok, masturbacja to zdrowie itd., czy zdajesz sobie sprawe, ze przyjdzie na ciebie starosc. Bedziesz mial 60 i wiecej lat, a ty ciagle musisz sie masturbowac mimo, ze tego juz niechcesz. Jestes wiezniem jakies obsesji. Jestes w transie. Bedziesz sie wstydzil o tym rozmawiac z twoimi bliskimi. Nie bedziesz potrafil zadowolic potrzeby seksualne twojej, ewtl. przyszlej zony. Jedyna pomoc znajdziesz u Jezusa, jezeli jeszcze bedziesz wiezyl w Boga. Znam takie przypadki z mojej pracy ze starszymi ludzmi. Wiec nie balamuc dzieci i mlodziezy. Pozwol, aby sprawami uczuc, wprowadzania w zycie seksualne zajeli sie sami zainteresowani, czyli chlopak i dziewczyna z ewtl. pomoca rodzicow. To sa ich autorytety. Pozwol im samym o sobie decydowac. Nie wchodz brutalnie w ich zycie, ich mlodziencza milosc, ktora jest tak piekna. Pewnie sam jej nie doswiadczyles.
9 miesięcy temu / CH
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.