DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

W najbliższą niedzielę – do pracy! Prezydent nowelizację ustawy podpisał… w piątek

W najbliższą niedzielę – do pracy! Prezydent nowelizację ustawy podpisał… w piątek
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (Candid Shots)

Rządzący w swoim stylu – w ostatniej chwili i rzutem na taśmę – zmienili przepisy w sprawie niedzieli handlowych. Ustawę znoszącą wolną dla pracowników handlu niedzielę 6 grudnia roku 2020 prezydent podpisał w piątek 4 grudnia. Niewiele wcześniej, bo w środę 2 grudnia, poparł ją Senat.

 

Na mocy podpisanej przez prezydenta Andrzeja Dudę noweli ustawy „covidowej” zakaz handlu w niedzielę nie będzie obowiązywał 6 grudnia. Do tej pory przepisy umożliwiały otwieranie sklepów wyłącznie w dwie niedziele poprzedzające święta. W tym roku byłyby to dni 13 i 20 grudnia.

 

Politycy swoją decyzję tłumaczą przede wszystkim względami epidemicznymi. Mając bowiem świadomość restrykcji sanitarnych dotyczących sklepów, a zarazem wzmożonego ruchu zakupowego w okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia, postanowili umożliwić klientom „rozłożenie” zakupów w czasie co powinno – ich zdaniem – ułatwić bezpieczne nabywanie produktów.

 

Źródło: interia.pl / wp.pl

MWł

 

 


DATA: 2020-12-04 12:08
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przypomnę tylko jak to wiceminister pracy p Szweda wiele razy mówił jak to do niego piszą i przychodzą ludzie i błagają żeby sklepy były czynne cały tydzień bez wyjątku,więc idą wam na rękę i p prezydent i cały rząd,sami ich wybraliście,zapomnieliscie już przynajmniej ludzie starsi o co ludzie walczyli o wolne soboty a nie niedziele ,gdyż niedziele były wszystkie wolne,przypomnijcie p solidarn Szwedzie,chyba że już z solidarnością go nic nie łączy,przecież szef solidarności p Duda, prosił p pr Dude by nie podpisał,i co podpisał,myślę że od przyszłego roku doprowadza do tego, na konto koronawirusa będą wszystkie niedzielę pracujące,oczywiście dla naszego dobra
1 miesiąc temu / Kazimierz
 
Koniecznie muszą być sklepy otwarte 6grudnia,koniecznie,a ponieważ w tym roku jest to niedziela to tym bardziej koniecznie.Do kościoła nie można to chociaż ludzie do sklepów tłumnie wyruszą.Dziekuję "szanowni politycy"!
1 miesiąc temu / Święty Mikoł
 
W niedzielę do pracy! Ale broń Boże do Kościoła!...
1 miesiąc temu / Polonus
 
PAD, na kolana przed wielkim biznesem i sieciami handlowymi to prawnik a im się nie ufa bo zabójcę będą bronić jak niewinnego
1 miesiąc temu / pol
 
W mojej parafii po marcowym zamknięciu i mszach online, wreszcie duchowni przymknęli oko na większą liczbę wiernych w świątyni. Ale mlek rozlało się i parafianie opornie wracają do Kościoła.
1 miesiąc temu / anna
 
Każdy myśli tylko o sobie. Czas by był pomyśleć o Boskich przykazaniach, Panie Prezydencie, do kogo się Pan modlił na Jasnej Górze? I czas wziąć pod uwagę, że pracownicy handlu to też ludzie, też mają rodziny, także są narażeni na zakażenie. Mam to szczęście, że pracuję zdalnie, ale za każdym razem, gdy jestem w sklepie, czuję się nieswojo, widząc pracujące po wiele godzin w utrudniających oddychanie maskach ekspedientki. Czy naprawdę dwie wolne niedziele w miesiącu to było za dużo? To wszystko woła o pomstę do nieba.
1 miesiąc temu / L
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.