DZIŚ JEST:   22   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Salome
Św. Jana Pawła II
 
 
 
 

Walki w Górnym Karabachu to dżihad przeciw chrześcijańskim Ormianom. Najemników wysłała Turcja

Walki w Górnym Karabachu to dżihad przeciw chrześcijańskim Ormianom. Najemników wysłała Turcja
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (Gerd Altmann)

„Turcja podsyca świętą wojnę przeciwko Ormianom” – informuje Radio Watykańskie podając, że prezydent Recep Tayyip Erdoğan wysłał do Górskiego Karabachu aż 4 tys. syryjskich najemników. Ich cel to prowadzenie „dżihadu przeciwko chrześcijanom” w regionie.

 

Najemnicy z Syrii zostali zrekrutowani na 3 miesiące przez „organizację zewnętrzną”. Ich żołd wynosi 1800 dolarów miesięcznie.

 

Informacje u swoich lokalnych źródeł potwierdza agencja AsiaNews, a także Obserwatorium ds. praw człowieka w Syrii. Ponadto wkrótce do już obecnych w regionie 4 tys. najemników dołączą kolejni dżihadyści.

 

Islamscy bojownicy deklarują, że ich celem jest „walka z chrześcijańskimi krzyżowcami”, zaś poparcie Azerbejdżanu stanowi część „dżihadu, czyli świętej wojny muzułmanów przeciwko chrześcijanom”.

 

Zdaniem katolickiej pisarki ormiańskiej Antonii Arslan takie działania wpisują się w neootomańską politykę prezydenta Turcji, który dostrzegł możliwość rozszerzenia wpływów na Azerbejdżan z powodu kulturowych i etnicznych związków obu państw. Z kolei w obliczu konfliktu Armenia została pozostawiona sama sobie przez społeczność międzynarodową. „Chciałabym usłyszeć mocny głos Europy, ale kto jest gotowy umrzeć za Górski Karabach? Nikt nie chciał umierać za Gdańsk w 1939 roku, tym bardziej nie zechce za nas” – stwierdziła.

 

Jak dodała, Armenia liczy na pomoc Unii Europejskiej, ale może się też okazać, że państwu pozostanie jako sojusznik jedynie Rosja. Ponadto – jak zauważa Arslan – obecny konflikt spowodowany jest słabą reakcją świata na „wojnę czterodniową” z roku 2016, gdy wspierany przez Turcję Azerbejdżan korzystał z bojowników ISIS w dokonywaniu zbrodni przeciw Ormianom.

 

Tymczasem premier Armenii Nikol Pashinian ostrzega, że destabilizacja Kaukazu może zagrozić pokojowi na całym świecie.

 

„Źródła Asia News donoszą, że do Azerbejdżanu przybył znany syryjski terrorysta Abu Amsha, dowódca brygady Sulejmana Shaha, który wsławił się okrucieństwami w czasie walk w Libii. Jego ludzie uważani są za najbardziej okrutnych zabójców wśród najemników, których charakteryzuje również szczególna nienawiść do chrześcijan, czyli według nich niewiernych” – informuje Radio Watykańskie.

 

 

Źródło: vaticannews.va

MWł

  

  


DATA: 2020-10-01 14:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Z Turkami będzie coraz więcej problemów. Szkoda, że w XIX wieku ten kraj nie został rozczłonkowany i wymazany z mapy świata.Azja Mniejsza to jedna z kulturowych kolebek cywilizacji klasycznej czyli grecko-rzymskiej.
20 dni temu / Jan
 
Kto nie widział filmu Przyrzeczenie to proponuję by go zobaczyc.co się stało Ormianom i jak długo świąt o tej zbrodni milczał a Armenii można współczuć jest pomiędzy dwoma ogniami
20 dni temu / ula
 
Podzielam zdanie. Turcja nie jest w stanie bez pomocy stworzyć imperium jak kiedyś. Rzym kierując się umowami będzie unikał tematów niezgodnych z linią. Unikał zła można powiedzieć.
20 dni temu / mb
 
No niestety a chrześcijanie chrześcijanom nie pomogą bo po co.Tak jak Rzym swego czasu nie pomógł Konstantynopol owi bo chciał więcej władzy tak i teraz nie pomoże. Przykre.
21 dni temu / Pit
 
@Rycerka: Spokojnie, współczesny Jan III Sobieski jest, ale czeka na sygnał od Maryji. Bez Jej zgody nie ruszy, bo tylko Ona wie kiedy będzie odpowiedni czas. t Dobrze napisałaś - tylko z Nią zwycięstwo pewne.
21 dni temu / Zuza
 
@Hej Jaaasne, 'walka o terytoria zamożne w surowce'. Erdogan wcale nie czyni Turcji państwem na poły islamskim, jego żona nie rzuca fatw na przeciwników politycznych, bezczeszczenie Hagia Sofia to też wymysły. Podobnie, jak szmugiel broni razem ze szmuglem nielegalnych imigrantów przez granicę grecko - turecką. Dziś ludobójstwo Ormian a wczoraj Kurdów i Jazydów z pogranicza Turcji i Syrii. Można tego nie widzieć. Ja widzę to inaczej: Turcja zupełnie niedawno grała na rozbicie NATO: w czasie, gdy wybuchła tam rebelia żądała ekstradycji Fethullaha Gulena. Dzisiaj próbuje wciągnąć NATO do wojny w Armenii przeciw Rosji w imię muzułmańskich, tureckich ideałów.
21 dni temu / Michał
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.