DZIŚ JEST:   04   CZERWCA   2020 r.

Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
Św. Franciszka Caracciolo
Św. Optata z Mileve
 
 
 
 

Walka klas, walka ras, walka płci. Eksperci w Radiowej Trójce o homorewolucji

Walka klas, walka ras, walka płci. Eksperci w Radiowej Trójce o homorewolucji

Za sprawą „tęczowych” ruchów spod znaku LGBT tradycyjna rodzina, rodzice i dzieci oraz szkoła poddawani są presji kulturowej, żądaniom rewolucyjnych zmian w wychowaniu i kształceniu dzieci i młodzieży. O wynikających z kulturowej i seksualnej rewolucji zagrożeniach mówili na antenie Radiowej Trójki Kazimierz Przeszowski z Centrum Życia i Rodziny, Agnieszka Marianowicz-Szczygieł, wiceprezes Fundacji Instytut Ona i On oraz ks. dr Przemysław Drąg, dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin.

 

Psycholog Agnieszka Marianowicz-Szczygieł ukazała przykład Stanów Zjednoczonych i Niemiec, gdzie jej zdaniem można upatrywać źródeł obserwowanej dzisiaj rewolucji seksualnej.

 

- Wiedzieliśmy już o tym dużo wcześniej, że to nadchodzi (…) wielu ludzi nie dowierzało kiedy o tym mówiłam, twierdzili, że to nieprawda, że to przesada. Tam już wcześniej mieliśmy do czynienia z tym, że ludzie np. płacili odszkodowania w wysokości 150 tys. dolarów, jeżeli nie chcieli obsłużyć osoby, która chciała usługi związanej np. z weselem homoseksualnym (…) to tam mieliśmy do czynienia z tym, że były osoby zwalniane ze studiów, z miejsc pracy, że np. pracowniczka urzędu stanu cywilnego czy jakiś pastor lub ksiądz byli więzieni. W Niemczech mieliśmy do czynienia z sytuacją, gdzie rodzice niezgadzający się z posyłaniem dzieci na zajęcia z edukacji seksualnej lądowali w więzieniu. Te przykłady można mnożyć – mówiła.

 

Ks. dr Przemysław Drąg podzielił się doświadczeniami z Hiszpanii, gdzie prowadził działalność duszpasterską. - Widziałem naprawdę dobrze zaplanowaną i rozwiniętą strategię. Polegała ona na tym, że do środowiska, które było jeszcze w miarę konserwatywne wprowadzano pewne wzorce; poprzez audycje radiowe, programy telewizyjne, seriale, poprzez publikacje – ­zaznaczał.

 

- Co więcej, kiedy weszły związki partnerskie w Hiszpanii, jedna z moich znajomych pracująca w urzędzie miasta dostała zapewnienie, że konstytucja gwarantuje jej wolność sumienia, w związku z tym nie będzie miała obowiązku uczestniczyć przy zawieraniu „związków partnerskich” w magistracie w urzędzie miasta. Bardzo szybko okazało się, że wielu urzędników powołując się na przysługujące im prawo nie chciało uczestniczyć w takich obrzędach i w związku z tym zaczęło brakować urzędników chcących asystować przy zawieraniu takich „małżeństw” przez osoby tej samej płci. W związku z tym w majestacie prawa stwierdzono – ponieważ są urzędnikami państwowymi i złożyli przysięgę na służbę państwu – że nie mają prawa powoływać się na klauzulę sumienia i mają obowiązek uczestniczyć w takich celebracjach - mówił duchowny.

 

 Ksiądz dr Drąg nawiązując do sytuacji w Hiszpanii wskazał na promocję nowych modeli rodziny – m.in. rodzin patchworkowych, których życie wcale nie jest takie „kolorowe” jak pokazują mainstreamwe media. Dzieciom wychowywanym w takich „rodzinach” towarzyszy ciągłe „uczucie niepewności”.

 

Kim jestem, skąd przychodzę, dokąd zmierzam. Słynne trzy pytania antropologiczne, na które każdy w swoim życiu będzie musiał odpowiedzieć. Te dzieciaki nie znają odpowiedzi na takie pytania. Kiedy w jednym tygodniu mieszkam u jednego taty, w drugim u drugiego, później u cioci itd., to ja nie wiem, kim jestem, nie mogę się normalnie rozwijać. Pojawiają się zaburzenia dotyczące tożsamości płciowej – stwierdza.

 

Z kolei Kaziemierz Przeszowski, wiceprezes Centrum Życia i Rodziny stwierdził, że wprowadzenie do Konstytucji RP definicji małżeństwa jako związku jednej kobiety z jednym mężczyzną jest wyjątkiem i dzisiaj z perspektywy czasu wygląda jak działanie opatrznościowe. Bo na podstawie tego zapisu możemy legalnie odpierać wszelkie przejawy uderzającej  w rodzinę rewolucji.

