DZIŚ JEST:   15   LIPCA   2020 r.

Św. Bonawentury, Doktora Kościoła
Św. Włodzimierza, księcia
 
 
 
 

USA: Demokraci blokują głosowanie nad ochroną dzieci, które przeżyły aborcję

USA: Demokraci blokują głosowanie nad ochroną dzieci, które przeżyły aborcję
fot. Szymon Zmarlicki / Foto Gosc / FORUM

Spiker Izby Reprezentantów Nancy Pelosi z Partii Demokratycznej po raz kolejny odmówiła głosowania nad ustawą ratującą dzieci, które przeżyły aborcję. Demokraci odrzucili wniosek Republikanów tłumacząc, że nie ma w tej sprawie zgody wśród parlamentarzystów i opinii publicznej.

 

Już po raz 34. Partia Demokratyczna z Nancy Pelosi na czele odmówiła głosowania w sprawie dzieci ocalałych z aborcji. Ustawa „Born-Alive Abortion Survivors Protection Act” proponowana przez Republikanów ma na celu zapewnienie ochrony życia i zdrowia dzieci, które przeżyją własną aborcję. Projekt ustawy mógł zostać poddany pod głosowanie już kilka miesięcy temu, ale nie zezwalają na to politycy Partii Demokratycznej. Podobne głosowania miały się odbyć w Senacie, ale tam również je odrzucono.

 

Podczas ostatniego posiedzenia Izby Reprezentantów, Republikanin Jim Hagedorn z Minnesoty złożył wniosek o głosowanie nad projektem ustawy o dzieciach, ale Demokraci „po kryjomu” wykluczyli je z porządku obrad. Następnie zaprzeczyli, że to zrobili. Co więcej, Hagedorn chciał zabrać głos w tej sprawie i wyjaśnić sytuację. Niestety odebrano mu głos.

 

Na początku kwietnia Steve Scalise i Ann Wagner wystąpili z wnioskiem o udzielenie absolutorium, aby zmusić Nancy Pelosi do zaplanowania głosowania. To petycja, którą może podpisać każdy członek Kongresu. Rozwiązanie stosuje się w sytuacjach, gdy partia kontrolująca Kongres odmawia zgody na głosowanie. Do tej pory petycję podpisało 199 członków, w tym trzech Demokratów.

 

„W Izbie posuwamy się naprzód z petycją o udzielenie absolutorium. Jak wiecie, Demokraci mają większość w Izbie. Jednym ze sposobów, aby doprowadzić do głosowania, jest petycja o udzielenie absolutorium” – powiedziła Cathy McMorris Rodgers. „Musimy uzyskać podpisy 218 kongresmanów i wówczas ominiemy Nancy Pelosi. Aktywnie nad tym pracujemy” - dodała.

 

Republikanka Cathy McMorris Rodgers ma nadzieję, że w decyzji, aby przeprowadzić głosowanie pomogą badania naukowe. Wskazują one, że zdecydowana większość Amerykanów sprzeciwia się aborcji, a także popiera ratowanie życia i zdrowia dzieci, które przeżyły ten okrutny i krwawy proceder.

 

Ustawa „Born-Alive Abortion Survivors Protection Act” zaproponowana przez Ann Wagner z Partii Republikańskiej zapewnia, że ​​dziecko urodzone żywe po nieudanej aborcji otrzymuje taką samą opiekę medyczną, jak każdy inny noworodek.

 

Portal LifeNews.com zwraca uwagę, że wszyscy politycy Partii Demokratycznej, którzy zapowiadają walkę o nominację w wyborach prezydenckich są przeciwni założeniom ustawy. Gwarancji dbania o zdrowie i życie dzieci, które przeżyły aborcję odmawia m.in. Bernie Sanders, Kamala Harris, Cory Booker orz Amy Klobuchar.

 

 

Źródło: lifenews.com
WMa

 


DATA: 2019-05-01 11:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

O. Pelanowski wyraźnie mówi, że dla tych ludzi bez nawrócenia nie ma zbawienia, jest po prostu piekło. Dlatego trzeba się modlić o ich nawrócenie, bowiem koniec życia tych ludzi będzie tragiczny...
ponad 1 rok temu / Krakusik
 
Aborcja to zbyt mało dla tych potworów
ponad 1 rok temu / X
 
Przerażająca jest cywilizacja śmierci, w której trzeba podejmować dyskusję, czy życie ma być chronione czy jest nic nie warte.
ponad 1 rok temu / Matka Polka
 
Co tu dużo mówić. "Ludzie" walczą o prawa kóz, psów, kotów, złotych rybek, wiewiórek, słoni, korników, karpi i płotek, rekinów i małp, a mordują własne dzieci. To potrafi tylko pseudo człowiek, pseudo gdyż ci obrońcy wciąż mówią że człowiek to też zwierzę. Mylą się, i to bardzo. Człowiek to nie zwierze. ŻADNE ZWIERZĘ NIE ZABIJA SWOICH MŁODYCH! Tak więc ci co niby walczą o prawa dla zwierząt sami uważając się za zwierzęta, obrażają je i zasługują na zwierzęcą pogardę. Gdyby zwierzęta umiały mówić odrzuciłyby takich ludzkich hipokrytów uwłaczających zwierzęcej godności.
ponad 1 rok temu / banita
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.