DZIŚ JEST:   03   GRUDNIA   2020 r.

Św. Franciszka Ksawerego
Św. Kasjana, męczennika
 
 
 
 

USA: podpalenie i profanacja katolickich świątyń w trakcie zamieszek

USA: podpalenie i profanacja katolickich świątyń w trakcie zamieszek
By Ludwig Schneider (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/) or FAL], via Wikimedia Commons

Dwa kościoły, jeden w Minneapolis a drugi w Nowym Jorku, znalazły się na celowniku wandali biorących udział w trwających protestach.

 

W wielu miastach USA od minionego poniedziałku trwają protesty spowodowane śmiercią czarnoskórego 46-letniego George'a Floyda. Amerykanin został zamordowany w Minneapolis podczas brutalnej interwencji policyjnej. W wielu miejscach demonstracje przerodziły się w zamieszki charakteryzujące się niszczeniem mienia publicznego, walkami z policją czy plądrowaniem sklepów.

 

Wandale obrali sobie za cel także niektóre katolickie świątynie. „Bazylika Najświętszej Maryi Panny [w Minneapolis – red.] ucierpiała wczoraj niewielkie zniszczenia. Podczas incydentu nikt nie został ranny. W tym czasie modlimy się o pokój i uzdrowienie sytuacji w naszym mieście” - podała rzecznik świątyni Mae Desaire. „Zniszczenia w porównaniu z tym, co dzieje się w mieście, są naprawdę minimalne i to na tym chcielibyśmy się skupić” – dodała w rozmowie z Catholic News Agency.

 

Parafia nie sprecyzowała charakteru zniszczeń. Komentatorzy w mediach społecznościowych sugerują podpalenie. Kościół Najświętszej Maryi Panny konsekrowano w 1914 r. W 1926 r. na mocy decyzji papieża Piusa XI nadano jej stratus bazyliki mniejszej. Była to pierwsza katolicka świątynia tej rangi w Stanach Zjednoczonych.

 

Podczas zamieszek ucierpiała też Katedra św. Patryka na Manhattanie, siedziba arcybiskupa Nowego Jorku. W trakcie demonstracji przechodzącej Piątą Aleją, jeden z uczestników na murach kościoła napisał wulgarne graffiti.

Podczas protestów, w samym Nowym Jorku spłonęło już 15 samochodów policyjnych. Nowojorska policja (NYPD) aresztowała ponad 100 osób. W całym kraju obserwujemy dantejskie sceny z udziałem protestujących. Na porządku dziennym są regularne walki z policją, sieć obiegają zdjęcia z masowego plądrowania sklepów, a Donald Trump zapowiedział uznanie lewackich bojówek - ANTIFY za organizację terrorystyczną.

 

Jak wynika z doniesień reporterów Fox News, podpalono również znajdujący się nieopodal Białego Domu kościół św. Jana.

 

 

Źródło: catholicherald.co.uk / irishcentral.com
PR

Czytaj także:
DATA: 2020-06-03 14:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Demokracja! Socjalizm! Ochlokracja! Śmierć/destrukcja/nihilizm!
6 miesięcy temu / Paweł K.
 
Ci, którzy niszczą Kościoły nie są godni aby protestować i uczcić pamięć biednego człowieka, który został zabity przez policję.George Floyd powinien być godnie upamiętniony w USA jako ofiara terroru policji i rasizmu. Policja ma chronić naród,a nie mordować obywateli. Wszyscy solidaryzujemy się z rodziną Georga.
6 miesięcy temu / Michu.
 
To dlaczego nie zawiążą milicji i nie bronią świątyń? Nam katolikom już chyba naprawdę brakuje jaj. Zgadzam się z Jac61, z lewactwem i złem nie należy dyskutować, tylko się przed nim bronić, walczyć. Zacytuję W. Cejrowskiego na koniec: ,,Nie sądzę, aby Pan Jezus namawiał do frajerstwa"
6 miesięcy temu / Ktoś taki
 
Jeśli lewak jest ręka szatana, to nadstawianie drugiego policzka... czymże jest, jeśli nie hołdem jemu! Nadchodzi czas ostatecznej rozprawy! Ale ilu z nas ma świadomość, że to także ich dotyczy!
6 miesięcy temu / Jac61
 
W tym bierze udział masoneria !
6 miesięcy temu / Kleryk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.