DZIŚ JEST:   26   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy
Św. Kosmy i Damiana
 
 
 
 

Warszawa, Kraków: modlitwa wynagradzająca – katolicka odpowiedź na „tęczową” profanację

Warszawa, Kraków: modlitwa wynagradzająca – katolicka odpowiedź na „tęczową” profanację
Źródło: pixabay.com

W Krakowie oraz w Warszawie odbędą się w czwartek publiczne modlitwy wynagradzające za „tęczowe” profanacje, do jakich doszło ostatnimi czasy w mieście stołecznym.

 

Na modlitwę w Warszawie zaprasza Fundacja Pro – Prawo. Różaniec odbędzie się w czwartek o godzinie 16:30 przy ul. Wilczej „gdzie kilka tygodni temu doszło do bandyckiego napadu” – informują obrońcy życia. „Będziemy się modlić o powstrzymanie tęczowej agresji i zaprzestanie deprawowania dzieci przez władze Warszawy” – czytamy w informacji prasowej.

 

„Tęczowi bandyci dziś napadają na wolontariuszy Fundacji Pro – Prawo do Życia i profanują pomniki. Czy jutro będą podpalać katedry i mordować? Powstrzymajmy ich!” – apeluje Fundacja Pro zauważając, że „od lat widzimy eskalację lewicowego bandytyzmu w Europie Zachodniej i USA. Bandyci mają wsparcie lewicowych polityków, a normalni obywatele są zastraszani. Nie chcemy aby ten scenariusz powtórzył się w Polsce. Bandytyzmowi trzeba się przeciwstawić!”.

 

Z kolei pod Wawelem do wspólnej modlitwy wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa zapraszają: Młodzież Wszechpolska – Kraków, Ruch Narodowy Kraków oraz Korporacja Akademicka Akropolia Cracoviensis.

 

„Profanacja figury Chrystusa przy Bazylice Św. Krzyża w Warszawie, dokonana przez aktywistów LGBT w nocy z 28 na 29 lipca, to kolejny w ostatnim czasie atak tego środowiska na wartości i symbole wiary katolickiej” – piszą organizatorzy modlitwy, która odbędzie się w Krakowie pod Krzyżem Katyńskim (Plac im. ojca Adama Studzińskiego – pomiędzy kościołem św. Idziego, ulicą Grodzką i ul. św. Idziego) w czwartek o godzinie 20 (więcej informacji tutaj: https://www.facebook.com/events/729208947871484/ ).

 

Również i my zapraszamy mieszkańców Warszawy i Krakowa oraz okolic tychże miast do włączenia się we wspólną, publiczną modlitwę, zaś osoby, które nie mogą przybyć – do prywatnego zadośćuczynienia Panu Jezusowi za „tęczowe” profanacje dokonane przez aktywistów LGBT lub samodzielnego organizowania publicznych modlitw w swojej okolicy.

 

 

Źródło: Facebook / materiały prasowe

MWł

 

 


DATA: 2020-07-30 11:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie słyszałem o wezwaniu do modlitwy przebłagalnej za prawdziwą profanację sanktuarium w Łagiewnikach z 18 lipca br.Krzywoprzysięstwo jawogrzeszników przed ołtarzem to jak naplucie Chrystusowi w twarz. To jest właśnie profanacja.
1 miesiąc temu / Klaudiusz
 
Gdy z głowy pomnika Jezusa w Świebodzinie zrobili łąkę anten to wpożo, ale tęcza na pomniku jest beee...brak słów..
1 miesiąc temu / Helmut
 
Gdyby nasi praojcowie tak walczyli o Chrześcijaństwo, dziś bylibyśmy Muzułmanami. Modlitwa to paliwo - ale potrzebny jest jeszcze silnik plus koła, kierownica - i kierowca.... Proboszcz parafii + Biskup miejsca + Episkopat - każdy ze swej strony powinni wystosować osobny protest + POZEW SĄDOWY, oparty na Art. 30 Konstytucji RP 2015! Ten artykuł ma w sobie wszystko - żadna "konwencja stambulska" nie jest w Polsce potrzebna.
1 miesiąc temu / Stanley
 
@Janek posągą? A co to znaczy?
1 miesiąc temu / zadziwiony
 
Może działacze Ordo Iuris wezmą się za wprowadzenie przepisów rugujących ruch lgbt z życia publicznego? Nie tylko propaganda gejowska, ale i same praktyki powinny być zakazane. Homoseksualizm godzi w polskie rodziny i przyczynia się do spadku dzietności. Jako naród - wymieramy, czas postawić stop takim postawom.
1 miesiąc temu / Izydor Oracz
 
"posągą"???
1 miesiąc temu / ortografia!
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.