DZIŚ JEST:   29   MARCA   2020 r.

V Niedziela Wielkiego Postu
Św. Stefan IX, papież
Św. Bertold, kapłan
 
 
 
 

USA: kolejny stan wprowadza do szkół przedmiot: „Historia LGBT”

USA: kolejny stan wprowadza do szkół przedmiot: „Historia LGBT”
Zdjęcie ilustracyjne. FOT. REUTERS/FORUM

Już w 2020 roku kolejny amerykański stan wprowadzi do szkół nowy przedmiot poświęcony historii osób LGBT. Wiedza o homoseksualistach będzie kolportowana podczas lekcji w szkołach publicznych m.in. w Illinois, Kalifornii, New Jersey oraz Kolorado.

 

Jak informuje portal LifeSiteNews.com, amerykański stan Illinois wprowadził nowe prawo, na podstawie którego, szkoły publiczne będą zobowiązane do prowadzenia dla uczniów zajęć z historii osób i ruchu LGBT. To kolejny stan, który w swej ofercie edukacyjnej będzie posiadał specjalne przedmioty poświęcone homoseksualistom i tęczowym aktywistom. Dotychczas lekcje o LGBT odbywały się w szkołach w Kalifornii, News Jersey oraz w Kolorado.

 

Wkrótce także w stanie Maryland podczas lekcji w szkołach dla dzieci będzie można usłyszeć o „tęczowym ruchu”. Departament Edukacji tego stanu podpisał porozumienie ze środowiskami LGBT, które prawdopodobnie będą partycypowały w opracowywaniu programu nauczania o ruchu homoseksualnym.

 

Warto dodać, że ustawa stanu Illinois, która została podpisana przez gubernatora J.B. Pritzkera, reprezentującego Partię Demokratyczną, będzie obowiązywała już od przyszłego roku. Nowe prawo nakazuje, aby lekcje historii „obejmowały badanie roli i wkładu lesbijek, gejów, osób biseksualnych i osób transpłciowych w historię Stanów Zjednoczonych i stanu Illinois”.

 

Ustawa została uchwalona w lokalnym parlamencie w stosunku 60 głosów „za” oraz 42 „przeciw”. Wszyscy głosujący za jej przyjęciem byli Demokratami. Jedynie trzy osoby reprezentujące partię Hillary Clinton sprzeciwiły się proponowanemu ustawodawstwu. Żaden z parlamentarzystów Partii Republikańskiej nie zgodził się na przyjęcie regulacji. Jeden z członków parlamentu stwierdził, że „tęczowe lekcje” będą indoktrynacją dzieci, a nie nauką o historii LGBT.

 

„Narzucanie tych informacji pięciolatkom i dzieciom ze szkoły podstawowej jest bardziej wysiłkiem indoktrynacji niż nauką historii o osobach, które dokonały ważnych odkryć w nauce lub stworzyły wspaniałe dzieła sztuki” - powiedział republikanin Darren Bailey.

 

Warto dodać, że podręczniki do przedmiotu „Historia LGBT” będą finansowane ze środków publicznych. Kuriozalnie brzmi jedno z założeń projektu, które mówi o tym, że w podręcznikach nie mogą znajdować się treści w jakikolwiek sposób dyskryminujące jakąkolwiek inną orientację seksualną.

 

W tym kontekście przypomnijmy, że w maju Kalifornijska Rada Edukacji przyjęła nowe wytyczne dotyczące edukacji zdrowotnej. ACLU, Planned Parenthood i organizacje homoseksualne instruują nauczycieli, w jaki sposób mają umożliwiać nastolatkom aborcję bez wiedzy rodziców. Mówią też, że nie można dopuścić, by rodzice wycofali woje dzieci z zajęć na temat perwersji seksualnych „społeczności LGBTIQ”.

 

Szkoły kalifornijskie będą uczyć o nietypowych praktykach seksualnych, „zaburzeniach tożsamości seksualnej”, „normalizacji chorób psychicznych” i „niebezpiecznych praktykach seksualnych”, promując „masturbację, homoseksualizm i inne praktyki seksualne”, które „nie grożą ciążą.” Amerykańska Unia Wolności Obywatelskich instruuje nauczycieli na temat postępowej edukacji seksualnej i teorii gender we współpracy z kalifornijskimi okręgami szkolnymi oraz główną organizacją proaborcyjną - Planned Parenthood.

 

„Niezależnie od tego, ile lat ma uczennica, może wejść do gabinetu lekarskiego i wyrazić zgodę na te usługi bez zgody rodziców” – mówiła Ruth Dawson z organizacji ACLU. Aktywistka wyjaśniła, że „te usługi” obejmują: opiekę prenatalną, antykoncepcję, antykoncepcję awaryjną i aborcję. Dodała, że nie ma potrzeby informowania o nich rodziców. Nauczycieli winni również usprawiedliwić nieobecność uczennicy, która udała się na „zabieg”. Wskazała, że jest to konieczne, jeśli chcą dalej korzystać z dotacji federalnych.

 

 

Źródło: LifeSiteNews.com, dailycaller.com, PCh24.pl

WMa

 

 

Zobacz także:


W obronie wyższych praw. Dlaczego musimy przeciwstawiać się legalizacji związków homoseksualnych?

 

W obronie wyższych praw


DATA: 2019-08-21 10:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W sumie dobrze. To osoby, które latami były piętnowane zagrożone.
7 miesięcy temu / Emil
 
Teoria gender niech będzie przeklęta bo ona z ludzi robi zwierzęta.
7 miesięcy temu / Trąbolot
 
Mam gleboka nadzieje,ze na Twojej glebokiej nadziei sie skonczy????
7 miesięcy temu / Do Tolerant
 
A to szubrawcy. W ciekawym momencie komuniści amerykańscy dają Polakom wjazd bez wizy. Mamy tam jechać żeby przymusowo i bezkarnie indoktrynowali nasze dzieci? Niech się Trup pocałuje w swoje czerwone cztery litery. Nawet na wyspie zboczeńców, jak zawsze.
7 miesięcy temu / figa
 
Czekamy na historię zoofilii
7 miesięcy temu / Katolokpolak68
 
Chamstwo w państwie!
7 miesięcy temu / alo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.