Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   23   MARCA   2019 r.

Św. Tyburcjusza z Mongrovejo
Św. Józefa Oriola
 
 
 
 

Usunąć biskupów! Zlikwidować hierarchię! Czy tak ma wyglądać „naprawa Kościoła”?


Róże są pomysły na naprawę Kościoła. Środowiska modernistyczne od lat postulują demontaż instytucji kościelnych. Chcą tego też jawni wrogowie Kościoła. Czy jednak Kościół katolicki bez hierarchicznej struktury nadal będzie Kościołem Chrystusa? Krystian Kratiuk zaprasza na program JA, KATOLIK.

Więcej o książce, o której mowa w programie przeczytasz w tekście: 
Manifest końca Kościoła według modernistów


DATA: 2018-10-19 11:39:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Chcąc na przykład zlikwidować Kościół Katolicki należałoby najpierw poruszyć kilka spraw. Po pierwsze: co zrobić z majątkiem Kościoła po jego likwidacji, gdy nie będzie chętnych na jego budynki, a tylko te niektóre trafią do muzeów wraz z ornatami czy kielichami, odwiedzane raczej grzecznościowo, na zasadzie: po prostu wypadało zobaczyć... Po drugie: gdy zabraknie człowiekowi idei religijnej, pozostanie mu tylko w głowie ateizm, życie całkowitą pustką, na zasadzie, że jestem tylko zwykłym prochem tej ziemi, gdy któregoś dnia umrę bez reszty, żyjąc od żarcia do żarcia. Po prostu życiowa tragedia jeszcze gorsza od najgorszej życiowej porażki. Gdy tak pomyślę, że tylu ludzi wierzyło przez rozliczne wieki w Boga aż do śmierci, tylu ludzi przed śmiercią cierpiało, a teraz w godzinę śmierci miałbym im powiedzieć, że oni życiowo się pomylili... Szok! Niedowierzanie! Dla tych cierpiących w obliczu śmierci stałaby jedynie życiowa tragedia granicząca z życiowym obłędem.
4 miesiące temu / Zygfryd
 
Przykre ale PRAWDZIWE.Brak nam pasterzy, są tylko najemnicy,pogłaskać PANA BOGA i ucałować szatana.Nic nie jest jeszcze stracone
5 miesięcy temu / piotr
 
Piszę komentarz już w 11 minucie, bo bardzo mnie poruszył temat. Nie miałam pojęcia, że takie są artykuły w kościele otwartym = SZOK! To bardzo ważne, że Redaktor o tym informuje i koryguje zawarte tam błędy! Dziękuję.
5 miesięcy temu / Stefania
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 93 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.