DZIŚ JEST:   07   CZERWCA   2020 r.

Trójcy Przenajświętszej
Św. Antoniego Maria Gianellego
 
 
 
 

W czasie pandemii rząd wprowadza nowe, stałe uprawnienia dla mundurowych

W czasie pandemii rząd wprowadza nowe, stałe uprawnienia dla mundurowych
policja.gov.pl

Sytuacja związana z epidemią koronawirusa przekonała rząd do wprowadzenia nowych uprawnień dla polskich służb mundurowych. Niesubordynowani obywatele mogą spotkać się z karą grzywny i aresztem. Zmiany mają charakter nieokreślony.

 

Zmiany dotyczą art. 65a kodeksu wykroczeń brzmiącego: „Kto umyślnie, nie stosując się do wydawanych przez funkcjonariusza Policji lub Straży Granicznej, na podstawie prawa, poleceń określonego zachowania się, uniemożliwia lub istotnie utrudnia wykonanie czynności służbowych, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny".

 

Ustawa nie przewiduje ograniczenia czasowego, więc można liczyć się z tym, że nowe przepisy wejdą na stałe do porządku prawnego. Jak wskazuje „Rzeczpospolita”, związkowcy policyjni już od dłuższego czasu domagali się wprowadzenia tego typu uprawnień w życie. Ich zdaniem usprawni to funkcjonowanie służb oraz podniesie jej autorytet.

 

Zdaniem cytowanych przez „Rzeczpospolitą” ekspertów, przepis jest bardzo ogólny i trudno o legalną definicję utrudniania lub uniemożliwienia czynności służbowych. Dodatkowo, mają wątpliwości czy przepis rzeczywiście usprawni działanie służb w czasie epidemii.

 

Źródło: rp.pl

PR

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

  


DATA: 2020-03-28 14:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Najbardziej żal mi mundurowych, co to po wsiach muszą jeździć z megafonem i wzywać do pozostawania w domach. A domy oddalone od siebie o 200m każdy.
2 miesiące temu / serio
 
To juz pandemia komunowirusa! +++ "Pod Twoją obronę uciekamy się święta Boża Rodzicielko -Matko i Królowo nasza-..."
2 miesiące temu / Jurek
 
@do Stefan. Zadaj sobie pytanie ile dokonano aborcji w Hiszpanii w ostatnim czasie. Liczba przekroczyła grubo kilkadziesiąt tysięcy. Czy te dzieci, które zginęły były innymi ludźmi od tych, którzy zmarli z powodu pandemii? Czy ktoś mówi o tej pandemii ludzkiej śmierci niewinnych? Tragizowanie i podawanie statystyk nic nie da. Czas na nawrócenie, a nie kurczowe trzymanie się życia, które się kiedyś i tak skończy.
2 miesiące temu / Krakusik
 
W ciągu ostatniej doby na koronawirusa zmarły 832 osoby. Liczba zgonów wzrosła do 5694 osób. Zakażonych jest ponad 72. tys. Hiszpanów.
2 miesiące temu / Stefan
 
Szanowny Panie Prezydencie.        Jako Pana wyborca proszę o interwencję w Rządzie Rzeczypospolitej Polskiej  aby zaprzestano dyskryminacji mnie ze względu na bycie przeze mnie wiernym Kościoła Katolickiego. Dyskryminacji powyższej  dopatruję się w uniemożliwieniu mi praktycznie realizacji praktyk religijnych, które nie są wyłącznie zwyczajem, ale są wyrazem wiary mojej oraz mojej małżonki. Dyskryminacja objawia się w wymogu, aby w budynku kościoła znajdowało się nie więcej, niż 5 osób  z wyłączenie posługujących. Czy nie dostrzega pan absurdalności tego wymogu gdy w tym czasie w autobusach może być 30 osób, a w sklepach 100? Czy w sklepach, autobusach wirus się nie rozprzestrzenia? Dlaczego nie wprowadzono wymogu liczb osób w zależności od powierzchni obiektu sakralnego?  Powyższe zarządzenia odbieram nie jako troskę o moje zdrowie, ale atak na moją wiarę wprost! Za komuny władza marzyła o zamknięciu kościołów lub ograniczeniu liczb wiernych uczestniczących w nabożeństwa
2 miesiące temu / Michał
 
do - mamas- w Polsce już dawno nie ma milicjantów . Chyba żyjemy w innym kraju - ja jakoś mam szczęście spotykać kulturalnych policjantów i nie przychodzi mi do głowy wyzłośliwiać się w stosunku do nich tylko dlatego, że robią to co jest ich obowiązkiem.
2 miesiące temu / qaz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.