DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

USA: zainspirowani „Unplanned”. Czuwanie modlitewne przed aborcyjnymi centrami

USA: zainspirowani „Unplanned”. Czuwanie modlitewne przed aborcyjnymi centrami
fot. pixabay.com

W Stanach Zjednoczonych na 13 kwietnia zaplanowano ogólnonarodową inicjatywę modlitewną polegającą na wieczornym czuwaniu przed obiektami Planned Parnethood. Inicjatorzy akcji nie kryją swojej inspiracji antyaborcyjnym filmem „Unplanned” (pl. Nieplanowana). Ukazuje on kulisy przemysłu aborcyjnego.

 

Czuwania odbędą się w najbliższą sobotę w 140 miejscach rozsianych po całych Stanach Zjednoczonych. Inicjatorzy akcji spodziewają się obecności tysięcy zaangażowanych w ruch-pro life osób. Inicjatywę „The Nationwide Pro-Life Candlelight Vigil” (Narodowe czuwanie za życiem) koordynują liczne organizacje antyaborcyjne: Pro-Life Action League, Created Equal czy Citizens for a Pro-Life Society.

 

Podczas czuwania uczestnicy będą trzymać zapalone świece i modlić się przy pomocy rozważań w intencji zakończenia aborcyjnego procederu. Swój udział zapowiedziało wielu kapłanów. Podczas akcji przedstawione zostaną świadectwa kobiet, które mają za sobą aborcje.

 

Inicjatorzy akcji nie kryją inspiracji antyaborcyjnym filmem „Unplanned”. Opowiada on historię Abby Johnson, byłej pracownicy Planned Parnethood, która w pewnym momencie odkrywa ogrom zła, jakim przepełniony jest aborcyjny przemysł. Dzisiaj jest jednym z najważniejszych głosów w amerykańskim ruchu pro-life.

 

„Unplanned” jest wezwaniem do działania dla ruchu pro-life (…) tysiące zostały zainspirowane przesłaniem filmu, by w sposób aktywny włączyć się w działalność ochrony życia po raz pierwszy – tłumaczył Mark Harrington, wicedyrektor Created Equal.

 

Planned Parenthood twierdzi, że stawia potrzeby kobiet na pierwszym miejscu (…) ale „Unplanned” opowiada całkiem inną historię – historię potwierdzoną ich rocznymi sprawozdaniami. Podczas gdy liczba aborcji w PP rośnie z każdym rokiem, coraz mniej pacjentów otrzymuje inny rodzaj usługi. Coraz bardziej widać jak w PP chodzi wyłącznie o aborcję – zaznacza Monica Miller, współorganizator inicjatywy.

 

Planned Parenthood jest największym dostawcą „usług aborcyjnych” w Stanach Zjednoczonych. Organizacja jest odpowiedzialna za 36 proc. aborcji rocznie.

 

 

Źródło: lifesitenews.com / własne PCh24.pl

PR

 

 

Polecamy również:

Mimo prób cenzury antyaborcyjny film Unplanned odnosi sukces kasowy

  


DATA: 2019-04-12 13:08
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.