DZIŚ JEST:   13   SIERPNIA   2020 r.

NMP Kalwaryjskiej
IV Objawienie w Fatimie
Św. Hipolita, męczennika
Św. Jana Berchmansa
 
 
 
 

„Unia Równości”. Polskie miasta poza programem UE z powodu obrony praw rodziny

„Unia Równości”. Polskie miasta poza programem UE z powodu obrony praw rodziny
Helena Dalli. Fot. Reuters/Forum

Helena Dalli, komisarz Unii Europejskiej do spraw równości poinformowała na Twitterze, iż 6 polskich miast ubiegających się o udział w projekcie współpracy między samorządami otrzymało decyzje odmowne z powodu opowiedzenia się za prawami rodziny.

 

Wpis pochodzącej z Malty socjalistki, wysokiej urzędniczki UE nie wymienia z nazwy miast, którym odmówiono przystąpienia do programu „Europa dla obywateli”. Jego oficjalnym celem jest mobilizowanie obywateli do zaangażowania społecznego i politycznego, a także wolontariatu. Kwoty unijnych dotacji dla gmin uzależnione są od liczby zaangażowanych uczestników.

 

Jako powody Dalli wymienia rzekome stworzenie przez polskie miasta „stref wolnych od LGBT” (chodzi z pewnością o przyjęte decyzją kilkudziesięciu samorządów Karty Rodziny zakładające m.in. obronę mieszkańców przed propagandą genderową). Komisarz wymienia jednak również drugi powód, który określiła jako „prawa rodziny”. Wprost przyznała zatem, że obrona małżeństw i dzieci przed destrukcyjnymi ideologiami jest niezgodna z tak zwanymi wartościami unijnymi.

 

„Państwa członkowskie i władze państwowe muszą szanować wartości i prawa podstawowe UE.  Dlatego odrzucono 6 wniosków o partnerstwo ze strony polskich władz, które przyjęły „strefy wolne od LGBTI” lub „prawa rodziny” – stwierdziła Helena Dalli. Swój wpis opatrzyła hasztagami: #LGBTI oraz #UnionOfEquality („Unia Równości”). 

 

 

Źródło: rp.pl, Twitter

RoM

 

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-07-28 20:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dzięki "happening-om" pewnego pana, który łamał prawo o ruchu drogowym i nie tylko, wraz z aktywną współpracą zagranicznych mediów - tak właśnie walczą - kłamstwem. Komunizm miał na ustach wolność, równość i braterstwo... ale też i śmierć dla jego przeciwników, czyli podwójne standardy
15 dni temu / aaaggg
 
Ta Pani nakłania do nieprzestrzegania polskiej konstytucji ponieważ w niej jest zapisana ochrona praw rodziny.
15 dni temu / qwe
 
Komisarz ds. Równości promuje nierówność przy podziale środków. Oczekuję że ten akt wrogości nie pozostanie bez reakcji Rządu RP
15 dni temu / Kolo
 
Przeciez juz wczesniej jednostronnie polskim gminom zagraniczne gminy wypowiadaly wspolprace. Nic nowego. Niech spadaja
15 dni temu / IRE
 
Jest to jeden z powodów, dla których uważam, że Polska powinna opuścić tę organizację stopniowo ewoluującą w totalitarne państwo. Tyle, że PiS-owi na tym nie zależy, tym bardziej, że to Lech Kaczyński podpisał Traktat Lizboński, który oddał część polskiej suwerenności w tym prawo do podejmowania wielu istotnych decyzji w ręce Brukseli. Tak naprawdę wejście do Unii bardziej Polsce zaszkodziło, niż pomogło. Unia w wielu rzeczach wyhamowała rozwój naszego kraju i doprowadziła do zubożenia Polaków, przez nakładanie coraz to nowszych obciążeń i dyrektyw. Do tego dochodzi jeszcze fakt wspomnianej ingerencji w nasze tradycję i wyznawaną wiarę, przez narzucanie nam ideologii sprzecznych z Biblią.
15 dni temu / Uther Lightbrin
 
To jest ta sławna praworządność, o którą walczy opozycja i unia. Jesteś za rodziną i przeciw homoentuzjastom tzn. że jesteś niepraworządny. Skandal, mamy w UE ciężko dobrze, że z Węgrami tworzymy tandem normalności.
15 dni temu / Michu.
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.