DZIŚ JEST:   22   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Dziadka
Św. Wincentego Pallottiego
Św. Wincentego, męczennika
 
 
 
 

W obliczu pandemii już 25 marca zawierzmy Polskę i nas samych Niepokalanemu Sercu Maryi! Piękna inicjatywa narodowców

W obliczu pandemii już 25 marca zawierzmy Polskę i nas samych Niepokalanemu Sercu Maryi! Piękna inicjatywa narodowców
Zdjęcie ilustracyjne (obraz Matki Bożej Częstochowskiej, modlący się człowiek, fragment obrazu Jana Matejki Śluby lwowskie Jana Kazimierza)

„W czasach zagrożeń i kryzysów najgorętsza modlitwa nie zwalania z wytrwałego i roztropnego działania, które jest oczywistym porządkiem rzeczy. Z drugiej strony zakładanie, jakoby modlitwa była niepotrzebna, jest bluźnierczym policzkiem wymierzonym Bogu. To tak, jakbyśmy Mu powiedzieli: nie jesteś nam potrzebny, damy radę bez Ciebie. Dlatego w tej nadzwyczajnej sytuacji apelujemy do wszystkich Polaków, duchowieństwa i władz Rzeczypospolitej o wspólne dokonanie aktu zawierzenia Polski i nas samych Niepokalanemu Sercu Maryi w święto Zwiastowania Pańskiego dn. 25 marca bieżącego roku” – czytamy niepokalanesercemaryi.pl. Apel o zawierzenie Ojczyzny i naszych rodzin Królowej Polski wystosował Prezes Zarządu Stowarzyszenia Roty Marszu Niepodległości Robert Bąkiewicz.


„W dobie globalnych środków komunikacji dokonanie zbiorowego aktu zawierzenia nie wymaga od nas przerywania krajowej kwarantanny czy jednolitej formy zewnętrznej, ale ufnego, szczerego serca i jednego ducha wiary, gdziekolwiek w tym dniu będziemy” – zauważają narodowcy wzywający do oddania wszystkich naszych trudów Najświętszej Maryi Pannie przypominając także słowa wypowiedziane przez Królową Różańca Świętego do pastuszków w Fatimie: „Moje Niepokalane Serce będzie dla ciebie schronieniem i pewną drogą do Boga”.


W apelu o zawierzenie się Matce Najświętszej w dniu Zwiastowania Pańskiego Robert Bąkiewicz zauważa, że aktualna sytuacja wywołana pandemią koronawirusa jest tylko jednym ze współczesnych zagrożeń. Dlatego tym silniej wzywa do oddania naszych spraw, Ojczyzny i rodzin Królowej Nieba i Ziemi.


„Chcielibyśmy także dołączyć do tego apelu prośbę wielu polskich katolików o zawierzenie naszej Ojczyzny Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Nie czas tu wyjaśniać dlaczego Niepokalane Serce Maryi jest obecnie ratunkiem dla narodów; zostało to jasno stwierdzone przez samą Matkę Bożą w Fatimie w 1917 r. Wystarczy stwierdzić, że chodzi o kochające nas Serce Królowej Polski, Królowej naszej, naszego narodu i naszego państwa! Pragniemy więc, aby takiego powszechnego aktu zawierzenia dokonali zarówno wszyscy Polacy, wraz ze swym duchowieństwem i biskupami, jak i z władzami Rzeczypospolitej, z jej prezydentem na czele” – pisze Robert Bąkiewicz.


„Oczywiście, aby taki publiczny akt zawierzenia był szczery i miły Bogu, a przez to skuteczny, trzeba aby towarzyszyła mu skrucha za nasze grzechy osobiste, ale także i narodowe, a nawet, i przede wszystkim, grzechy państwowe. Trzeba także aby towarzyszyła mu szczera obietnica naprawy, tego co w naszym życiu, zarówno indywidualnym jak i zbiorowym, jest niezgodne z Dekalogiem i Ewangelią. Jak bowiem moglibyśmy oczekiwać, że zostaniemy wysłuchani przez Matkę Boga, naszą Królową, jeśli godzimy się na łamanie praw jej Syna, a naszego Zbawiciela, Jezusa Chrystusa?” – zauważa.


