DZIŚ JEST:   21   SIERPNIA   2019 r.

Św. Piusa X, papieża
Św. Apolinariusza
 
 
 
 

Ustawa „Za życiem” czyli „Kompromis Aborcyjny Plus”

Ustawa „Za życiem” czyli „Kompromis Aborcyjny Plus”
FOT.Simona Supino/FORUM

Posłowie PiS mogli zatrzymać dzieciobójczy proceder. Nie zrobili tego, bo nie chcieli. Bezwartościowe są twierdzenia, że projekt Stop Aborcji odrzucili ze względu na „karalność”, bo zapis jej dotyczący można było usunąć w komisji. Zamiast opowiedzenia się za życiem najsłabszych (nawet bez prawnej odpowiedzialności kobiet), Jarosław Kaczyński i Beata Szydło obiecali „coś zrobić”. Tak powstała ustawa „Za życiem”, która nie zakazuje mordowania nienarodzonych, natomiast pokazuje, na ile PiS „wycenia” życie chorych dzieci i jak bardzo partię rządzącą kochają niektóre media.

 

Jako obywatele możemy, a nawet powinniśmy pytać o każdy aspekt tworzonego prawa. Ile więc będzie kosztowała ustawa „Za życiem”? Media informują, że mówimy o co najmniej 150 milionach złotych na realizację ustawy, bez doliczenia funduszy przeznaczonych na obiecane przez premier Szydło stosowne programy.

 

Czy działania rządu określane mianem ustawy „Za życiem” będą skuteczne? Doświadczenia innych państw pokazują, że nie ma na to szans. Gdy Hiszpania zakazywała aborcji z podobnymi wyjątkami do polskich, oferowała kobietom w „trudnych ciążach” znaczne wsparcie finansowe. Mimo tego liczba aborcji rosła, aż przekroczyła 100 tysięcy rocznie! Socjalna Szwecja, której nikt nie posądza o skąpienie grosza na jakiekolwiek wsparcie, dopuszcza aborcję i z samego tylko powodu istnienia tam świadczeń nikt nie uznaje jej za kraj pro-life.

 

Możemy więc śmiało stwierdzić, że rząd wyda 150 milionów złotych na cel potrzebny, jednak w najmniejszym stopniu nie podniesie to jakości ochrony życia w Polsce. Z programu skorzystają rodziny, które i bez niego urodziłyby chore dziecko, gdyż nawet przez myśl nie przechodzi im możliwość morderstwa. Wspieranie ich jest niezwykle potrzebne, a owa pomoc była zapisana w przygotowanych przez Instytut Ordo Iuris projektach towarzyszących inicjatywie Stop Aborcji. Jednak bez zakazu dzieciobójstwa program pomocowy jest tylko i wyłącznie programem pomocowym, a nie – jak kłamliwie głosi nazwa ustawy – programem „za życiem”, czyli przeciw aborcji.

 

4 tys. złotych to zapisana w ustawie „Za życiem” wysokość jednorazowego świadczenia z tytułu urodzenia chorego dziecka. Rodziny mają ponadto otrzymać bardzo potrzebne dodatkowe wsparcie medyczne, rehabilitacyjne i psychologiczne. Ze smutkiem trzeba jednak stwierdzić, że PiS nie decydując się na zakaz aborcji i jednocześnie wprowadzając takie finansowe wsparcie, de facto wycenia życie niepełnosprawnych. Rządzący zdają się mówić: „4 tysiące za życie. 4 tysiące albo śmierć. Nie zabij, to zapłacimy. Potem załatwimy lekarza czy rehabilitanta bez kolejki. Ale jeśli uważasz, że pomagamy i płacimy za mało, to możesz zamordować. W porządku. Nie staniemy ci na drodze. Nie kiwniemy palcem, by chronić życie”.

 

To prawdziwe oblicze Prawa i Sprawiedliwości, formacji, która swoim programem wyborczym, deklaracjami przywiązania do wiary katolickiej oraz głosowaniami w poprzedniej kadencji przekonywała, że zakaz aborcji jest oczywistością i jedynie kwestią czasu. Tymczasem minął rok rządów „dobrej zmiany”, a posłowie nie tylko nie podjęli własnej inicjatywy, ale jeszcze w skandaliczny sposób odrzucili inicjatywę obywatelską, zasłaniając się teraz programem mizernego wsparcia finansowego dla rodzin z chorymi dziećmi.

 

To zadowala sprzyjających władzy dziennikarzy, zwanych niekiedy, o zgrozo, prawicowymi. PiSowskie media trąbią teraz na prawo i lewo o sukcesie, na wszystkie strony donosząc o spełnieniu obietnicy. Rządzący – owszem – obietnicę spełnili, jednak tylko tę złożoną w trakcie drugiego czytania obywatelskiej projektu ustawy Stop Aborcji, gdy inicjatywę wyrzucono do kosza. Obietnicę wprowadzenia „programów” i „pakietów” PiS złożył jednocześnie odrzucając rozwiązania, które wprowadzałyby pełną ochronę życia, realizowałyby program partii oraz obietnice złożone w poprzednich latach, także przed wyborami z roku 2015.

 

Mamy więc nad Wisłą, ponad rok od wyborczego tryumfu formacji obiecującej „dobrą zmianę”, zmianę żadną. W mocy pozostaje krwawy „kompromis aborcyjny”, na mocy którego w majestacie prawa rocznie morduje się ponad tysiąc dzieci. Jednocześnie szansa na zmniejszenie skali ludobójczego procederu finansowym wsparciem dla rodzin z chorym dzieckiem jest znikoma. Obok programu „Rodzina 500 Plus” rząd wprowadził więc niezapowiadany przed wyborami program „Kompromis Aborcyjny Plus”.

