DZIŚ JEST:   04   CZERWCA   2020 r.

Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
Św. Franciszka Caracciolo
Św. Optata z Mileve
 
 
 
 

USA: biskupi przywracają modlitwę do św. Michała Archanioła po każdej Mszy

USA: biskupi przywracają modlitwę do św. Michała Archanioła po każdej Mszy
fot. pixabay.com

Już pięciu amerykańskich biskupów zaleciło odmawianie modlitwy do św. Michała Archanioła w celu rozwiązania kryzysu jaki dotknął Kościół w ostatnich latach. Modlitwę nakazano odprawiać po każdej Mszy Świętej.

 

Arcybiskup Alexander King Sample z Archidiecezji Portland wysłał list do swoich księży, zachęcający do odmawiania modlitwy do św. Michała Archanioła po każdej Mszy Świętej. Wszystko w celu zadośćuczynienia za przestępstwa seksualne amerykańskiego kościoła, a także prosząc o ochronę w czasach kryzysu.

 

„Obecny kryzys ma podłoże duchowe i moralne, ale jest przede wszystkim kryzysem wiary (…) jego skutki zwalczymy jedynie pokutą, modlitwą i postem” – podkreślił arcybiskup Portland. Na wezwanie swojego ordynariusza odpowiedział m.in. ks. Maro Escano z Ashland w Oregonie. Zapowiedział, że w jego parafii modlitwa będzie odmawiana zgodnie z zaleceniem, po każdej Mszy Świętej.

 

„Ta modlitwa to potężna bron przeciwko szatańskim sidłom, kiedy prosimy o wstawiennictwo wodza anielskich zastępów, Michała Archanioła” – podkreślił ks. Escano. „Nie łudźcie się, bracia i siostry – jesteśmy na wojnie w tej niekończącej się walce z siłami Szatana. Jako członkowie Mistycznego Ciała Chrystusa jesteśmy cały czas wystawieni na ataki. Szukajmy pomocy wszędzie gdzie tylko się da” – zwrócił się do swoich parafian.

 

Autorstwo modlitwy przypisuje się papieżowi Leonowi XIII, jej skróconą wersję podajemy poniżej.

 

„Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.”

 

Źródło: lifesitenews.com / stacja7.pl

PR

     


DATA: 2018-09-27 09:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Papież napisał tę modlitwę po łacinie. Gdyby przełożył ją na polski, byłoby: BROŃ NAS W WALCE, a nie WSPOMAGAJ. I tyle!
8 miesięcy temu / radek
 
@pol Masz rację Przyjacielu. Dokładnie tak powinna brzmieć ta modlitwa z tłumaczenia łacińskiego. Jeden mały szczegół jest taki, że Pismo Święte nazywa św. Michała WIELKIM KSIĘCIEM i opiekunem narodu wybranego, i tak też powinno być w modlitwie, gdyż tytuł |wodzu| nie oddaje w pełni jego zasług i dokonań. Św. Michał obok Najświętszej Pani i naszej Królowej Maryi, jest moim szczególnym świętym i Ulubieńcem i podporą Jezusa. Kto poznał Go choć trochę wie doskonale, że nie ujmuje On chwały Jezusowi, bo przecież jako 1 szy w niebie wystąpił w obronie Jego czci, jest więc to niemożliwe. Niestety nie każdy każdy to widzi i czuje, a zwłaszcza nasi szanowni śpiący biskupi. Dlatego jeszcze trochę czasu upłynie, aby to modlitwa była odmawiana a całym Kościele w pierwotnej i jedynej formie. QUIS UT DEUS ! CSSML
ponad 1 rok temu / papuga.Niepokalanej
 
Byłem swego czasu w kancelarii parafialnej i przy okazji zapytałem wikarego o możliwość odmawiania tej modlitwy do św. Michała Archanioła po każdej Mszy Św. Ksiądz odparł że biskupi każą Jezusa stawiać jako centralną postać.Nigdy nie przyszło mi na myśl aby naszego Mistrza stawiać niżej.Nie kontynuowałem rozmowy na ten temat z tym księdzem ale uważam że sam św. Michał Archanioł nie pragnie zaszczytów a jest narzędziem w ręku Pana.Gratuluję tym polskim parafią które odmawiają tą modlitwę.
ponad 1 rok temu / Marcin
 
Bardzo dobrze, że to robią.U nas również przywrócili. Zaczynamy czas walki i wsparcie Archanioła Michała będzie nam potrzebne.
ponad 1 rok temu / Adam
 
U nas w parafii w Rudzie Śląskiej Goduli od pięciu lat odmawiamy modlitwę do Św.Michała Archanioła
ponad 1 rok temu / Han
 
pol przeciw niegodziwością i zasadzką Warto by też prosić św. Michała Archanioła o obronę przed takom polszczyznom.
ponad 1 rok temu / TZ.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.