Narodowcy wzywają także do duchowego przygotowania się do zawierzenia naszych rodzin i Ojczyzny Matce Najświętszej poprzez np. odmawianie Różańca zgodnie z apelem abp Stanisława Gądeckiego, litanie lub nowenny.


W kolei w serwisie informującym o akcji zaplanowanej na 25 marca wymienione zostały wezwania hierarchów o powierzenie się Matce Najświętszej oraz przykłady dokonania takich Aktów w kraju i za granicą.

 


Poniżej zamieszczamy cały Akt zawierzenia:

 


Akt zawierzenia Polski i siebie Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny


Niepokalana Dziewico Maryjo, przeczysta Matko Pana naszego i Zbawiciela, Jezusa Chrystusa, wejrzyj okiem miłosierdzia swego na naród Twój polski, który zwraca się dziś do Ciebie ze wszystkich stron swej Ojczyzny i świata.


Wspomnij, Hetmanko nasza, że Ciebie onegdaj król nasz, Jan Kazimierz, po szwedzkim najeździe, na Patronkę i Królową Państwa obrał i Rzeczpospolitą Twojej szczególnej opiece i obronie powierzył (kard. August Hlond). W dobie potężnych zagrożeń i niebezpieczeństw, duchowych i doczesnych, do Twego Niepokalanego Serca uciekamy się i zawierzamy Mu, Pani i Królowo nasza, ożywieni wiarą i ufnością, albowiem nigdy nie słyszano, aby ktokolwiek, kto się pod Twoją obronę ucieka, o Twoje wstawiennictwo błaga i żebrze wspomożenia Twojego, miał być przez Ciebie opuszczony (św. Bernard z Clairvaux).


Aby nasze zawierzenie było Tobie i Panu Bogu miłe, obdarz nas, Matko łaski Bożej, sercem czystym i szczerze skruszonym za grzechy nasze i narodu naszego. Wspomożenie wiernych, udziel nam rady i siły, abyśmy wyprostowali ścieżki życia naszego, naszych rodzin i państwa, w wierności prawu Bożemu, zawartemu w Dekalogu, w posłuszeństwie nauce Ewangelii oraz prawom Kościoła ustanowionego przez Twego Syna.


Panno można, obdarz nas duchem pokory, ofiarności i przezwyciężania siebie, potrzebnym do praktykowania pokuty, do której wezwał nas uroczyście Odkupiciel, a bez której zginiemy (Łk 13, 5). Zwierciadło sprawiedliwości, nie pozwól abyśmy zobojętnieli wobec grzechów wołających o pomstę do Nieba, popełnianych zwłaszcza wobec najbardziej bezbronnych – zabijanych nienarodzonych i krzywdzonych dzieci.


Panno nieskalana, uproś całemu naszemu społeczeństwu łaskę czystości obyczajów i wstrzemięźliwości, tak aby nasza Ojczyzna była Ci rzeczywiście poddana i miła, o nasza Królowo! Matko dobrej rady, obdarz władze nasze mądrością i roztropnością, by mając na względzie jedynie autentyczne dobro wspólne i rzeczywistą sprawiedliwość, rządziły Rzecząpospolitą w prawdzie i godziwości. Królowo Apostołów, obdarz nasze duchowieństwo gorliwością o chwałę Bożą i wiarę prawą, a także żywą troską o zbawienie dusz. Królowo pokoju, udziel wszystkim narodom pokoju Bożego, który zaprowadzić może jedynie Książę trwałego pokoju – Chrystus Król (Iz 9, 5). Uzdrowienie chorych i Pocieszycielko strapionych, otocz Twą matczyną i najlitościwszą opieką wszystkich cierpiących członków naszego narodu. Ucieczko grzesznych, otwórz polskie serca dotąd zamknięte na łaskę Twego Syna i zaprowadź je do źródeł żywota wiecznego.


