DZIŚ JEST:   27   WRZEŚNIA   2020 r.

XXVI Niedziela zwykła
Św. Wincentego a Paulo
Św. Elzeara de Sobran
 
 
 
 

USA: senat stanu Ohio przegłosował zakaz dokonywania aborcji po wykryciu bicia serca dziecka

USA: senat stanu Ohio przegłosował zakaz dokonywania aborcji po wykryciu bicia serca dziecka
fot. pixabay.com/Creative Commons CC0

Senat amerykańskiego stanu Ohio wprowadził regulacje, które w znacznym stopniu poprawią ochronę życia dzieci nienarodzonych. Na mocy decyzji senatu, aborcja nie będzie możliwa na dzieciach, u których wykryto bicie serca.

 

We środę w stanie Ohio podjęto decyzję o zwiększeniu ochrony życia dzieci nienarodzonych. Wszystko za sprawą decyzji senatu, który na wniosek Kristine Roegner z Partii Republikańskiej przegłosował „Senat Bill 23”. Nowe prawo zakazuje dokonywania aborcji na dzieciach nienarodzonych, u których zostanie stwierdzone bicie serca. Lekarze podkreślają, że współczesne aparaty medyczne są w stanie wykryć bicie serca już w 6 tygodniu ciąży. Statystyki wskazują, że dotychczas najczęściej do aborcji dochodziło w 12 tygodniu ciąży.

 

Senator Kristine Roegner podkreślała w swoim wystąpieniu, że konieczne jest wprowadzenie nowego standardu jeśli chodzi o ochronę ludzkiego życia, ponieważ dotychczasowe rozwiązania nie były wystarczające. Warto podkreślić, że po uchwaleniu nowego prawa w stanie Ohio, osoby, które dopuszczą się aborcji, będą mogły być pociągnięte do odpowiedzialności karnej. Aborcja przeprowadzona już po stwierdzeniu bicia serca dziecka, będzie karana więzieniem od 6 do 12 miesięcy, a także grzywną w wysokości 2500 dolarów. Co więcej, lekarz i kliniki aborcyjne dopuszczające się takiego przestępstwa, będą musiały liczyć się z sankcjami nakładanymi przez Państwową Radę Lekarską stanu Ohio.

 

W zapisach ustawy uwzględniono jednak pewne wyjątki. Chodzi o sytuację gdy życie kobiety jest zagrożone lub jej zdrowie mogłoby ulec trwałemu i znaczącemu pogorszeniu. Regulacje nie przewidują żadnych wyjątków w sytuacji poczęcia w wyniku czynu zabronionego. „Sposób, w jaki człowiek jest poczęty, nie czyni go bardziej lub mniej ludzkim” - powiedział Kristine Roegner.

 

Treści ustawy sprzeciwiali się politycy Partii Demokratycznej, którzy domagali się rozszerzenia grupy wyjątków, które pozwalałyby na dokonywanie aborcji również po wykryciu bicia serca dziecka. Senator Nickie Antonio chciał wprowadzenia poprawek umożliwiających aborcję w przypadku gwałtu, kazirodztwa lub złego stanu psychicznego kobiety. Wniosek jednak został dorzucony.

 

Co ciekawe zwiększony dostęp do aborcji popierał również senator John Eklund z Partii Republikańskiej. Jego zdaniem prawo powinno pozwalać na dokonywanie aborcji w sytuacjach gdy do poczęcia doszło w wyniku czynu zabronionego, a także w przypadku kazirodztwa. Jego stanowisko nie zostało jednak uwzględnione w dokumencie końcowym.

 

Ustawa przyjęta przez senat stanu Ohio jest podobna do tej, która bezskutecznie była procedowana pod koniec zeszłego roku. Wówczas ustępujący gubernator John Kasich zrezygnował z podpisania dokumentu, uznając go za niezgodny z prawem federalnym. Obrońcy życia nie ustawali jednak w walce o zwiększenie ochrony życia dzieci nienarodzonych i ponowili wniosek o przegłosowanie „Senat Bill 23”. Teraz ustawa zostanie skierowana do podpisu przez nowego gubernatora stanu Ohio - Mike’a DeWine’a. Polityk podczas kampanii wyborczej zapowiedział, że jeśli taka ustawa trafi na jego biurko, nie zawaha się ją poprzeć i podpisać.

 

 

Źródło: cleveland.com

WMa

 


DATA: 2019-03-14 22:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wspaniała wiadomość. Tylko tak dalej.
ponad 1 rok temu / McFilon
 
serca? serce to mięsień ,wyizolowany i podłączony na stole do elektrod tez będzie biło, fale mózgowe są dowodem na układ nerwowy
ponad 1 rok temu / dlaczego
 
Stan Ohio wzniósł poprzeczkę ale nadal można ją przeskoczyć .... nie mniej jednak może być lżej tej ziemi w godzinie sądu niż w Nowym Yorku .... ale i tak biada im i nam bo dalej można legalnie zabijać nie ważne czy do 2 tygodnia czy 39.
ponad 1 rok temu / OHIO
 
jeden z niewielu stanów głosujących za życiem
ponad 1 rok temu / ann
 
Mądry Naród
ponad 1 rok temu / Patryk
 
Brawo dla stanu Ohio.
ponad 1 rok temu / alo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.