DZIŚ JEST:   14   GRUDNIA   2019 r.

Św. Jana od Krzyża, Doktora Kościoła
Św. Wenancjusza Fortunata
 
 
 
 

Ukraińcy oddali cześć banderowskim zbrodniarzom! Przez Kijów przeszedł Marsz Chwały UPA

Ukraińcy oddali cześć banderowskim zbrodniarzom! Przez Kijów przeszedł Marsz Chwały UPA
REUTERS/Valentyn Ogirenko / FORUM
#UKRAINA    #KIJÓW    #OUN    #UPA    #KRESY    #LUDOBÓJSTWO NA KRESACH

Ulicami Kijowa przeszedł w niedzielę „Marsz Chwały Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA)”. Według szacunków miejscowej policji wzięło w nim udział ok. 10 tys. osób. Pochód ku czci ukraińskich zbrodniarzy, którzy 75 lat temu mordowali Polaków na Kresach i w Małopolsce Wschodniej zorganizowała nacjonalistyczna partia Swoboda.

 

Marsz ku czci banderowskich morderców wystartował spod pomnika ukraińskiego wieszcza narodowego Tarasa Szewczenki i przeszedł przez centrum miasta na Majdan Niepodległości. Zdecydowaną większość uczestników stanowili „młodzi ludzie z zakrytymi twarzami i płonącymi petardami w rękach”. Oprócz nich można było zauważyć również weteranów walk z separatystami prorosyjskimi w Donbasie.

 

Demonstranci wykrzykiwali hasła: „Chwała narodowi - śmierć wrogom”, „Ukraina ponad wszystko”, „Bandera i Szuchewycz naszymi bohaterami”, a także „Pamiętaj cudzoziemcze, że gospodarzem jest tu Ukrainiec”.

 

Manifestacja jak co roku odbyła się w Dniu Obrońcy Ukrainy, który został ustanowiony przez prezydenta Poroszenkę w święto religijne Opieki Matki Boskiej, zwanej również na Ukrainie Pokrową. Jest to ponadto Dzień Ukraińskiego Kozactwa, a także symboliczna data utworzenia UPA.

 

UPA walczyła podczas II wojny światowej zarówno przeciw Niemcom, jak i ZSRR. Od wiosny 1943 roku prowadziła także działania zbrojne przeciwko ludności polskiej Wołynia, Polesia i Galicji Wschodniej, zmierzające do jej całkowitego usunięcia z tych terenów. Oblicza się, że w wyniku działań UPA zginęło ponad 100 tys. Polaków.

 

Źródło: polsatnews.pl

TK


DATA: 2018-10-14 19:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Mordercy
ponad 1 rok temu / Myfr
 
Czytajcie publikacje pana Stanisława Srokowskiego. Jeśli społeczeństwo polskie nie zmądrzeje i pozwoli na dalszą imigrację Ukraińców i innych nacji, dalekich nam religijnie i kulturowo niż prawdziwie katolickich, będziemy mieli niedługo problemy społeczno-gospodarczo-polityczne. Odczuje to każdy Polak.
ponad 1 rok temu / Aga
 
A co do Pis-u to można zadawać pytania czy oni nie wiedzą czy nie widzą co robią?. Czy to gadanie o Polsce to tylko w poprzedniej kampanii a teraz odjazdy i rozjazdy na wszystkie strony?.
ponad 1 rok temu / n
 
Nie wiem czy to lewica czy prawica ale wiem że ten kraj nie powinien należeć ani do jednych ani drugich tylko porostu do wszystkich Ukraińców.
ponad 1 rok temu / n
 
Polacy nadal siedzcie cicho I nie strajkujcie aby prokoszerny I proukrainski PIS zezwalal na najazd ukrow do polski oni jak urosna w sile liczebnie pokazapowtorke z Wolynia to tylko kwetja czasu czy tego polacy chcecie dla siebie I przyszlych mlodych pokolen polakow?
ponad 1 rok temu / niko
 
cd. wypowiedzi. Sytuacja dla Polski jest bardzo niewygodna i zmusza naszą dyplomację do próby pomożenia Ukrainie ze znalezieniem w swej historii "czegoś" takiego, co nie dzieliłoby samych Ukraińców a zarazem byłoby do "przyjęcia" przez cywilizację Zachodnią. Wydaje się, że Ukraińcy sami z siebie będą mieli trudności ze zdefiniowaniem takiej łączącej ich (z przeszłości a nie banderowskiej) idei. Z drugiej strony, trzeba zachować delikatność i umiar ażeby nie urazić dumy Ukraińców, że były ciemiężca "podrzuca" im jakieś rozwiązanie. Mamy w tym wielki interes, bez Ukrainy Rosja nie stanie się na powrót wielkim imperium groźnym dla wszystkich wokół, a szczególnie dla znienawidzonej Polski, która stoi im na drodze w pochodzie na Zachód. Ukraina nie sprzysiężona z Rosją jest buforem odgradzających Polskę od niebezpiecznego i nieobliczalnego sąsiada. Naprawdę warto w "to" wejść dla naszego własnego bezpieczeństwa. Nikt nam nie pomoże jak nie pomożemy sobie sami (tak myślę)
ponad 1 rok temu / Druh Ryszard
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.