DZIŚ JEST:   09   GRUDNIA   2019 r.

Św. Jana Diego
Św. Leokadii, męczennicy
 
 
 
 

USA: wierni domagali się reakcji Episkopatu na afery. Wyszedł do nich tylko 1 z ponad 200 biskupów

USA: wierni domagali się reakcji Episkopatu na afery. Wyszedł do nich tylko 1 z ponad 200 biskupów
fot. YouTube/ EWTN

Amerykańscy wierni mają dość zamiatania pod dywan kwestii związanych z tuszowaniem skandali seksualnych części amerykańskiego episkopatu. Do protestujących przed budynkiem, gdzie odbywało się zgromadzenie Konferencji Episkopatu USA wyszedł biskup Teksasu, Joseph Strickland, który po wspólnej modlitwie podzielił się swoimi przemyśleniami na ten gorzki temat.

 

13 listopada setki katolików zgromadziło się w Baltimore (Maryland) przed budynkiem, gdzie odbywało się zgromadzenie Konferencji Episkopatu USA. W ramach akcji „Silence stops. NOW” (ang. Milczenie musi się zakończyć. Teraz) protestujący domagali się rozwiązania kwestii homoseksualnego lobby w amerykańskim Kościele, przeprowadzenia śledztwa w sprawie nadużyć seksualnych oraz ukarania osób zamieszanych w tuszowanie wszelkich skandali. Dodatkowo, wezwano do ustosunkowania się wobec listów abp. Vigano. Podczas protestu nie przerywano modlitwy różańcowej.

 

Spośród ponad 200 duchownych obecnych na zebraniu biskupów, jedynie ordynariusz Teksasu zdecydował się wyjść do zatroskanych o przyszłość Kościoła wiernych. Biskup Joseph Strickland wytłumaczył swoją decyzję: „moje owce prosiły mnie o rozmowę, więc wyszedłem”. Po wspólnej modlitwie zdecydował się na udzielenie krótkiego wywiadu dla portalu LifeSiteNews.

 

Jak zaznaczył, protestujący, choć przynieśli ze sobą agresywne w treści transparenty, wzywające biskupów do zabrania głosu, okazali się wiernymi i gorliwymi katolikami, którzy bardzo ucieszyli się wobec propozycji wspólnej modlitwy. – Przypomniali mi moją babcię i matkę – powiedział biskup Strickland.

 

Zapytany o kwestie związane z poziomem nauczania zasad moralnych Kościoła odpowiedział: Kilka lat temu coś wezwało mnie do jeszcze odważniejszego głoszenia nauczania Kościoła w kwestii moralności. W mojej diecezji jest wielu gorliwych wiernych, ale brakuje im odpowiedniej katechizacji (…) według mojej teorii, wiele z tego co uznajemy w obecnym świecie jako zepsucie, jest następstwem utracenia łączności z tym, co Kościół nazywa Depozytem Wiary (…) jako biskupi składamy obietnicę zachowania Depozytu Wiary, czyli wszystkiego co naucza nasz Mistrz, Jezus Chrystus. Im bardziej się na tym skupimy, tym bliżej poznamy Chrystusa.

 

Rozwiązanie dzisiejszych problemów nie jest takie skomplikowane. Prawda jest prosta, lecz wymagająca. Popatrz na to, czego naucza Kościół w sprawach seksualności, w rzeczywistości jest to bardzo wyraźne. Musimy przejść przez ciasną bramkę. Chcemy wszystko skomplikować, stworzyć wielopasmową autostradę, podczas gdy jest to wąska ścieżka – dodał.

 

Biskup Joseph Strickland, jako jeden z pierwszych duchownych w USA, wezwał do przebadania kwestii opublikowanych w listach abp. Vigano. Dodatkowo, jako jedyny podczas zebrania Konferencji Episkopatu USA, podjął tematykę promowania agendy LGBT w Kościele. – Wierzycie w naukę Chrystusa czy nie? – zwrócił się do swoich braci biskupów. – Zastanówcie się, czy możemy nauczać tego w naszych diecezjach? Że małżeństwo osób tej samej płci jest w porządku? (…) Jezus Chrystus w nauce jaką pozostawił nam w Depozycie Wiary wyraźnie zaznacza, że akty homoseksualne są niemoralne – dodał.