 

- Sojusz Lewicy Demokratycznej, mający wtedy większość parlamentarną, mimochodem stał się autorem jednej z najbardziej konserwatywnych konstytucji obowiązujących w Europie, która właśnie stoi na straży małżeństwa i która gwarantuje nam wiele wolności (…) w porównaniu do Stanów Zjednoczonych czy Europy Zachodniej, która o wolności dużo mówiła, ale w wielu wymiarach – głównie wymiarach dotyczących rodziny czy autonomii rodzicielskiej wolność tę ogranicza – podkreślał.

 

Kazimierz Przeszowski przypomniał słowa prof. Marka Regnerusa wygłoszone w Warszawie, gdzie stwierdził, że „monogamiczny związek jednej kobiety z jednym mężczyzną stanowi najtrwalszy fundament społeczeństwa”, ponieważ minimalizuje rywalizacje o partnerów i zapewnia stałe i stabilne wychowanie dzieci.

 

- Trzeba zapytać, komu zależy na tym, aby wprowadzać taki model rodziny – zaznaczył Przeszowski. Podkreślił, że wytworzenie sytuacji niepewności otwiera ogromną przestrzeń do zagospodarowania pod względem komercyjnym (psychologowie, aborcja, antykoncepcja itd.)

 

Wiceprezes CZiR odniósł się także do silnie odpieranych przez środowiska LGBT zarzutów o promowanie wzorców sprzyjających pedofilii. Przypomniał wyniki badania Departamentu Sprawiedliwości USA, jednoznacznie stwierdzające, że w rodzinie, w której opiekunowie są biologicznymi rodzicami, prawdopodobieństwo wystąpienia sytuacji patologicznych jest dwudziestokrotnie mniejsze niż w przypadku jakiegokolwiek innego wzorca rodzinnego. „Każdy inny model rodzinny zwiększa kilkudziesięciokrotnie ryzyko wystąpienia sytuacji patologicznych” - podkreślł.

 

Przeszowski przypomniał, że edukacja seksualna prezentując jako alternatywę związki homoseksualne, milczy na temat negatywnych stron zaangażowania w takie relacje. Do tematu nawiązała Agnieszka Marianowicz-Szczygieł. „Statystyki pokazują, że są to związku szalenie krótkotrwałe – trwają średnio 2 do 4 lat” – wskazała. „Homoseksualiści żyją średnio o 8 do 20 lat krócej – dlaczego? Okazuje się, że homoseksualiści – zwłaszcza mężczyźni – są wiodącą grupą wśród zarażonych wirusem HIV. 70 – 80 proc. nowych przypadków HIV to są mężczyźni homoseksualni (…) podobnie jest z kiłą. 70 – 80 proc. nowych przypadków zakażenia kiłą to także są mężczyźni współżyjący z mężczyznami. O tych danych nie mówi się dzieciom” - dodała.

 

„Paradoksalnie środowiska LGBT chcą edukować seksualnie całe społeczeństwo, a prawda jest taka, że mają elementarne braki w edukacji dotyczącej tzw. bezpiecznego seksu, skoro nawet na stronie jednej z wiodących grup lobbingowych na rzecz LGBT jest podane, że najprawdopodobniej co piąty homoseksualista umrze na AIDS (…), to nie są stwierdzenia sprzed wielu lat, ale dzisiejszy stan badań” – podsumował Kazimierz Przeszowski.

 

Prowadzący audycję Wojciech Reszczyński w swojej refleksji opisał homoideologię  jako kolejne wcielenie odwiecznego konfliktu, mające skutkować całkowitym przeobrażeniem społeczeństwa:„Mieliśmy walkę klas, walkę ras, walka płci. To jest ciągle komponent walki, który ma na celu zniszczenie chrześcijaństwa”.   

 

Źródło: polskieradio.pl

PR   


DATA: 2019-07-18 12:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

do Aguirre: właśnie, też jestem pozytywnie zaskoczony. Mi się trójka kojarzyła z akcją "orzeł może" i mądrościami m.in. Wojciecha Manna
10 miesięcy temu / mr
 
Co do konstatacji redaktora Reszczyńskiego : "Mieliśmy walkę klas, walkę ras, walka płci" to uważam, że ostatnim stadium tej walki, nie jest walka płci - żeńskiej z męską bądź odwrotnie - lecz walka płci samej z sobą poprzez zagubienie własnej tożsamości płciowej. Transseksualizm, genderyzm tegoż przykładem. Biseksualizm dotyczy zagubienia naturalnego popędu seksualnego do płci przeciwnej.
10 miesięcy temu / Druh Ryszard
 
Radiowa Trójka no, no no, tym razem na +
10 miesięcy temu / Aguirre
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.