DZIŚ JEST:   24   STYCZNIA   2021 r.

Niedziela Słowa Bożego
Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
 
 
 
 

Viktor Orban odpowiada Brukseli: w dobie epidemii jedynym na co was stać to wymądrzanie się

Viktor Orban odpowiada Brukseli: w dobie epidemii jedynym na co was stać to wymądrzanie się
fot.REUTERS/Bernadett Szabo/FORUM

Premier Węgier Viktor Orban w ostrych słowach odpowiedział na zarzuty, jakie eurokraci w ostatnim czasie wystosowali przeciwko prowadzonej przez niego polityce. Stwierdził m.in., że jedynym, co potrafią brukselscy politycy jest „wymądrzanie się” i to nawet w obliczu zagrożenia ludzkiego zdrowia i życia, jakie niesie epidemia koronawirusa.

 

W poniedziałek węgierscy parlamentarzyści przegłosowali ustawę „o ochronie przed koronawirusem”. Pozwala ona rządowi w momencie zagrożenia związanego z epidemią na „zawieszanie stosowania niektórych ustaw”, „odstępowanie od zapisów niektórych ustaw” i „podejmowanie innych nadzwyczajnych kroków w celu zagwarantowania życia i zdrowia obywateli, bezpieczeństwa prawnego i stabilności gospodarki narodowej”.

 

Ustawa została krytycznie oceniona przez struktury UE. Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen powiedziała, że „Bruksela jest zaniepokojona sytuacją na Węgrzech”. Z kolei Donald Tusk, lider Europejskiej Partii Ludowej napisał: „Stan wyjątkowy lub stan zagrożenia muszą służyć rządom w walce z wirusem, a nie wzmacnianiu władzy nad obywatelami. Wykorzystanie pandemii do zbudowania trwałego stanu wyjątkowego jest politycznie niebezpieczne i moralnie niedopuszczalne”. Były przewodniczący Rady Europejskiej zaapelował o usunięcie Fideszu z EPL.

 

W odpowiedzi na te zarzuty Viktor Orban podkreślił, że dla niego i jego ekipy „nie ma ważniejszego zadania niż ratowanie życia ludzi”. – Do tego potrzeba solidarności i współpracy. Im lepiej współpracujemy, tym więcej istnień ludzkich zdołamy uratować. Tam co innego jest w modzie. Siedzą w Brukseli w bańce mydlanej i wymądrzają się zamiast ratować życie – oświadczył premier Węgier.

 

Jest zupełnie oczywiste, że chodzi o atak polityczny. Prawda jest taka, że to jest siatka (...) Węgry mają przeciwników, są tacy, co ostrzą na tej kraj zęby, chcieliby nas pozbawić źródeł siły. Na czele tej siatki stoi George Soros, jego ludzie są w Brukseli na tych stanowiskach, z których dosięga nas teraz krytyka – oznajmił Orban.

 

Zastrzegł przy tym, że nie należy dawać się prowokować. – Najważniejsze moim zdaniem, żebyśmy nie pozwalali się oderwać od pracy, nie dawali się prowokować, nie irytowali się, byśmy powstrzymali słuszne oburzenie i całą energię nadal koncentrowali na tym, jak pomóc Węgrom, jak uratować jak najwięcej istnień ludzkich – podsumował Orban.

 

 

Źródło: wPolityce.pl, tvp.info, polskieradio24, Twitter

TK

 

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-04-03 14:03
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Slowa dotycza tez was. Ciagle narzekacie na rzad. A to Bog ma wladze stracac a tronu. Skoro powolal ludzi a PISu taka jest Jego wola.
9 miesięcy temu / Second
 
@Prog- jak PIS wprowadził stan epidemi to "progi" i jemu POdobni paszczyli o zamordyzmie a Orbana dajesz za przykład, obłudniku
9 miesięcy temu / Lus
 
Ma rację. Jakby cała UE była według tego ich wzoru ideologicznego. Zjednoczona i taka sama we wszystkich krajach pełna tej eutanazji, aborcji itp. To obywateli UE już teraz byłoby znacznie mniej. Wirus szalał by wszędzie a władze nawet by nie udawaly że chcą pomóc i szalupy przygotowaliby tylko dla siebie.
9 miesięcy temu / moje zdanie
 
Ja bym chciał Prezesa Naczelnika usłyszeć mówiącego podobnie jak Orban. Obawiam się że niedoczekanie nasze.
9 miesięcy temu / Prog
 
Orban tak, Tusk nie.
9 miesięcy temu / Kasandra
 
Prawdziwy Mąż Stanu. Co raz daje klasa komuchom unijnym. Musimy Go wspierać i stać z nim w jednym szeregu. W tej sytuacji po raz kolejny Tusk ukazał swoje niecne oblicze. Wstyd to mało powiedziane !!!.
9 miesięcy temu / Jonas
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.