DZIŚ JEST:   18   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Stanisława Kostki
Św. Józefa z Kupertynu
 
 
 
 

USA: episkopat ustanawia dzień modlitwy o prawną ochronę życia

USA: episkopat ustanawia dzień modlitwy o prawną ochronę życia
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Konferencja Episkopatu USA ustanowiła 22 stycznia dniem modlitwy o prawną ochronę życia. W tym czasie przypada rocznica niechlubnego wyroku Roe kontra Wade, ustanawiający precedens, na podstawie którego zalegalizowano aborcję we wszystkich stanach USA.

 

„Ponad 60 milionów aborcji odkąd w 1973 r. wyrok Roe v. Wade oraz Doe v. Bolton odzwierciedla skalę zjawiska, jakie papież Franciszek określa „kulturą odrzucenia” – czytamy na stronie episkopatu USA.

„Wierzymy jednak w Bożą opatrzność. W Piśmie Świętym non-stop otrzymujemy zapewnienie by szukać Bożej pomocy, więc jako ludzie wiary wierzymy, że nasze modlitwy są wysłuchane” – podkreślają.

 

Dlatego też amerykańscy biskupi ogłosili 22 stycznia „Dniem Modlitwy na rzecz Prawnej Ochrony Nienarodzonych Dzieci”. Data jest rocznicą wyroków amerykańskiego Sądu Najwyższego, na podstawie której doprowadzono do legalizacji „aborcji na życzenie” w całych Stanach Zjednoczonych.

„Modlitwę należy odczytywać jako prośbę o całkowite przywrócenie gwarancji prawa do życia, oraz pokuty za pogwałcenie godności osoby ludzkiej popełnionej w następstwie aktu aborcji” – podkreślają amerykańscy biskupi.

 

Apel biskupów wzywa nie tylko do modlitwy, aktów pokuty i jałmużny, ale żywego zainteresowania się działalnością na rzecz przywrócenia prawnej ochrony życia. 21 – 29 stycznia odbywa się także nowenna „9 dni dla życia” w intencji nienarodzonych dzieci. Każdemu dniowi towarzyszy refleksja na temat zaangażowania w budowanie cywilizacji życia.

 

Źródło: usccb.org

PR


DATA: 2020-01-22 11:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Miejmy nadzieję, że ochrona życia dotyczy również ministrantów.
7 miesięcy temu / žełvic
 
Nie słyszałem o tym na Mszy. Ksiądz mówił o autobusie do Waszyngtonu na ten piątek. Ciekawe czy USCCB napisało o tym tylko na webie dopiero teraz.
7 miesięcy temu / Grzegorz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.