DZIŚ JEST:   18   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Stanisława Kostki
Św. Józefa z Kupertynu
 
 
 
 

USA: aborcja chwilowo wstrzymana w niektórych stanach. Jednak nie z litości dla nienarodzonych

USA: aborcja chwilowo wstrzymana w niektórych stanach. Jednak nie z litości dla nienarodzonych
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (Thorsten Frenzel)

Stany Teksas i Ohio chwilowo zakazały przeprowadzania aborcji. Naiwny, kto sądzi, że w końcu zaczęto liczyć się losem dzieci poczętych. Decyzje władz motywowane są chęcią udrożnienia służby zdrowia na czas epiemii koronawirusa. Po opanowaniu sytuacji, najprawdopodobniej wszystko wróci do normy.

 

Prokurator generalny stanu Ohio nakazał, by kliniki aborcyjne w stanie zaprzestały wykonywania „niekoniecznych” aborcji i operacji. Decyzja wiążę się z epidemią koronawirusa. Bethany McCorkle rzeczniczka Prokuratora Generalnego Ohio powiedziała, że nie chodzi tu o zajmowanie stanowiska wobec aborcji. Podobny nakaz wysłano urologom.

 

Z kolei prokurator generalny Teksasu Ken Paxton powiadomił o konieczności wstrzymania wykonywania aborcji. Chodzi o uwolnienie zasobów służby zdrowia do walki z koronawirusem. Podkreślił, że instytucje zapewniające aborcję muszą przełożyć wszystkie operacje, których natychmiastowe wykonanie nie jest niezbędne. „Nikt nie jest zwolniony z wykonania dekretu gubernatora łącznie z dostawcami aborcji” powiedział gubernator w poniedziałkowym oświadczeniu. „Kto naruszy rozkaz gubernatora spotka się z pełną siłą prawa” – dodał.    

 

Tymczasem Planned Parenthood nie wycofuje się ze swych zapewnień z początku roku dotyczących przeznaczenia pieniędzy na poparcie proaborcyjnych kandydatów na prezydenta. Na początku roku organizacja zapowiedziała przeznaczenie na ten cel 45 milionów dolarów. Z kolei 16 marca przedstawiciele „Planned Parenthood” na „Twitterze” napisali „od teraz do listopada - oto cel: musimy pokonać Donalda Trumpa. W czasie, gdy kraj drastycznie cierpi wskutek ataków Donalda Trumpa na służbę zdrowia, potrzebujemy przywódcy, który poszerzy dostęp do opieki zdrowotnej, a nie będzie go podkopywał”.

 

Źródła: edition.cnn.com / thehill.com / aclj.org

mjend

Czytaj także:
DATA: 2020-03-24 12:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pandemia wsrod nienarodzonych trwa od lat ale nie przez wirusa tylko przez aborcje-zginelo juz tyle ludzi 50mln w 2019.Moze w obliczu tej epidemii zrozumiemy co czuja i jak musza sie bac nienarodzeni ludzie.
5 miesięcy temu / Ell
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.