DZIŚ JEST:   01   KWIETNIA   2020 r.

Św. Hugona, biskupa
 
 
 
 

Ustawa o IPN „źródłem antysemityzmu”. Tak mówi kandydat na ambasadora USA w Polsce

Ustawa o IPN „źródłem antysemityzmu”. Tak mówi kandydat na ambasadora USA w Polsce
fot. You Tube/ Open House

Zdaniem kandydatki na ambasadora USA w Polsce Georgette Mosbacher, to ustawa o IPN wywołała falę antysemityzmu w Europie Wschodniej. Polityk od lat przyjaźni się z Donaldem Trumpem i może wkrótce objąć dyplomatyczną placówkę w naszym kraju.

 

Kuriozalna wypowiedź padła podczas przesłuchania komisji spraw zagranicznych Senatu. Mosbacher zapytana o kwestie antysemityzmu w Europie Wschodniej odpowiedziała: „Niestety został on wywołany przez prawo dotyczące holokaustu, które Polska niedawno ustaliła”.

 

Dodatkowo zaznaczyła, że będzie w przyszłości współpracować z polskimi władzami, by podobne ustawy nie zostały uchwalone w takim kształcie. Senator zadający pytanie, wyraźnie zaskoczony odpowiedzią, poprosił o doprecyzowanie.

 

- Powiedziałam, że będę współpracować z Polską, by żadne ustawy nie wywoływały uprzedzeń. Nietolerancja w jakiejkolwiek formie jest nie do zaakceptowania – tłumaczyła.

 

Wypowiedź spotkała się z silnym oburzeniem polskiej delegacji rządowej w Waszyngtonie. Bartosz Cichocki, wiceminister spraw zagranicznych ma poruszyć tą kwestię na spotkaniu z Wessem Mitchellem, asystentem sekretarza stanu ds. Europy i Eurazji.

 

W dalszej części przesłuchania Georgette Mosbacher wskazała strategiczną rolę Polski w kontaktach z USA oraz konieczność zacieśniania współpracy na każdym szczeblu. W przypadku zaprzysiężenia jest gotowa dołożyć wszelkich starań, by w Polsce wolności i swobody demokratyczne były przestrzegane. Będzie także wywierać naciski, aby Polska przyjęła uchodźców.

 

Źródło: tvp.info

PR      


DATA: 2018-06-06 15:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tak wygląda kobieta opętana.
ponad 1 rok temu / bn
 
Nasz "najlepszy przyjaciel" czyli US of Israelis przysyła nam przygłupie, zezowate nieszczęście, które jeszcze nie objęło posady a już nas obraża nazywając antysemitami. Pytam: co będzie dalej ?
ponad 1 rok temu / Hanys Górnośląski
 
Bo Donald Trump naszym przyjacielem jest!
ponad 1 rok temu / anna
 
Jak ta Pani się tu pojawi, to niech weźmie pod pachę swoją mojżeszową koleżankę i wyjeżdża z naszego kraju. Obłudników i kłamców mamy tu dostatek.
ponad 1 rok temu / sas
 
Pytanie: Ile takich i podobnych wypowiedzi już w ostatnim czasie było (niech ktoś policzy) i - zobaczmy - ile jeszcze ich będzie? Dlaczego "wytrawni Amerykańscy onieśmielacze" co pewien czas obrażają Polskę i stawiają nas do kąta za wyimaginowane zbrodnie, po czym zaraz potem rzucają jakiś komplemencik i wszystko znowu jest o key? Co to jest za "obróbka skrawaniem"? Co to za taktyka? Czy to amatorskie błędy niedouczonej ambasadoressy? Trudno uwierzyć - chyba że się chce, albo jest się naiwnym jak dziecko. A może są to celowe szpile? O, wtedy konieczna byłaby mocna reakcja, a nie - jak to dzisiaj widzimy - pobłażliwość i zrozumienie. A może pewne sprawy są już postanowione i chodzi tylko o to, żeby nas nadal wkurzać, a potem zmiękczyć i nastraszyć? Pedagogika wstydu nie odeszła do lamusa. Ma się dobrze. A my godzimy się z nią, jak kiedyś z sowiecką propagandą.
ponad 1 rok temu / Bill Anonim
 
Polski prezydent (ktokolwiek nim jest - obecnie pan Andrzej Duda) powinien odmówić przyjęcia od strony USA listu uwierzytelniającego tę panią do roli ambasadora w Polsce. Kiedy przychodzę do kogoś, nie powinienem krytykować gospodarzy: pasemek we fryzurze pani domu, grzybów, którymi mnie częstują, nałogu tytoniowego pana domu, tego, że tam podają do jedzenia mięso w piątki, tego, że oglądają Superstację a nie np. Republikę, ani tego, że słuchają np. disco polo, a nie słuchają jazzu. A gospodarze mają pełne prawo wyprosić mnie i powiedzieć, żebym więcej nie przychodził.
ponad 1 rok temu / Konrad Turzyński
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.