 


Michał Wałach
  


DATA: 2016-11-07 14:57
AUTOR: MICHAŁ WAŁACH
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ty rzucający kalumnie tchórzliwy kłamco, gdybyś nie był Kazimierzem S, to byś nie odpowiadał na posty które kieruję do lewaka Kazimierza S. Na PCh24 wyłuszczono poglądy Trumpa: "określa się bowiem jako przeciwnik aborcji, dopuszcza jedynie wyjątki od zakazu mordowania nienarodzonych, w przypadku zagrożenia życia i zdrowia kobiety, w przypadku nieodwracalnych uszkodzeń płodu i gdy ciąża jest wynikiem przestępstwa. Gdyby spełnił swoje obietnice w tym względzie, prawo antyaborcyjne w USA mogłoby wyglądać podobnie jak w Polsce." W czerep puknąłeś się zbyt wiele razy, dlatego już nie potrafisz przeczytać i napisać czegokolwiek z sensem i bełkoczesz w oderwaniu od faktów. Ale to nic dziwnego, bo opętanych lewaków, protestantów, modernistów, deistów i satanistów ogarnia szał, gdy z nienawiścią walczą z katolikami broniącymi życia dzieci chorych i poczętych z gwałtu. Idź na czarne marsze feminazistek, tam ci przyklasną.
ponad 2 lata temu / do Kaziemirz S
 
Jest wytłuszczone na PCH 24 że Prezydent Donald Trump popiera zakaz zabijania dzieci poczętych.Radzę przeczytać książkę Stanisława Michałkiewicza "Dobry i Zły liberalizm"
ponad 2 lata temu / Tomasz
 
Ty rzucający kalumnie nie jestem Kazimierzem S ani NN wbij to sobie do głowy.A właściwie puknij się twój czerep może oprzytomniejesz.
ponad 2 lata temu / Tomasz
 
Ty kłamliwy tchórzliwy wężu, gdybyś nie był Kazimierz S, to nie odpowiadałbyś na posty które kieruję do lewaka Kazimierza S. Twoje złośliwe ataki na katolików broniących niewinnych chorych dzieci i dzieci poczętych z gwałtu jasno pokazują jak lewacy nienawidzą wiernych Pismu Świętemu i Tradycji, tak że nawet śmią nabijać się z Prawdziwego Nabożeństwa do Najświętszej Maryi Panny, skoro złośliwie przekręcają nazwę tego Nabożeństwa. Twój idol Józef Piłsudski też był za mordowaniem dzieci. Co z tego że Republikanie zapowiedzieli poprawkę, skoro sam Trump jest za mordowaniem dzieci chorych i z gwałtu? Jest na ten temat artykuł na PCh24, gdzie wyłuszczono poglądy Trumpa. Będzie tak samo jak w Polsce, gdzie zdradziecki PiS, będący rzekomo za życiem, utrzymał zbrodniczy tzw. kompromis aborcyjny. Celowo bezpodstawnie i kłamliwie atakujesz prawdziwego katolika obrońcę życia, co jest typowe dla protestantów, modernistów, satanistów i zwolenników PO.
ponad 2 lata temu / do Kazimierz S
 
Ty kłamliwy tchórzliwy wężu nie jestem komuchem licz się ze słowami.nie jestem Kazimierz S.Twoje złośliwe ataki na Tradycyjnych Katolików wiernych Pismu Świętemu i Tradycji mających prawdziwe nabożeństwo Najświętszej Maryi.Józef Piłusdzki o partiach politycznych "Im szczać kury prowadzić a nie politykę robić".Nie demokracja tylko Monarchia jest najlepszym ustrojem ZA WIARĘ PRAWO I KRÓLA.Z ostatniej chwili Republikanie zapowiedzieli poprawkę Konstytucji USA ochrona życia od poczęcia do naturalnej śmierci.Prezydent elekt Donald Trump zapowiedział również swojej wypowiedzi o zakazie mordowania dzieci poczętych.Pomyliłeś adres lub celowo bezpodstawnie i kłamliwie atakujesz obrońcę życia .LCH +++
ponad 2 lata temu / Tomasz
 
Dokładnie tak jak komuch Kazimierz S kłamiesz, popierasz tzw. kompromis aborcyjny czyli mordowanie dzieci chorych i z gwałtu, jak twoje ukochane PO, Trump i Korwin, nie potrafisz pisać po polsku, nie rozumiesz co sam piszesz, nie używasz argumentów tylko wyzwisk atakując z nienawiścią katolików za to że są wierni Kościołowi Katolickiemu i bronią życia niewinnych dzieci nienarodzonych. Ja nie atakuję tutaj żadnego katolika, bo katolicy nie dopuszczają mordowania dzieci. Jesteś albo deistą jak Korwin, albo protestantem jak Trump, albo modernistą jak część z PO, bo to właśnie deiści, protestanci i moderniści nie widzą problemu w mordowaniu dzieci. Dlatego też tak łatwo przychodzi ci pisanie inwektyw na katolików, bo protestanci i moderniści uważają że mogą grzeszyć ile wlezie, a Bóg i tak im wybaczy. Ale nic z tego, przekonasz się po śmierci że twoje kłamstwa i poparcie dla mordowania dzieci pochodzą od ojca kłamstwa szatana.
ponad 2 lata temu / do Kazimierz S
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.