DZIŚ JEST:   04   CZERWCA   2020 r.

Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
Św. Franciszka Caracciolo
Św. Optata z Mileve
 
 
 
 

W dobie walki z koronawirusem rząd Irlandii Północnej zezwala na aborcje w domu

W dobie walki z koronawirusem rząd Irlandii Północnej zezwala na aborcje w domu
fot.REUTERS/Ivan Alvarado/FORUM

Ministerstwo Zdrowia Irlandii Północnej wydało wytyczne na czas walki z koronawirusem zawierające zezwolenie na przeprowadzanie wczesnych aborcji farmakologicznych w domu. Do przeprowadzenia „zabiegu” wystarczy konsultacja telefoniczna lub online z lekarzem, a odpowiednie środki dostarczy poczta lub kurier.

 

Nowe przepisy komentuje The Irish Times. Kobiety chcące dokonać aborcji „nie muszą już odbywać dwóch obowiązkowych wizyt u lekarza pierwszego kontaktu by dokonać wczesnej aborcji farmakologicznej”.

 

„W obecnej sytuacji, gdzie najważniejsze jest zachowanie dystansu społecznego, ograniczenie kontaktów osobistych i możliwie jak największe odciążenie pracowników służby zdrowia, wizyta u odpowiedniego pracownika opieki medycznej może być niemożliwa lub niewskazana” – brzmią wytyczne ministerstwa.

 

W związku z tym, rząd umożliwia przeprowadzanie aborcji do 10. tygodnia w domu. Wymagana jest przy tym jedynie konsultacja medyczna online lub przez telefon. Odpowiednie pigułki dostarczone zostaną pocztą lub za pomocą przesyłki kurierskiej.

 

Wytyczne ministerstwa są następstwem decyzji rządu Wielkiej Brytanii, która jako pierwsza umożliwiła taką procedurę. Nowe przepisy mają obowiązywać dwa lata, lub do zażegnania epidemii. Kilka dni temu ONZ uznało aborcję jako „niezbędny” zabieg medyczny, kwalifikujący się do niezwłocznego – jeżeli jest taka potrzeba – przeprowadzenia nawet podczas epidemii.

 

„Wybory i prawa kobiet do opieki zdrowotnej w zakresie zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego powinny być przestrzegane niezależnie od statusu Covid-19. Dotyczy to dostępu do antykoncepcji i bezpiecznej aborcji w pełnym zakresie prawa” – przeczytać można w zbiorze wytycznych opracowanych przez WHO.

 

Źródło: własne PCh24.pl / lifesitenews.com

PR

 

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-04-09 14:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Żyjemy w chorych czasach kiedy oddanie psa, bo nie można się nim zaopiekować spowoduje wylanie się na człowieka fali hejtu i gróźb, ale zamordowanie własnego dziecka to prawo kobiety a dzieci porzucające własnych rodziców albo na odwrót trzeba zrozumieć. Jak to nie są czasy ostateczne to nie wiem co to jest. A ci, którzy popierają takie bestialstwo sami najgłośniej krzyczą, ze człowiek to wcielone zło i najgorsze, co mogło spotkać Ziemie. Ot, paradoks
1 miesiąc temu / Askja
 
Hańba zwyrodniałym aborcjonistom.
1 miesiąc temu / Michu.
 
To bardzo krzywdzące dla kobiet. Może nie zdają sobie sprawy ,że mogłyby urodzić dzieciątko gdyby przeprowadzono z nimi rozmowę ,zaoferowano pomoc instytucji,zachęcono do rozmowy z ojcem dziecka.Przykre ,że świat zwariował.
1 miesiąc temu / Maria
 
Modlitwa! Prośmy Pana Boga o zamiłowanie i ratunek
1 miesiąc temu / MZK
 
Mordercy
1 miesiąc temu / ali
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.