DZIŚ JEST:   02   GRUDNIA   2020 r.

Św. Blanki Kastylijskiej
Bł. Rafała Chylińskiego
 
 
 
 

USA: George Soros przeznaczy 220 mln USD na podtrzymanie „czarnej rewolucji”

USA: George Soros przeznaczy 220 mln USD na podtrzymanie „czarnej rewolucji”
George Soros. Fot.ChinaFotoPress/MAXPPP-QIONGHAI/FORUM

Założona przez amerykańskiego finansistę Fundacja Społeczeństwa Otwartego ogłosiła wsparcie dla „powstających organizacji i liderów budujących siłę czarnych społeczności w całym kraju, stawiając na ich zdolność do utrzymania tempa zmian na drodze do lepszego jutra”. Chodzi - bagatela - o 220 milionów USD.

 

Największa część tej kwoty - 150 milionów USD - będzie pochodzić z zestawu pięcioletnich dotacji dla organizacji walczących o „sprawiedliwość społeczną” kierowanych przez osoby czarnoskóre, które pomogły „stworzyć i utrzymać impet zmian w kierunku osiągnięcia równości rasowej”. Największą organizacją tego typu jest dzisiaj Black Lives Matter, która oprócz działań na rzecz zaprowadzenia rzekomej sprawiedliwości rasowej, głosi także antykatolicką, pro-marksistowską, i pro-homoseksualną agendę.

 

„Reakcja Otwartego Społeczeństwa odzwierciedla nasze przekonanie, że prawdziwy postęp wymaga ciągłego wsparcia przez wiele lat i pozwalania liderom znającym realia społeczności kształtować ścieżkę naprzód” – czytamy na stronie Open Society Foundation. „Doświadczenie tego przełomowego momentu w działalności ruchu na rzecz sprawiedliwości rasowej jest inspirujące i potężne” - powiedział Patrick Gaspard, prezes organizacji komentując mobilizację amerykańskiego społeczeństwa, która nastąpiła w wyniku zabójstwa George’a Floyda.

 

„Jesteśmy zaszczyceni, że możemy kontynuować istotną pracę polegającą na walce o prawa, godność i sprawiedliwość uciśnionych ludzi na całym świecie, zapoczątkowaną przez naszego założyciela i przewodniczącego, George'a Sorosa” – dodał.

 

„Uznajemy, że walka o zlikwidowanie rasizmu systemowego jest ciągła; istniał od zarania Republiki i po dzień dzisiejszy jest osadzony na każdym szczeblu rządowym oraz w naszych systemach karnych i sądowych. Ale gwałtowny wzrost siły ludzi, którzy wyszli na ulice, aby domagać się, aby ten naród radził sobie lepiej - ludzie w każdym wieku, ze wszystkich środowisk i w każdym zakątku tego kraju - dają nadzieję nam wszystkim ” – podkreślił Gaspard.

 

Ponadto, Fundacja przeznaczy 70 milionów USD na działania krótkoterminowe. Zawierają się w nich m.in. inwestycje miejskie dotyczące bezpieczeństwa publicznego, wsparcie dla lokalnego aparatu sądowniczego czy szkolenia przekazujące specjalistyczną wiedzę w zakresie zarządzania budżetami samorządów. Oczywiście wszystko w oparciu o ideę zwalczania systemowego rasizmu.

 

Pieniądze popłyną też na edukację, walkę z „dezinformacją” i „zwalczaniem postaw obywatelskich” oraz zapewnienie bezpiecznych wyborów podczas trwającej pandemii.

 

Źródło: thehill.com / opensocietyfoundations.org

PR

Czytaj także:
DATA: 2020-07-14 13:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak widać, terror można siać niekoniecznie strzelając i wysadzając bomby. Wystarczy mieć na zbyciu 220 mln $.
4 miesiące temu / sl_ko
 
Gwałtowny wzrost siły ludzi, którzy wyszli na ulice, aby domagać się, aby ten naród radził sobie lepiej? Dziwne, przecież tam było tylko rozwalanie lub obsmarowywanie pomników historycznych, niszczenie, palenie i dewastowanie kościołów i figur świętych oraz masowe plądrowanie sklepów i pobicia przeciwstawiających się temu plądrowaniu i wandalizmowi. Więc jakie są postulaty, aby niby miał się naród radzić lepiej? Czy chodzi jak zwykle w rewolucjach o niszczenie kościoła i kleru, niszczenie prawdy, w tym prawdy historycznej i likwidację sklepów, tak aby powstała powszechna dieta zwana głodem i jeszcze większy chaos, epidemie i zamordyzm masowy?
4 miesiące temu / Janusz z Koloni
 
Trump się wkurzy i co? jak zagroził wypuszczeniem wojska na czarnych terrorystów to generałowie mu odpowiedzieli ze to "niekonstytucyjne"...
4 miesiące temu / . . .
 
Zwalczanie postaw obywatelskich? Dobrze czytam? I nie ma na to paragrafu? Panie Boże broń nas przed taką nowoczesnością!
4 miesiące temu / Slawek
 
Panie Jezu, Ty się nim zajmij.
4 miesiące temu / m.
 
Pora szykować kaftan bezpieczenstwa. Kombinują planują jakby byli nieśmiertelni. Bzdura. Trza ci człowieku zacząć myśleć gdzie ty spędzisz wiecznosc za swoje postępowanie
4 miesiące temu / Rycerz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.