DZIŚ JEST:   24   LIPCA   2019 r.

Św. Kingi, księżnej
Św. Krystyny z Bolsena
 
 
 
 

Ukraińcy oddali cześć banderowskim zbrodniarzom! Przez Kijów przeszedł Marsz Chwały UPA

Ukraińcy oddali cześć banderowskim zbrodniarzom! Przez Kijów przeszedł Marsz Chwały UPA
REUTERS/Valentyn Ogirenko / FORUM
#UKRAINA    #KIJÓW    #OUN    #UPA    #KRESY    #LUDOBÓJSTWO NA KRESACH

Ulicami Kijowa przeszedł w niedzielę „Marsz Chwały Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA)”. Według szacunków miejscowej policji wzięło w nim udział ok. 10 tys. osób. Pochód ku czci ukraińskich zbrodniarzy, którzy 75 lat temu mordowali Polaków na Kresach i w Małopolsce Wschodniej zorganizowała nacjonalistyczna partia Swoboda.

 

Marsz ku czci banderowskich morderców wystartował spod pomnika ukraińskiego wieszcza narodowego Tarasa Szewczenki i przeszedł przez centrum miasta na Majdan Niepodległości. Zdecydowaną większość uczestników stanowili „młodzi ludzie z zakrytymi twarzami i płonącymi petardami w rękach”. Oprócz nich można było zauważyć również weteranów walk z separatystami prorosyjskimi w Donbasie.

 

Demonstranci wykrzykiwali hasła: „Chwała narodowi - śmierć wrogom”, „Ukraina ponad wszystko”, „Bandera i Szuchewycz naszymi bohaterami”, a także „Pamiętaj cudzoziemcze, że gospodarzem jest tu Ukrainiec”.

 

Manifestacja jak co roku odbyła się w Dniu Obrońcy Ukrainy, który został ustanowiony przez prezydenta Poroszenkę w święto religijne Opieki Matki Boskiej, zwanej również na Ukrainie Pokrową. Jest to ponadto Dzień Ukraińskiego Kozactwa, a także symboliczna data utworzenia UPA.

 

UPA walczyła podczas II wojny światowej zarówno przeciw Niemcom, jak i ZSRR. Od wiosny 1943 roku prowadziła także działania zbrojne przeciwko ludności polskiej Wołynia, Polesia i Galicji Wschodniej, zmierzające do jej całkowitego usunięcia z tych terenów. Oblicza się, że w wyniku działań UPA zginęło ponad 100 tys. Polaków.

 

Źródło: polsatnews.pl

TK


DATA: 2018-10-14 19:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Mordercy
9 miesięcy temu / Myfr
 
Czytajcie publikacje pana Stanisława Srokowskiego. Jeśli społeczeństwo polskie nie zmądrzeje i pozwoli na dalszą imigrację Ukraińców i innych nacji, dalekich nam religijnie i kulturowo niż prawdziwie katolickich, będziemy mieli niedługo problemy społeczno-gospodarczo-polityczne. Odczuje to każdy Polak.
9 miesięcy temu / Aga
 
A co do Pis-u to można zadawać pytania czy oni nie wiedzą czy nie widzą co robią?. Czy to gadanie o Polsce to tylko w poprzedniej kampanii a teraz odjazdy i rozjazdy na wszystkie strony?.
9 miesięcy temu / n
 
Nie wiem czy to lewica czy prawica ale wiem że ten kraj nie powinien należeć ani do jednych ani drugich tylko porostu do wszystkich Ukraińców.
9 miesięcy temu / n
 
Polacy nadal siedzcie cicho I nie strajkujcie aby prokoszerny I proukrainski PIS zezwalal na najazd ukrow do polski oni jak urosna w sile liczebnie pokazapowtorke z Wolynia to tylko kwetja czasu czy tego polacy chcecie dla siebie I przyszlych mlodych pokolen polakow?
9 miesięcy temu / niko
 
cd. wypowiedzi. Sytuacja dla Polski jest bardzo niewygodna i zmusza naszą dyplomację do próby pomożenia Ukrainie ze znalezieniem w swej historii "czegoś" takiego, co nie dzieliłoby samych Ukraińców a zarazem byłoby do "przyjęcia" przez cywilizację Zachodnią. Wydaje się, że Ukraińcy sami z siebie będą mieli trudności ze zdefiniowaniem takiej łączącej ich (z przeszłości a nie banderowskiej) idei. Z drugiej strony, trzeba zachować delikatność i umiar ażeby nie urazić dumy Ukraińców, że były ciemiężca "podrzuca" im jakieś rozwiązanie. Mamy w tym wielki interes, bez Ukrainy Rosja nie stanie się na powrót wielkim imperium groźnym dla wszystkich wokół, a szczególnie dla znienawidzonej Polski, która stoi im na drodze w pochodzie na Zachód. Ukraina nie sprzysiężona z Rosją jest buforem odgradzających Polskę od niebezpiecznego i nieobliczalnego sąsiada. Naprawdę warto w "to" wejść dla naszego własnego bezpieczeństwa. Nikt nam nie pomoże jak nie pomożemy sobie sami (tak myślę)
9 miesięcy temu / Druh Ryszard
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.