DZIŚ JEST:   31   MAJA   2020 r.

Zesłanie Ducha Świętego
Nawiedzenie NMP
Św. Kamila Baptysta Varano
Św. Petronella
 
 
 
 

W USA rządzi chaos. To efekt degeneracji społeczeństwa i braku wiary

W USA rządzi chaos. To efekt degeneracji społeczeństwa i braku wiary
Zdjęcie ilustracyjne Fot. Pixabay

Konserwatywny publicysta zauważył, że w Stanach Zjednoczonych rządzą dwa rodzaje chaosu. Jeden z nich wynika ze stopniowej degeneracji liberalnego społeczeństwa. Drugi zaś, poważniejszy, stanowi niekontrolowaną erupcję nienawiści wobec Boga i ludzi. 

 

Według Johna Horvata II w Stanach Zjednoczonych istnieją obecnie dwa rodzaje chaosu. Pierwszy z nich jest typowy dla większości społeczeństw liberalnych. Demokratyczne państwo pozwala każdemu na dążenie do wybranych przezeń celów. Niektóre z nich są dobre, inne nie. We wcześniejszych dekadach istniało jednak dostatecznie dużo dobrych i wspólnych celów, utrzymujących jedność społeczną.

 

Obecnie jednak tej spójności brakuje, co rodzi nieporządek. Jednak ten nieporządek nie jest najgorszym, jaki można sobie wyobrazić. Wszak wciąż istnieje on w ramach pewnego ładu, a raczej kontrładu.

 

O ile pierwszy nieporządek można uznać za przejaw schyłku, o tyle drugi nieporządek można przyrównać do wybuchu. Jego przejawem jest na przykład radykalnie proaborcyjne prawo w Nowym Jorku i radość z powodu tegoż barbarzyńskiego prawa. Współcześnie ludzie nie są w stanie zamaskować swego gniewu. Nie szanują rzeczywistości i podążają jedynie za własnymi wyobrażeniami.

 

Promują najgorsze zboczenia i bunt przeciw Stwórcy. To antychrystianizm w swym apogeum.

Choć John Horvat II odnosi się do kontekstu amerykańskiego, to mógłby odnosić się także do Polski. U nas bowiem również nie brakuje czarnych marszy, protestów feministek i nienawiści wobec politycznych przeciwników. Nie ma się zresztą czemu dziwić. Wszak Rewolucja opiera się właśnie na buncie przeciw porządkowi stworzonego przez Boga. 

 

Nienawiść i chaos doskonale niszczą. Jednak nie są w stanie niczego zbudować. Dlatego też na dłuższą metę są skazane na porażkę.

 

Źródło: returntoorder.org / komentarz własny pch24.pl 

mjend  


DATA: 2019-03-01 15:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Liść427 Parę lat temu pokladaliscie wielką nadzieję w panu Giertychu. Obecnie chcecie postawić na Pana Mikke. Trzeci związek, kilkoro dzieci. Pan Bosak też niedawno się popisał, kiedy zapowiedział by Unia ukarała Polskę. Najbardziej wam się jednak podobają politycy, którzy nienawidzą żydów. Od Pana Miedlara aż zionie ta nienawiścią, podobnie jak od wielu stałych forumowiczów. Nienawidzicie wszystkich dookoła. Życzę wam chrześcijańskiego pokoju.
ponad 1 rok temu / Sec
 
No nie do końca to prawda. To syndrom tresury i terroru lichwiarsko - adwokackiej okupacji. Nawet buńczucznemu Trumpowi wymiękło... gardziołko.
ponad 1 rok temu / agricola
 
Już dzisiaj dziękujmy: Panie Jezu, dziękuję Ci, że nasz naród osłonisz, uratujesz, podźwigniesz, dziękuję Ci za Twoją miłość do naszej polskiej wspólnoty. Dziękuję i Tobie, Matko Boża, Królowo Polski, że otaczasz nas płaszczem swojej opieki, orędujesz za nami, wspierasz i prowadzisz do Twojego Syna, , Jezusa Chrystusa. Proszę Cię o Matko, umacniaj nas łaską swoją, abyśmy z wiarą i miłością głosili chwałę, miłość i miłosierdzie Syna Twojego, a Pana naszego Jezusa Chrystusa wśród narodów świata. Amen
ponad 1 rok temu / winsent
 
Odsunięcie PO-PiSu od władzy i popieranie partii wyznających Prawo Boże to nasza jedyna szansa. Królowo Polski ora pro nobis!
ponad 1 rok temu / Leaf427
 
Marek, tak czeka, szybciej albo wolniej. Odsunięcie PiS od władzy to natychmiastowe pogrążenie się w ciemności
ponad 1 rok temu / OficerUB
 
Polska,mimo że jest społeczeństwem katolickim w swej większości,to jednak ma ustrój republikański/masoński;jest państwem,które przyjęło mnóstwo lewackiego,postmodernistycznego prawa-wystarczy wspomnieć o tysiącach dyrektyw UW,gdzie także już z całą mocą stosuje się polityczną poprawność.W niedalekiej perspektywie czeka nas zgniłego Zachodu i ucisku,jakiego dotąd nie było.
ponad 1 rok temu / marek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.