DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

USA: Komunia Św. „na wynos”. Oburzająca forma uzasadniana jest koronawirusem

USA: Komunia Św. „na wynos”. Oburzająca forma uzasadniana jest koronawirusem
Zdjęcie ilustracyjne pixabay.com

Katolicka parafia w Archidiecezji St. Paul i Minneapolis w Stanach Zjednoczonych opublikowała na You Tube osobliwą instrukcję. Instruuje w niej świeckich, by zabierali Ciało Chrystusa z plastikowych toreb znajdujących się na końcu kościoła i następnie spożywali je w samochodach.

 

Narrator filmiku mówi, by wziąć Komunię Świętą z tyłu kościoła w osobnym „indywidualnym pakiecie”. Następnie należy w masce iść bezpośrednio do samochodu. Tam też dopiero można spożyć Hostię.

Nagranie zmontowane przez parafię Pax Christi w Eden Prairie w stanie Minneapolis ukazało się następnie na blogu amerykańskiego księdza Johna Zuhlsdorfa. Oburzający film został jednak następnie skasowany ze strony parafii. Pozostaje jednak dostępny w internecie na stronie Complicit Clergy prowadzonej przez katolików sprzeciwiających się nadużyciom.  

 

Tego typu filmiki prowadzą do wykształcenia w umysłach wiernych przekonania o rzekomej odrębności Sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Ten skrajny indywidualizm prowadzi też do rozbicia poczucia wspólnoty – podczas gdy Komunia święta – jak wskazuje sama nazwa – jest ze swej natury sakramentem wspólnotowym.

 

Źródła: lifesitenews.com / pch24.pl

mjend

Czytaj także:
DATA: 2020-07-21 13:47
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To nie jest Komunia na wynos tylko profanacja Ciała i Krwi Pana Jezusa . A kapłan który posunął się do takiej profanacji powinien sięgnąć po dobry katechizm i Pismo Św .
5 miesięcy temu / Stasia
 
Czy takie zwyczaje mogą być gdzie indziej?.Tam jest taki sam podział kościoła na progresywny i konserwatywny jak i w innych miejscach choć w różnych proporcjach. Tu zdaje się są działania na poziomie diecezji.
5 miesięcy temu / hwg
 
To jest karygodne i niedopuszczalne!!! To jest profanacja i traktowanie hostii jak zwyklego oplatka,nie jak Ciala Pana Jezusa,ja protestuje!!!
5 miesięcy temu / Zofia
 
@ lw A Twój post jest mądry? Wątpię! Profanacja jest możliwa nawet po przyjęciu Komunii do ust i jej wyjęciu. To tylko nieco ułatwia sprawę. Więc sposób ten jest zły głównie z innych powodów.
5 miesięcy temu / dziamdziak
 
Cóż za głupia końcowa argumentacja. Rozbicie wspólnoty czy indywidualizm to doprawdy śmieszne problemy. A co z profanacją?! Przecież w tych torebeczkach pozostają partykuły Hostii, wyrzucane później do kosza! A co z szacunkiem należnym Chrystusowi, którego powinno się przyjmować z największym uniżeniem, a nie jak ciacho w samochodzie?! Ci ludzie postradają wiarę w Realna Obecność do reszty. A co z możliwością ewentualnej profanacji celowej, np. przez satanistów?! Ktoś o tym myśli?
5 miesięcy temu / Iw
 
A wszystko uzasadniane jest światową ściemą korona. U nas krytykuje się kapelana narodowców, że mówi o zmowie światowych elit. A jak wytłumaczyć zebrania wyborcze choćby Prezydenta z masą ludzi bez masek jeden drugiemu na plecach i jeszcze Prezydent wśród nich. Wszyscy mieli atesty ?, byli sprawdzeni ?, a gdzie zasady bezpieczeństwa dla głowy państwa, gdzie służba ochrony, chyba, że wszyscy wielcy wiedzą że to wyolbrzymiona ściema. A Prezes ze świtą przed pomnikiem na placu i na cmentarzu ?, a cała masa innych przykładów. Przy takiej burzy medialnej to ja z przysłowiowego paluszka zrobię pandemię, już nie będę się rozwodził co się przez to chce osiągnąć.
5 miesięcy temu / Johnny
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.