DZIŚ JEST:   24   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
 
 
 
 

Vincent Lambert nie żyje. Tym razem wygrała eugenika

Vincent Lambert nie żyje. Tym razem wygrała eugenika

W czwartek rano po dziesięcioletniej gehennie zmarł w „szpitalu” Vincent Lambert, 42-latek, który w 2008 roku uległ wypadkowi drogowemu i przebywał w stanie minimalnej świadomości. Zgodne współdziałanie organów francuskiego państwa zablokowało podejmowane przez rodziców próby rehabilitacji mężczyzny, który odbierał sygnały z zewnątrz, samodzielnie oddychał, reagował na bodźce, płakał. Nie był w stanie tylko komunikować się z otoczeniem i musiał być karmiony oraz pojony przez specjalną aparaturę.

 

Lambert był praktycznie więźniem placówki eugenicznej w Reims. Dyrekcja nie godziła się z pragnieniem rodziców, by przewieźć go w inne miejsce, gdzie mógłby zostać poddany specjalistycznej pomocy mającej na celu przywrócenie świadomości i sprawności. Wejście do sali strzeżone było przez mundurowych. Uśmiercenia 42-latka przez zaprzestanie karmienia go i pojenia domagała się z kolei jego żona.

 

Przez wiele lat trwała sądowa batalia w sprawie odłączenia mężczyzny od aparatury wspomagającej odżywianie. Rodzice oraz reprezentujący ich prawnicy wykorzystali wszelkie prawne sposoby, jednak wymiar sprawiedliwości Francji opowiedział się po stronie eugeniki i zakwestionował prawo najbliższych do pomocy choremu. W obronie życia Vincenta Lamberta odbyło się wiele demonstracji. Niedawna petycja do prezydenta Emmanuela Macrona zdobyła poparcie ponad 130 tysięcy podpisów.

 

W środowy wieczór około 1,5 tysiąca osób zgromadziło się na paryskim placu by czuwać i modlić się w intencji Vincenta Lamberta, skazanego przez państwo francuskie na śmierć z głodu i pragnienia. Przemawiali prawnicy reprezentujący rodziców przez wiele lat walczących o ocalenie życia mężczyzny.

 

RoM

 

 


DATA: 2019-07-11 18:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Vincenti dabo ei manna absconditum et dabo illi calculum candidum et in calculo nomen novum scriptum quod nemo scit nisi qui accipit" Ap 2,17, co się wykłada: "Zwycięzcy dam mannę ukrytą i dam mu biały kamyk, a na kamyku wypisane imię nowe, którego nikt nie zna prócz tego, kto je otrzymuje". Z II nieszporów Uroczystości św. Benedykta Opata w zakonie benedyktyńskim 11 lipca - w dniu śmierci Wincentego Lamberta - wczoraj śpiewano w Tyńcu po łacinie. Znamienny jest ten fragment o mannie ukrytej, w kontekście jaką śmiercią zginął. Requiescat in pace +
ponad 1 rok temu / płatowiec
 
Skandal, w dniu św Benedykta - Patrona Europy - umiera zagłodzony zgodnie z wyrokiem sądowym francuskim człowiek kaleki, ale samodzielnie oddychający. Skandal po pożarze katedry Notre Dame.
ponad 1 rok temu / duchowny
 
Morderstwo na zlecenie państwa ....taką mamy Europę !
ponad 1 rok temu / Kaja
 
Czy my chcieliśmy takiej Europy, mordującej bezbronnych ? Nie ! Powiedzmy wreszcie dość tego !!!!!!!! Panie Boże prosimy, miej nas w swojej opiece ! Wieczne odpoczywanie racz Vincentowi dać Panie ...
ponad 1 rok temu / Kaja
 
Roznica miedzy smiercia glodowa w bunkrze w Auschwitz w czasie IIWS i smiercia Vincenta jest tylko w wygladzie otoczenia.
ponad 1 rok temu / Pol
 
To nie początek - to kulminacja upadku cywilizacji. Brakuje tylko, żeby zaczęli zabijać chrześcijan na stadionach ku uciesze gawiedzi.
ponad 1 rok temu / Albertus
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.