DZIŚ JEST:   18   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Stanisława Kostki
Św. Józefa z Kupertynu
 
 
 
 

USA: Koniec wolności na horyzoncie. Szczepionka „patriotycznym obowiązkiem” i przepustką

USA: Koniec wolności na horyzoncie. Szczepionka „patriotycznym obowiązkiem” i przepustką
źródło: pixabay.com
#KORONAWIRUS    #SZCZEPIONKA    #USA    #PASZPORT    #EPIDEMIA    #PANDEMIA    #OBOWIĄZEK

„Choć środki konieczne do pokonania koronawirusa niektórym wydadzą się drakońskie, a nawet antyamerykańskie, to uważamy, że nie istnieje żadna alternatywa. Najprościej rzecz ujmując, szczepienie będzie naszym patriotycznym obowiązkiem” – przekonuje trójka amerykańskich naukowców. Jak dodają, władze powinny zapewnić darmowe szczepienia, nie tolerować żadnego sprzeciwu i odpowiednio karać tych, którzy będą się uchylać od tego „obywatelskiego obowiązku”.

 

Michael Lederman, Stuart Youngner i Maxwell J. Mehlman twierdzą, że epidemię zakończyć może tylko i wyłącznie szeroko zakrojona akcja szczepień. Przymus nie powinien dotyczyć wyłącznie osób, które posiadają istotne przeciwskazania medyczne, a tych jest niewiele. „Prywatne firmy mogłyby odmawiać zatrudnienia osobom niezaszczepionym bądź świadczenia dla nich usług. Szkoły mogłyby odmawiać uczestnictwa w lekcjach nieuodpornionym dzieciom. Przedsiębiorstwa działające na polu transportu publicznego i prywatnego – linie lotnicze, pociągi i autobusy – mogłyby wykluczać osoby odmawiające zaszczepienia się” – podpowiadają autorzy artykułu opublikowanego na łamach „USA Today”. Należałoby stworzyć rejestr osób zaszczepionych – kontynuują – i wydawać odpowiednie zaświadczenia, wskazujące także na termin, w którym szczepienie powinno zostać odnowione.

 

Lederman, Youngner i Mehlman stawiają sprawę jasno: sprzeciw wobec takiej akcji nie może być tolerowany. Żadnej wagi nie powinno przywiązywać się także do zastrzeżeń natury religijnej, bo – jak czytamy – „główne religie oficjalnie nie wyrażają sprzeciwu wobec szczepień”.  „Osoby odmawiające szczepień mogłyby tracić ulgi podatkowe albo nieistotne świadczenia. Ubezpieczyciele mogliby nakładać na takie osoby wyższe składki, narażają one siebie i innych na ryzyko podobnie, jak to ma miejsce w przypadku palaczy” – sugerują lekarze. Tego – podkreślają – wymaga umowa społeczna, a jej naruszanie powinno wywoływać odpowiednie sankcje.

 

Mają to być działania konieczne, które powinny zostać wdrożone bez względu na zastrzeżenia i sprzeciw Amerykanów. Nawet jeśli komuś wydaje się to sprzeczne z amerykańskimi tradycjami i rozumieniem wolności.

 

Michael Lederman wykłada medycynę, Maxwell J. Mehlman – prawo, a Stuart Youngner bioetykę. Nie jest to pierwszy przykład takich głosów, dyskusja na temat dokumentów potwierdzających szczepienia toczy się już od pewnego czasu. Anthony Fauci, prezydencki doradca ds. epidemii, stwierdził wręcz, że w przyszłości posiadanie przy sobie takiego dokumentu mogłoby być obowiązkowe.

 

Źródło: USA Today

mat


DATA: 2020-08-13 07:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie możemy pozwolić na takie zniewolenie
13 dni temu / Radek
 
Nie ma mowy! Nie pozwolimy na to
13 dni temu / Radek
 
Informacja o mu-chip to rok 2015 - 0,4 mm2 oznacza np. kwadrat o boku 0,6325 mm - jeżeli typowa igła strzykawki to 0,7 mm, to rozmiar czipa przestaje być problemem, szczególnie że napisano też o planach zmniejszenia jego rozmiarów
1 miesiąc temu / anonim_galeon
 
Obecny rozmiar Mu-chip to 0.4 mm2 a minimalna grubość to 60 mikronów, ale są plany na zmiejszenie jego rozmiarów.
1 miesiąc temu / Wiwi
 
Ta pandemia była zaplanowana dużo wcześniej.Chodzi o depopulację ludzi i kontrolę nad nimi.Najpierw wywołanie strachu i zniewolenie żeby potem większość dobrowolnie przyjęła szczepionkę z mikroczipem.To jest demoniczne działanie i ma swój cel.A gdy ktoś nie zechce się zaszczepić też znajdą na niego sposób.Trzeba się jakoś bronić tylko co możemy zrobić?Chyba pozostaje tylko modlitwa.
1 miesiąc temu / Alal
 
"sprzeciw wobec takiej akcji nie może być tolerowany" - ja żądam izolowania ww osobników od innych ludzi i uważam że sprzeciw wobec tej akcji nie może być tolerowany...
1 miesiąc temu / Kowal
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.