Matko Różańcowa, obiecałaś w Fatimie, że w obliczu współczesnych niebezpieczeństw Twoje Niepokalane Serce będzie dla nas schronieniem i pewną drogą do Boga, dlatego ufamy niewzruszenie, że Twoje miłosierne spojrzenie spocznie na naszych troskach i na naszych utrapieniach, że obejmie nasze zmagania i nasze słabości (Pius XII). Pragnąc dostąpić Twej opieki, a za Twym pośrednictwem otrzymać od Boga siłę i wytrwałość w dobrym pośród trudów, przeciwności i wszelkich niebezpieczeństw, oto dziś zawierzamy Twemu Niepokalanemu Sercu siebie, nasze rodziny oraz całą Polskę, z naszymi władzami, duchowieństwem i wszystkimi rodakami. Jesteśmy cali Twoi, dzisiaj i przez wszystkie dni naszego życia. Weź nas takimi, jakimi dzisiaj jesteśmy i uczyń, jakimi nas chcesz, ku chwale Boga, teraz i w wieczności, albowiem w Tobie jednej bez porównania bardziej uwielbiony stał się Bóg niż we wszystkich Świętych swoich (św. Maksymilian Kolbe).


Przyczyno naszej radości, uproś nam poddanie się woli Bożej w krzyżu i cierpieniu, o Królowo Nieba, która czekasz na nas w naszej niebieskiej ojczyźnie wiekuistego szczęścia.


Najświętsza Boga Rodzicielko: przyjdź Królestwo Boże przez Niepokalane Serce Twoje! Królowo Polski: módl się za nami!

 

 


Źródło: niepokalanesercemaryi.pl
MWł

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.
DATA: 2020-03-25 11:52
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
34
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zawierzanie samo w sobie jest na pewno ciekawą inicjatywą, tylko , że jak myślę Matka Boska chce prawdziwych przykładów- nawrócenia, wiary i pokuty.Czy znowu jak mamy nóż na gardle to skomlimy o pomoc nie dając nic od siebie ? Wirus ustąpi a ilu zostanie przy wierze ?
9 miesięcy temu / Hubi
 
Takie zawierzanie jest nie biblijne. W biblii nie mamy nakazy zawierzania komukolwiek kraju. Powinniśmy powierzyć kraj Bogu !
9 miesięcy temu / DetektywPrawdy
 
Gietrzwałd - pojedyncze osoby przybyły by prosić wstawiennictwa naszej Królowej, tu, gdzie stanął Tron zniesiony z Nieba! Obraz krnąbrności nie do pomyślenia. Posłuszeństwo godne samego osobnika, który spadł z Nieba na zawsze . . .
9 miesięcy temu / AndrzejBR
 
Czy w Polsce ktos jeszce wierzy w Jezusa Krola Królów i Pana Panów, Zbawiciela od wszelkiego zła, to On zniszczył dzieła sztana na Krzyżu. Nie słyszałam nigdy publicznego zawierzenia Polski Jezusowi Bogu. Boleję nad tym, bo to jest odbieranie Chwały Jedynemu Prawdziwemu Bogu.
9 miesięcy temu / nikola
 
Zdecydowanie popieram. Orędzia MB Fatimskiej m.in żeby powierzyć kraje i świat Jej Niepokalanemu Sercu napewno aktualne.
9 miesięcy temu / An
 
Nie mogę się z tym pogodzić że katolicy są odpychani od pojscia do kościoła. 5 osób w Kościele to skandal i tak w Kościołach było tylko 20. 30 osób. Dlaczego nikt z tym nic nie zrobi. Tu nie ma żadnego zagrożenia Bóg leczy a nie zaraża więcej wiary. Serce mi krwawi widząc jak ludzie naród Polski Katolicki traktuje Boga Ojca.
9 miesięcy temu / Besta
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.