DZIŚ JEST:   04   GRUDNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Barbary, męczennicy
Św. Jana Damasceńskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

USA: anarchiści i Antifa oburzeni. Facebook zablokował ich konta z powodu promocji przemocy

USA: anarchiści i Antifa oburzeni. Facebook zablokował ich konta z powodu promocji przemocy
Zdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.com

Facebook zablokował niektóre konta Antify w związku z wprowadzeniem nowej polityki zwalczania przemocy. Lewicowe organizacje wydały wspólne oświadczenie oskarżając korporację o sprzyjanie… Donaldowi Trumpowi.

 

„Na Facebooku zakazano anarchistycznych i antyfaszystowskich stron i o nadchodzącej cyfrowej cenzurze”, napisano w oświadczeniu. Zasugerowano, że Facebook usunął wiele kont organizacji anarchistycznych i antyfaszystowskich, w tym It’s Going Down i CrimethInc.

 

Lewacy przekonują, że „nie ma to nic wspólnego z powstrzymaniem przemocy, a wszystko ma związek z rozprawieniem się z ruchami społecznymi i organizowaniem się ludzi w ich społecznościach”.

 

„Facebook zawsze promował się jako starający się pomagać ludziom w tworzeniu sieci w celu zaspokojenia ich potrzeb. Przedstawiciele Facebooka z dumą zachwalali swoją rolę w powstaniu w Egipcie. Decyzja o zakazie organizacji ruchów społecznych pokazuje, że chętnie odgrywają rolę w zapewnieniu, że jedynymi formami aktywizmu, jakie mogą się pojawić, są te korzystne dla obecnych władz. Donald Trump od miesięcy domagał się tego w serii postów w mediach społecznościowych, w których wyraźnie obwiniał anarchistów i antyfaszystów za ogólnokrajową falę protestów wywołanych nieustanną przemocą policyjną w Stanach Zjednoczonych”, czytamy

 

W dokumencie dodano, że facebookowa „definicja przemocy nie jest neutralna”, ponieważ korporacja dopuszcza „przemoc policji, która jest uprawniona do zabijania tysięcy ludzi rocznie podczas eksmisji, porywania i więzienia milionów”. Dopuszcza się także „ zrzucanie bomb na ludność cywilną, o ile agresor reprezentuje oficjalny rząd”.

 

„Tłumienie głosów tych, którzy starają się chronić swoje społeczności przed przemocą instytucjonalną i przemocą białej supremacji, jest świadomą decyzją o znormalizowaniu przemocy, o ile osoby ją stosujące mają władzę instytucjonalną”, napisano.

 

„Anarchiści” i „antyfaszyści” denerwują się, że postawiono ich w jednym szeregu z bojówkami skrajnie prawicowymi, które wyraźnie wspierają państwo, a zwłaszcza obecną administrację. Jest to ich zdaniem, „strategiczne posunięcie zaciemniające”.

 

„Jest to ta sama operacja, którą przeprowadził William Barr, tworząc grupę zadaniową Departamentu Sprawiedliwości skupiającą się na antyrządowych ekstremistach wszelkiego rodzaju”, dodano.

 

Grupa obawia się, że Facebook zablokuje konta aktywistom Black Lives Matter „kojarząc ich razem z neonazistami i białymi nacjonalistami jako ekstremistami o motywacji rasowej”.

 

Wzywają więc do datków, by stworzyć własne niezależne platformy. „Razem, solidarnie możemy stworzyć lepszy świat, w którym nikt o czystym sumieniu nie musi się obawiać, że faszyści, rządy czy miliardowe korporacje mogą ograniczać wolność słowa”, zadeklarowano.

 

Facebook ujawnił nową politykę „Niebezpiecznych osób i organizacji”, by rozprawić się z grupami, o których platforma twierdzi, że są „powiązane z przemocą”.

 

Autorzy oświadczenia bronili Antify, która prześladuje, zastrasza i atakuje jednostki za wyrażanie poglądów, z którymi grupa się nie zgadza.

 

Dziennikarz Nick Martin ubolewał, że Facebook „ogłosił, iż zakazuje działalności szeregu grup lewicowych, w tym niektórych związanych z ruchem antyfaszystowskim, w ramach szerszej czystki wymierzonej w organizacje, które„ zademonstrowały znaczące zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego”. Dodał, że „posunięcie to dotyczyło większych grup, takich jak It's Going Down, anarchistycznej witryny informacyjnej, a także mniejszych, takich jak kluby John Brown Gun ”.

 

Mike Isaac, dziennikarz z „New York Timesa” zarzucił platformie, że uderza w tak zwanych antyfaszystów. Lewicowi reporterzy przekonują, że brutalne lewicowe bojówki nie stosują przemocy, tylko protestują przeciwko zastanemu porządkowi.

 

Źródło: newsbusters.org, webcache.googleusercontent.com, twitter.com

AS

Czytaj także:
DATA: 2020-08-24 08:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka.
3 miesiące temu / Volan
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.