DZIŚ JEST:   26   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Dymitra z Tesaloniki
Bł. Celiny Borzęckiej
 
 
 
 

USA: Ksiądz aresztowany za próbę ratowania dzieci przed aborcją

USA: Ksiądz aresztowany za próbę ratowania dzieci przed aborcją
fot.REUTERS/Ivan Alvarado/FORUM

W Stanach Zjednoczonych aresztowano katolickiego księdza i aktywistę pro-life. Kapłan odmówił opuszczenia terenu kliniki aborcyjnej, gdzie protestował przeciwko mordowaniu dzieci nienarodzonych.

 

Ks. Stephen Imbarrato oraz działaczka pro-life Linda Mueller zostali aresztowani na terenie kliniki SurgiClinic w Waszyngtonie, która wykonuje aborcje w zaawansowanej ciąży. Do aresztowania doszło w 15. rocznicę przyjęcia przez ks. Imbarrato święceń kapłańskich.

 

Kapłan w 2017 roku spędził we więzieniu tydzień za udział w akcji proliferskiej w Waszyngtonie.

 

Jak podaje portal LifeSiteNews, aresztowani mogą zostać też inni działacze pro-life: ks. Fidelis Moscinski, Will Goodman oraz Joan McKee, którzy protestują w klinice aborcyjnej Capital Women's Services, podobnie jak poprzednia wykonującej późne aborcje, aż do 36. tygodnia ciąży.

Co znamienne, klinika ta znajduje się w tym samym budynku, co amerykańskie ministerstwo zdrowia; mordowanie nienarodzonych zostało w USA zalegalizowane 47 lat temu i rząd federalny współfinansuje z podatków ten proceder.

 

Protestujący rozdają kobietom czerwone róże i proszą je, by nie poddawały się aborcji; akcja nazywa się Red Rose Rescue i jest zainspirowana dokonaniami kanadyjskij aktywistki pro-life, Mary Wagner.

Według LifeSiteNews.com już dawno nie odbywały się tego rodzaju protesty, bo rząd USA nałożył kilka lat temu surowe kary na tych, którzy fizycznie blokują dostępu do placówek mordujących dzieci nienarodzone.

 

Jak wyjaśnił w rozmowie z portalem ks. Imbarrato, kliniki, w których obecnie odbywają się protesty, znajdują się w potężnych budynkach, a to oznacza, że proliferzy nie mogą stać przed nimi, by ratować dzieci - nie wiadomo, która z wchodzących do nich kobiet jest w ciąży i zamierza uśmiercić swoje dziecko. Właśnie dlatego przyjęto strategię wkraczania do samych placówek.

 

- Naszym zadaniem jest troskliwe nawiązanie kontaktu z mamami, w nadziei, że ocalą swoje dzieci - powiedział portalowi LifeSiteNews.com ks. Imbarrato. - Wszyscy ratownicy ryzykują aresztem starając się uratować te dzieci - dodał.

 

Kapłan zwrócił uwagę, że w stanie Waszyngton z powodu koronawirusa zamknięte zostały kościoły, ale mordownie dzieci nienarodzonych funkcjonują dalej.

 

Ksiądz przypomniał też, że w tym roku przypada 25. rocznica publikacji encykliki św. Jana Pawła II Evangelium vitae o świętości i nienaruszalności życia ludzkiego; papież nazwał w niej wprost aborcję morderstwem.

 

Źródło: Lifesitenews.com

 

Pach

Czytaj także:
DATA: 2020-05-14 19:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak to jest, że w Polsce większość ludzi to katolicy i za pieniądze m.in. tych katolików finansowane są takie morderstwa?
5 miesięcy temu / Ana
 
Przy okazji niedawnej awantury sejmowej ws. tzw. aborcji eugenicznej padały rozsądne głosy, że owszem, można zaostrzyć prawo, ale jedynie wówczas, gdy stosujące taką opresję państwo zobowiąże się przejąć całkowitą opiekę i pokryć 100% kosztów wynikających z urodzenia kalekiego dziecka! Ciekawe, że żaden z wielbicieli ruch "pro-life" nie podniósł tego aspektu problemu! Pewne rzeczy mierzy się wciąż podwójną miarą - po każdej stronie sporu! Tymczasem WSZYSTKIE badania opinii potwierdzają, że przytłaczająca większość społeczeństwa nie chce ruszania istniejącego kompromisu w tej sprawie! Co będzie, jeśli wahadło nadmiernie przeciągnięte w prawo nagle mocno odbije w lewą stronę? Lekarstwo może dać skutki gorsze, niż choroba!
5 miesięcy temu / co będzie?
 
Aborcja to morderstwo a taka klinika to jatka a ci psełdoginekolodzy to nadzwyczajni mordercy
5 miesięcy temu / Szeryf1959
 
@umcus, dorosłego trudniej zabić, a aborcje można za pieniądze będące w zasięgu przeciętnego człowieka wykonać kawałek od polskiej granicy, więc samymi zmianami prawa niczego nie uzyskamy : Stygmatyzowaniem i potępianiem tym bardziej. Nie te czasy.
5 miesięcy temu / Mariusz
 
cyt"Dziecko można urodzić i przekazać do adopcji" realniej proszę bo jakoś domy dziecka nawet u nas w katolickim kraju pękają w szwach.W momencie jak ratujesz dziecko przed aborcji musi być już gotowy plan jak im pomóc ,często matka jest z patologii i sama róża jest jej mało potrzebna
5 miesięcy temu / hmm do umcus
 
Gwiazdy protestują,bo mordowane są świnie, kurczaki i karpie.Człowiek poczęty to czym jest? Zlepkiem komórek-jak to określiła prawna polska komunistka.Seks to nie tylko przyjemność-jeśli nie wiesz na co to jest,do czego to służy-to się tym nie baw.
5 miesięcy temu / Sandi
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.