DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

USA: ksiądz stanął w obronie pomnika Ludwika IX Świętego. Został zagłuszony, a wierni zaatakowani

USA: ksiądz stanął w obronie pomnika Ludwika IX Świętego. Został zagłuszony, a wierni zaatakowani
FOT.:KSDK News/YouTube

Katolicki kapłan stanął naprzeciw rozwścieczonego tłumu pragnącego obalić pomnik króla Ludwika IX Świętego znajdujący się w mieście St. Lousi (Missouri). Próbę wyjaśnienia historii związanej z francuskim władcą udaremnili zwolennicy ruchu Black Lives Matter. Jakiś czas później część uczestników zgromadzenia zaatakowała i pobiła kilku świeckich wiernych odmawiających Różaniec przez monumentem.

 

Ksiądz Stephen Schumacher z archidiecezji St. Louis dołączył do broniących znajdującego się w Forest Park pomnika katolików, stając pomiędzy częściowo zdewastowanym posągiem, a aktywistami wzywającymi do jego zburzenia. Próbując wyjaśnić protestującym historię życia Ludwika IX Świętego ks. Schumacher powiedział: „Św. Ludwik był człowiekiem, który wykorzystywał swoją królewską władzę do czynienia dobra dla swoich poddanych”. Następnie kapłan próbował wytłumaczyć, że francuski władca nie miał do czynienia z rasizmem, a najeżdżając terytorium dzisiejszej Tunezji walczył z muzułmańskimi Arabami, a nie czarnoskórymi Afrykańczykami. „To właśnie Arabowie w VII wieku zabijali czarnoskórych mieszkańców tego kraju” – podkreślał. Kiedy wspomniał, że bezpośrednią przyczyną Krucjat było najechanie Ziemi Świętej przez Turków Seldżuckich, rozwścieczony tłum zakrzyczał kapłana.

 

 

Umar Lee, jeden z organizatorów protestów, powiedział, że postać francuskiego króla „reprezentuje nienawiść, a my próbujemy stworzyć miasto miłości”. – Próbujemy stworzyć miasto, w którym czarne życie ma znaczenie – kontynuował. – Próbujemy stworzyć miasto, w którym nie ma antysemityzmu ani islamofobii… to nie jest symbol naszego miasta w 2020 roku – stwierdził wskazując na pomnik świętego króla.

 

To rewolucja – powiedział lokalnej gazecie Moji Sidiqi z Regional Muslim Action Network. Jego zdaniem nazwa miast St. Louis (św. Ludwik) powinna zostać przemianowana „aby uczcić rasową, etniczną i religijną różnorodność miasta”. Dzięki wysiłkom policji i reakcji świeckich, protestujący do tej pory nie byli w stanie zburzyć posągu. Katolicy natomiast oczyścili cokół z graffiti i pod posągiem codziennie organizowali czuwanie modlitewne.

 

Mimo pokojowego charakteru spotkań, modlący się zostali w sobotę zaatakowani. „Nie zrobiliśmy nic w odwecie” – relacjonuje Connor Martin, jeden z uczestników modlitwy. „Pozwoliliśmy im pluć na nas, wzywać nas, wkładać palce w nasze twarze, popychać nas i antagonizować, ale nie podejmowaliśmy działań odwetowych. Kontynuowaliśmy pokojową modlitwę. Potem podszedł jeden mężczyzna i powiedział, że zaatakuje mnie (…) gdybyśmy nie odeszli. Kontynuowaliśmy modlitwę” – napisał Martin.

 

 

Następnie agresorzy zaatakowali modlącego się staruszka oraz jednego ze znajomych Martina. Mężczyzna został obalony na ziemię, skopany oraz uderzony drewnianym przedmiotem.

 

 

„Tak dłużej być nie może” – pisał Martin. „Policję wzywano 6 razy i nigdy się nie pojawiła. Sprawiedliwości musi stać się zadość, nawet jeżeli wydaje się, że rząd już nie jest w stanie jej zapewnić. Mam nadzieję, że Donald J. Trump, Mike Parson, senator Josh Hawley, senator Roy Blunt, Sam Page, burmistrz Lyda Krewson i inni urzędnicy zajmą się tym, aby sprawy się nie pogorszyły” – dodał. Connor Martin zapowiedział pozwanie uczestników ataku. Obecnie trwają prace nad identyfikacją napastników.

 

 

Źródło: lifesitenews.com / ncregister.com / Twitter.com

PR

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-06-30 11:21
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Właściwa postawa kapłana i osób odmawiających różaniec.
6 miesięcy temu / Andrzej
 
Ksiądz oczywiście tradycyjny. Deo gratias!
6 miesięcy temu / Krzysztof
 
Rewolucje które mają wprowadzić poprostu NWO nowy satanistyczny porządek.
6 miesięcy temu / w
 
San Francisco też można zmienić nazwę. Los Angeles w zasadzie w niektórych religiach też nie występują.
6 miesięcy temu / anendotos
 
Wybór drogi przed nami, Trzaskowski będzie pchał wózek w stronę BLM, Duda jest jedynym dostępnym hamulcem.
6 miesięcy temu / Cyraniusz
 
Budować miasto miłości, przemocą.
6 miesięcy temu / Filantrop
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.