 

 

Źródło: lifesitenews.com / thebishopsknew.com

PR      

 

  


DATA: 2018-11-21 08:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Nikt nie ruszył nawet palcem...!" Nieprawda, ruszył: małym palcem. W bucie. Ale, mili Państwo, najważniejsze, że jeden wyszedł: trzeba szukać pozytywów - w Ewangelii też 10 zostało uzdrowionych z trądu, a podziękować przyszedł tylko jeden. Ale teraz już na serio: chapeau bas, Wasza Ekscelencjo - to już całkowicie bez ironii. Naprawdę piękny gest i piękne słowa temu towarzyszące. Chapeau bas!
ponad 1 rok temu / rozbawiony
 
Małżeństwo osób tej samej płci to nie małżeństwo. Małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny, zawarty przed Bogiem i przez niego pobłogosławiony. Nie wolno tego inaczej tłumaczyć. Ale tak swoją drogą, to do bardzo dziwnych czasów dożyliśmy, że takie proste prawdy muszą być powtarzane biskupom. I to tłumaczenie,że akty homoseksualne są złe. To już szczyt żenady. Jeśli jakikolwiek biskup uważa inaczej, to jak to się stało, że tym biskupem został? Wolę pusty fotel biskupi w diecezji, niż tak pogubionego ordynariusza.
ponad 1 rok temu / Szem
 
Nie obawiajcie się, bramy piekielne go nie przemogą - nie ma się co cieszyć, straty będą przeogromne jeśli tego nikt nie powstrzyma
ponad 1 rok temu / Jarek
 
Jeśli nie położy się kresu herezji w KK i odpowiedzialnemu za to kard. Bergoglio z Kościoła nic nie zostanie. Często się cytuje w samozadowoleniu słowa Jezusa, że "bramy piekielne nie przemogą" (por. Mt 16:18; BT), ale kto pamięta inne słowa tego samego Jezusa: "A Bóg, czyż nie weźmie w obronę swoich wybranych, którzy dniem i nocą wołają do Niego, i czy będzie zwlekał w ich sprawie? Powiadam wam, że prędko weźmie ich w obronę. Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?" (Łk 18:7-8; BT)... Kogo Bóg ma bronić jak poprzez przyjęcie kłamstwa (herezji) jako prawdy, Kościół Go odrzuca?
ponad 1 rok temu / ma
 
Proporcje i tak lepsze niż w Polsce.
ponad 1 rok temu / Frondo z Krainy Deszczowców
 
Gdyby wszyscy ludzie na ziemi stali się ateistami i tylko jeden człowiek zachował prawdziwą wiarę, Pan Bóg odbuduje swój Kościół Święty przy udziale tego jednego człowieka. Gdyby wszyscy biskupi USA odpadli od prawdy, a tylko jeden zachował prawdziwą wiarę /np. bp.Joseph Strickland/, dobry Bóg odbuduje swój Kościół Święty przez krzyż tego jednego biskupa w Ameryce, bo pozostali idąc za światem, poszli za szatanem. W Orędziach PAN JEZUS MÓWI, ŻE CIERPIENIE POTĘPIONEGO DUCHOWNEGO W PIEKLE, JEST STO RAZY WIĘKSZE NIŻ ZWYKŁEGO POTĘPIEŃCA. W Biblii PAN JEZUS MÓWI o teraźniejszości: Wtedy wydadzą was na udrękę i będą was zabijać, i będziecie w nienawiści u wszystkich narodów, z powodu mego imienia. Wówczas wielu zachwieje się w wierze; będą się wzajemnie wydawać i jedni drugich nienawidzić. Powstanie wielu fałszywych proroków i wielu w błąd wprowadzą; a ponieważ wzmoże się nieprawość, oziębnie miłość wielu. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony. Króluj nam Chryste
ponad 1 rok temu / [email protected]
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.