DZIŚ JEST:   07   GRUDNIA   2019 r.

Pierwsza Sobota
Św. Ambrożego, Doktora Kościoła
Św. Marii Józefy Rosello
 
 
 
 

USA: duchowny podpadł homolobby. Kardynał skierował go na leczenie psychiatryczne

USA: duchowny podpadł homolobby. Kardynał skierował go na leczenie psychiatryczne
fot. dwightlongenecker.com

Amerykański ksiądz otwarcie sprzeciwiający się homolobby w Kościele został odsunięty od sprawowania funkcji kapłańskich oraz wysłany na leczenie psychiatryczne. Jednym z powodów było spalenie tęczowej flagi z umieszczonym na niej wizerunkiem krzyża połączone z odmówieniem egzorcyzmów.

 

Ks. Paul Kalchik, działający w parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Chicago otwarcie sprzeciwiał się tuszowaniu przestępstw seksualnych oraz działaniu „lawendowej mafii” w Kościele. Dodatkowo, odprawił specjalne nabożeństwo, podczas którego odmówił egzorcyzmy i spalił tęczową flagę z umieszczonym na niej wizerunkiem krzyża. Flaga była używana przez niektórych parafian w przeszłości do promocji homoseksualnej agendy.

 

Spalenie flagi było bezpośrednim powodem odsunięcia od sprawowania funkcji kapłańskich oraz wysłania księdza do psychiatrycznej placówki na badania. Decyzję podjął kard. Blaise Cupich, wymieniony w świadectwie abp. Vigano jako jeden z beneficjentów systemu ustanowionego przez kard. McCarricka i kard. Wuerla. Zdaniem byłego nuncjusza w USA, Cupich był zamieszany w tuszowanie skandali seksualnych w amerykańskim Kościele.

 

W obecności wielu świadków, kard. Cupich miał publicznie znieważać ks. Kalchika w wielu sytuacjach. Powodem ostrych słów dotyczących księdza miało być jego zaangażowanie w uświadamianie parafianom problemu „homoseksualnej mafii” działającej w Kościele. Ks. Kalchik swoją bezkompromisową postawę tłumaczył własnym doświadczeniom z pzeszłości, kiedy to miał zostać wykorzystany seksualnie przez księdza w wieku 19 lat. 

 

Decyzja o skierowaniu księdza na badania psychiatryczne nastąpiła nagle. W dniu ogłoszenia decyzji ks. Kalchik miał przewodniczyć ceremonii ślubnej. Z zawiadomieniem został spcejalnie wysłany biskup pomocniczy Marc Bartosic. W momencie jego otrzymania, w obawie przed skierowaniem do szpitala siłą, ks. Kalchik opuścił teren parafii i obecnie przebywa w nieznanym miejscu. 

 

Źródło: lifesitenews.com / wpolityce.pl

PR


DATA: 2018-09-24 18:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
20
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Normalnie jakbym czytała "Dom smagany wiatrem"ks.Malachiego Martina(ktory zmarł w podejrzanych okolicznościach) połączony z "Czasem Apokalipsy" Michael O'Briena.Apokaliptyczny horror.
ponad 1 rok temu / Trads
 
@Wierny. A ja do tej pory myślałam, że w USA nie znają metod z Rosji sowieckiej... A o co chodzi z tym byłym proboszczem z Chicago?
ponad 1 rok temu / Anaja
 
Znam jak w Chicago funkjonuje system zdrowia. W szpitalach psychiatrycznych dużo lekarzy ze "szlachty jerozolimskiej" - nienawidzących katolików,nie wspomnę o przynależności do loż masońskich - ze zdrowego człowieka , zrobią chorego psychicznie. Niejednego księdza w taki sposób załatwiono np. byłego proboszcza polskiego kościoła Św. Jakuba. Nadmieniam że kościół Św.Jacka jest największym polskim kościołem w Chicago i w USA.
ponad 1 rok temu / Wierny
 
I co na to papież Franciszek? Jeżeli to prawda, to powinien natychmiast usunąć tego kardynała Blaise Cupicha!
ponad 1 rok temu / Polak
 
Uczciwa prostlinijna twarz;oj nie będzie łatwo
ponad 1 rok temu / Cześć
 
Homoflag tam, gdzie jej miejsce - w zacisze śmietnikowe. Co do masochizmu, czy jest masochistą ktoś, kto niedobrowolnie jest bity? Masochista czerpie przyjemność z bycia bitym. Ciekawe, czy wielcy święci też uciekliby w siną dal, czy też może odważnie poddali się szykanom. Choć nie każdy ma taką odwagę, co zrozumiałe.
ponad 1 rok temu / aaa
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.