DZIŚ JEST:   02   LIPCA   2020 r.

NMP Kodeńskiej (diec. siedlecka)
NMP Licheńskiej (diec. włocławska)
Św. Bernardyna Realino
Bł. Eugenii Joubert
 
 
 
 

Ulicami Lublina przeszedł marsz środowisk LGBT. Były kpiny z hasła „Bóg, Honor, Ojczyzna”

Ulicami Lublina przeszedł marsz środowisk LGBT. Były kpiny z hasła „Bóg, Honor, Ojczyzna”
Marsz LGBT w Lublinie, fot. Jacek Szydlowski/FORUM

Pomimo zakazu wydanego przez prezydenta miasta, w Lublinie odbył się II marsz środowisk homoseksualnych. Manifestacja LGBT spotkała się ze sprzeciwem protestujących, którzy próbowali zablokować tęczowy marsz. Interweniować musiała policja, która przeciwko blokującym manifestację użyła gazu łzawiącego. Tęczowi aktywiści kpili z patriotycznego hasła „Bóg, Honor, Ojczyna”.

 

Lublin to kolejne miasto w Polsce, w którym odbyła się parada homoseksualistów i zwolenników ideologii LGBT. Uczestnicy manifestacji „uzbrojeni” w tęczowe flagi i transparenty wykrzykiwali hasła znane z poprzednich tzw. „marszów równości”. „Lublin miastem akceptacji”, „Miłość, równość, akceptacja”, „Homofobia zagraża polskiej rodzinie” – to tylko niektóre z haseł widocznych na bannerach niesionych przez manifestantów. Na czele marszu niesiono z kolei transparent z napisem: „Wielka promocja homoseksualizmu”, co oddaje nastrój panujący na manifestacji.

 

Uczestnicy tęczowej imprezy mieli ze sobą również hasło „Bób, Hummus, Włoszczyzna”, mające w prześmiewczy sposób nawiązywać do dewizy Wojska Polskiego. Hasło było już promowane kilkanaście dni temu przez Klaudę Jachirę, kontrowersyjną kandydatkę na posła z ramienia Koalicji Obywatelskiej, która wraz ze skandalicznym bannerem sfotografowała się na tle pomnika Armii Krajowej w Warszawie.

 

Przez cały czas trwania marszu LGBT, jego uczestnicy byli eskortowani przez funkcjonariuszy policji. Interwencję musieli podjąć już tuż po starcie manifestacji, kiedy na drodze tęczowych środowisk stanęła grupa około 200 przeciwników ideologii LGBT. Kontrmanifestanci domagali się rozwiązania marszu i krzyczeli różne hasła m.in.: „Chłopak, dziewczyna, normalna rodzina” oraz „Lublin miastem bez dewiacji”. Policja chcąc rozbić blokadę marszu użyła gazu łzawiącego.

 

Z kolei przy ul. Sowińskiego, przeciwnicy tęczowego marszu wywiesili transparent z napisem: „Naród, który się oburza, ma prawo do nadziei, ale biada temu, który gnije w milczeniu”, dodając, że to słowa Cypriana Kamila Norwida.

 

Przypomnijmy, że niewiele zabrakło, a tęczowy marsz wcale by się nie odbył. Zgody na jego przejście nie wydał prezydent miasta Krzysztof Żuk. W swej decyzji podkreślał, że swą decyzję motywuje względami bezpieczeństwa. Ostatecznie organizatorzy zaskarżyli decyzję prezydenta, a Sąd Okręgowy w Lublinie przyznał im rację. Tym samym, manifestacja odbyła się zgodnie z prawem.

 

 

Źródło: TVP Info, niezalezna.pl, wpolityce.pl

WMa

 

 


DATA: 2019-09-30 10:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Cyt"Lepiej żyjcie jak żyliście krzywda wam się nie działa" im może nie ale innym bo jak będą się musieli z tym ukrywać to wielu ukryje się tam gdzie się ich nie spodziewasz "najciemniej pod latarnią" tacy ludzie żenią się udają ultra katolików współżyją z żoną tylko w celach prokreacyjnych ,chcesz takiego zimnego małżeństwa dla swojej córki??
9 miesięcy temu / lil
 
odpowiedz sobie komu zależało na emocjonalnej publiczności ,kto chciał odwrócić uwagę od siebie
9 miesięcy temu / @ mario
 
Prawo jest prawem. Zmieńmy prawo a Sady nie będą wydawać takich decyzji.Marsze LGBT są mocno ekshibicjonistyczne, jeśli nie było by kontrakcji , gapiów , mediów , takie marsze same by umarły. Największym protestem w stosunku do dewiantów, w tej konkretnej sytuacji byłby brak protestu.
9 miesięcy temu / mario
 
Nie ma i nie będzie przyzwolenia na ideologię i lobby lgbt+ z wielu powodów i niech tak pozostanie. Skoro było dobrze, żyli nikt im krzywdy nie robił, mieszkali razem mają nawet specjalne kluby dla odmienności stworzone to po co to zmieniać, chcą doprowadzić do tego że wejdą w próg lokalu a kelner powie tam jest tabliczka proszę wyjść albo będą chcieli wynająć mieszkanie a właściciel powie ale panom nie wynajmę, bo do tego takimi manifestami i pokazem że jesteście biedni i prześladowani doprowadzicie lgbt.Lepiej żyjcie jak żyliście krzywda wam się nie działa a o tolerancji i akceptacji na wasze postulaty nie ma i nie będzie bo Pamiętajcie Większość tego nie chce !!!
9 miesięcy temu / Zakaz
 
Ściągają dewiantów z całej Polski, a sądy to popierają.
9 miesięcy temu / Zbigniew
 
@RAMateusz Ideologia LGBT stoi w sprzeczności z prawem Bożym, z prawem naturalnym, logika. Dlatego nie może być na nią przyzwolenia. Wszak Bóg uczynił mężczyznę i kobietę i IM pobłogosławił, im dał zadanie i przywilej posiadania i wychowania potomstwa.Z punktu widzenia biologii zaś wynika że każdy organizm wykazuje czynności życiowe, a jedna z nich jest rozmnażanie się.Nie mamy zdolności rozmnażania się wegetatywnego, bezplciowego, w realizacji tej czynności natura nakazuje nam szukać partnera płci odmiennej, w CELU UZYSKANIA ZMIENNOSCI GENETYCZNEJ, która to zapewnia lepszą jakość potomstwa pod względem jego przystosowania do warunków środowiska. Taki jest cel rozmnażania się.To prokreacja ma moc tworzenia Rodziny jako struktury złożonej z ludzi związanych więzami krwi.Homozwiazek jest formą życia biologicznie nieuprawnione i nieuzasadnioną. Może jakoś tam istnieć w społecznej przestrzeni,ale biologicznie nie ma on żadnego znaczenia ,więc nie może roscic sobie prawa do PRAW BIOLOGI
9 miesięcy temu / Elle
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.