DZIŚ JEST:   12   LIPCA   2020 r.

XV Niedziela zwykła
Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu
Św. Jana Gwalberta, opata
 
 
 
 

USA: ksiądz odmawia Komunii kandydatowi na prezydenta. Powodem proaborcyjne zapowiedzi

USA: ksiądz odmawia Komunii kandydatowi na prezydenta. Powodem proaborcyjne zapowiedzi
Joe Biden fot. flickr.com

Ksiądz Robert E. Morey, proboszcz parafii św. Antoniego w diecezji Charleston w Karolinie Południowej, odmówił  udzielenia Komunii Świętej Joe Bidenowi. Kandydat na prezydenta z Partii Demokratycznej prowadził w weekend swoją kampanię w Karolinie Południowej.

 

W wydanym oświadczeniu ks. Morey stwierdził: „Ze smutkiem musiałem w zeszłą niedzielę odmówić Komunii Świętej byłemu wiceprezydentowi Joe Bidenowi. Komunia Święta oznacza, że jesteśmy w jedności z Bogiem, ze sobą nawzajem i Kościołem. Nasze działania powinny to odzwierciedlać. Każda postać publiczna, która popiera aborcję, sytuuje się poza nauką Kościoła. Moją odpowiedzialnością jako księdza jest pełnienie obowiązków duszpasterskich wobec tych dusz, które zostały powierzone mej opiece i muszę tak postępować nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Będę pamiętał o panu Bidenie w swoich modlitwach”.

 

Joe Biden obiecał w lecie tego roku „wyeliminować wszystkie zmiany” w programach planowania rodziny, jakie wprowadził prezydent Trump, oraz zwiększyć finansowanie największej organizacji aborcyjnej, Planned Parenthood. Wycofał się również z obietnicy ochrony podatników przed finansowaniem aborcji.

 

Kanon 915 Kodeksu prawa kanonicznego mówi m.in.: „Do Komunii Świętej nie należy dopuszczać (...) osób trwających z uporem w jawnym grzechu ciężkim”. Jak przypomina Catholic News Agency, kardynał Ratzinger w roku 2004 napisał memorandum do katolickich biskupów USA na temat zastosowania tego kanonu. Wyjaśnił w nim, że polityk promujący aborcję i prawo do eutanazji to osoba, która współuczestniczy „w jawnym grzechu ciężkim”. Wówczas duszpasterz takiego polityka „powinien się z nim spotkać, pouczając go o nauce Kościoła, informując, że nie powinien przystępować do Komunii, dopóki nie zakończy obiektywnej sytuacji grzechu, oraz ostrzec go, że w innym przypadku Eucharystia zostanie mu odmówiona”.

 

Źródło: wpde.com/catholicnewsagency.com

jjf


DATA: 2019-10-29 13:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
34
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ksiądz postąpił jak należy. Bóg zapłać, księże Morey.
8 miesięcy temu / Czytelniczka
 
[email protected] Człowieku! Nie propaguj na tym forum protestantyzmu. Biden, który publicznie nawołuje do aborcji stawia się poza kościołem, a zachowanie pana Bidena jest kuriozalne. Gdyż aby przyjąć komunię musi publicznie odwołać swoje wypowiedzi. Czego pan Biden nie zrobił, wiec ksiądz musiał zadecydować za niego.
8 miesięcy temu / DNA
 
A kogo poślemy do Pana Wałęsy z napomnieniem .... ???...
8 miesięcy temu / FM58
 
Nie masz racji, ten facet głosi powszechnie swoje poglądy i plany skierowane przeciw życiu, więc ksiądz ma święte prawo odmówić mu Komunii św. Nie wiem, po co taki ktoś, jak ten polityk, chce przyjmować Komunię św., co on ma wspólnego z Jezusem?! Ksiądz wypełnia właściwie swoje obowiązki, szczęść mu Boże. Smutne jest jednak to, że jego postawa to ewenement na skalę światową i aż w mediach o tym się pisze. Każdy ksiądz powinien postępować tak samo. A jak jest, każdy widzi, a wielu też tu w komentarzach napisało i mają świętą rację. Módlmy się za księży o odwagę i prawdziwą miłość Prawdy.
8 miesięcy temu / @marmar
 
Bardzo dobra i odważna decyzja kapłana. To właśnie prezbiter jest od tego żeby odmówić komunii osobie która wszem i wobec obwieszcza, że wspiera swoimi decyzjami zabijanie nienarodzonych co jest oczywistym grzechem ciężkim czyli śmiertelnym.
8 miesięcy temu / magis
 
Katolikami głównie demokraci, protestantami głównie republikanie. Tak przebiegają podziały a potem Kościół podobnie jak u nas ma problem kogo popierać.
8 miesięcy temu / tak tylko
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.