DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

USA: Ksiądz wykluczył proaborcyjnych polityków od Komunii. Podał listę nazwisk

USA: Ksiądz wykluczył proaborcyjnych polityków od Komunii. Podał listę nazwisk
Fot. Magdalena i Tomasz Jodlowski / FORUM

Katolicki ksiądz ze stanu Rhode Island w Stanach Zjednoczonych zapowiedział, że odmówi udzielenia Komunii świętej wszystkim politykom, którzy w 2019 roku głosowali za rozszerzeniem prawa do zabijania dzieci nienarodzonych. Podał też listę nazwisk wykluczonych od sakramentu.

 

Ks. Richard Bucci z parafii Najświętszego Serca w West Warwick na terenie stanu Rhode Island ogłosił, że nie będzie udzielać Komunii świętej proaborcyjnym politykom.

 

„Zgodnie z nauczaniem Kościoła katolickiego głoszonym od 2 000 lat, następujący członkowie legislatury NIE będą otrzymywać Komunii świętej, tak samo jak wszyscy urzędnicy stanu Rhode Island oraz członkowie Kongresu Rhode Island” – napisał ks. Bucci w liście, który wysłał do urzędników w całym stanie. Kapłan zamieścił listę nazwisk polityków wykluczonych od dostępu do Stołu Pańskiego.

 

Ksiądz zabronił im też pełnienia funkcji świadka na ślubie, bycia rodzicem chrzestnym oraz lektorem w kościele.

 

W październiku 2019 roku przez Stany Zjednoczone przetoczyła się szeroka dyskusja o dopuszczaniu do Komunii świętej proaborcyjnych polityków. Stało się tak wskutek deklaracji kapłana z Karoliny Południowej, który odmówił udzielenia Komunii kandydatowi na prezydenta Joe Bidenowi, znanemu ze swoich poglądów na rzecz legalności zabijania dzieci nienarodzonych.

Postawę kapłana poparł później kard. Raymond Leo Burke.

 

Ks. Bucci tłumacząc swoją decyzję powiedział w rozmowie z „Daily Caller”, że udzielanie Komunii proaborcyjnym politykom jedynie zachęcałoby ich do życia w grzechu i do popełniania świętokradztwa.

 

- Jeżeli przyjmują Komunię, to robią to wbrew prawu kanonicznemu – powiedział. – Aborcja jest przestępstwem przeciwko życiu ludzkiemu – dodał.

 

Diecezja Providence, do której należy kapłan, skomentowała sprawę ustami swojego rzecznika. Jak podano, każda parafia sama podejmuje decyzje dotyczące bieżących spraw duszpasterskich i administracyjnych. Rzecznik diecezji dodał, że nauczanie Kościoła katolickiego na temat przygotowania katolika do przyjęcia sakramentów jest jasne i każdy proboszcz musi się do niego stosować.

 

Jeden z wykluczonych od Komunii świętej polityków, senator Carol McEntee, wezwał biskupa Providence, Thomasa Tobina, do przeprosin, a ks. Bucciego do rezygnacji z funkcji proboszcza.

 

Prawo, które przyjęto w Rhode Island w 2019 roku, pozwala na zabijanie dzieci nienarodzonych z każdego powodu, aż do samego porodu.

 

 

Źródło: lifenews.com

Pach

 

 

 


DATA: 2020-02-04 18:42
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
23
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Polscy kapłani, bierzcie przykład! Trzeba z odwagą nazywać zło po imieniu - w tym przypadku dosłownie. Mamy już dość dwulicowych polityków co hołdują zasadzie: Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek.
11 miesięcy temu / Gość
 
Moze u nas jest jakis uklad i maja jakas specjalna puszke niekonsekrowanych komunikatow dla politykow pro death zeby przynajmniej w TV wygladali na swietych?
11 miesięcy temu / Nick
 
Odważny kapłan i tchórzliwi politycy... Oby w Polsce biskupi podobnie postępowali...
11 miesięcy temu / Krakusik
 
A u nas nie idzie POgonic te POlityczna , "kocia" wiare na POkaz.
11 miesięcy temu / paulus
 
Super, brać przykład. Ale jest inna sprawa. Franciszek wypuszcza w obieg kontrolowane przecieki z adhortacji poamazońskiej, bo ma najwyraźniej na razie co najmniej dwie wersje - z celibatem i bez. Czeka na odbiór społeczny. Niech każdy robi raban, że non possumus, że żonatych księży wyganiamy z parafii, że celibat albo życie itp.
11 miesięcy temu / M.Migas
 
Ta sytuacja pokazuje jaki bałagan jest w Kościele. Brak jedności, barka męstwa, i co najważniejsze brak ortodoksji! Na szczęście w Polsce jest odważny biskup: abp M.Jędraszewski. Ten mówi tak, tak, nie, nie!
11 miesięcy temu / ks. emeryt
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.