DZIŚ JEST:   11   LIPCA   2020 r.

Św. Benedykta z Nursji, patrona Europy
Św. Olgi, księżnej
 
 
 
 

Viktor Orban apeluje do europejskiej prawicy: bez chrześcijaństwa jesteśmy skazani na porażkę

Viktor Orban apeluje do europejskiej prawicy: bez chrześcijaństwa jesteśmy skazani na porażkę
fot.REUTERS/Bernadett Szabo/FORUM

Tylko powrót do wartości konserwatywnych i chrześcijańskich nada sens działaniom i istnieniu Europejskiej Partii Ludowej - uważa premier Węgier Viktor Orban. Polityk skierował specjalne memorandum w tej sprawie do partnerów z Parlamentu Europejskiego zasiadających w tej frakcji. Podkreślił w nim, że tylko w ten sposób EPL może odnosić sukcesy.

 

Według Orbana EPL rezygnując z polityki opartej na wartościach chrześcijańskich, antymarksizmie czy tradycyjnym modelu rodziny jest skazana na porażkę. Jego zdaniem to co przez wieki stanowiło o sile cywilizacji łacińskiej dzisiaj jest skutecznie zastępowane przez ideologię gender, masową migrację, marksizm kulturowy etc.

 

Premier Węgier podkreślił, że niegdyś prawicowa EPL obecnie ma więcej wspólnego z szeroko pojmowaną nowoczesną lewicą, spod szyldu „liberałów, socjalistów czy zielonych”.

 

Orban zarzucił ponadto politykom EPL, że poprzez ich błędną politykę „pogłębiły się różnice pomiędzy państwami członkowskimi ze wschodniej i zachodniej części Europy”.

 

W swoim memorandum Orban zaapelował do partii wchodzących w skład EPL, aby szukały sojuszników przede wszystkim wśród tradycyjnie pojmowanej prawicy, a nie wyłącznie lewicy.

 

Źródło: tvp.info

TK

Czytaj także:
DATA: 2020-02-19 18:29
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

ale - który papież i którego źródła? Obecne umiłowanie sodomitów to w mojej ocenie odejście od źródła. Także w tym kontekście się zgadzam.
4 miesiące temu / Jot
 
to trzeba najpierw przywrócić chrześcijaństwo bo katolicyzm zbyt daleko odszedł od źródła ,nawet papież o tym wspominał
4 miesiące temu / ale
 
Mądre propozycje Orbana coś jak naszej Konfederacji- Orban krytykuje EPL ale nadal w niej zasiada i czerpie z tego korzyści. Konfederacja bogoojczyzniana ale głosuje przeciw pisowi razem ze złodziejami z PO, genderystami Biedronia,komuchami Czarzastego czy chłopami z miasta PSLu...taki chytry plan jak ludzie zapisywali się do zbrodniczej PZPR by rozbić komunizm od środka
4 miesiące temu / Obłudnik
 
Brakuje mi takich jednoznacznych wypowiedzi naszych polityków ale może to nauka pokory , że nie nasza ojczyzna ma przewodzić w Europie środkowej tylko Węgry
4 miesiące temu / Tereska
 
Jak trzeba PiS spotka się na Jasnej Górze ale czy przekłada się to na czyny tak jak Wspaniałego Premiera Viktora Orbana? Prezydent Duda walczy,czy szuka % krwi?
4 miesiące temu / Michał
 
550 mln ludzi w Europie , a w Polsce za najmądrzejszych w całej Europie uchodzą Jarosław Kaczyński albo Donald Tusk - w zależności od politycznych przekonań. Już widzę jak ktoś z polskich władz odpowiada na propozycję Orbana , a już na pewno jak wciela ją w życie.
4 miesiące temu / Pejot
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.