DZIŚ JEST:   27   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Frumencjusza z Aksum
Św. Sabiny, męczennicy
 
 
 
 

Ukraina: banderyzm infekuje grekokatolików. Duchowny ze Stryja zorganizował marsz z flagami UPA

Ukraina: banderyzm infekuje grekokatolików. Duchowny ze Stryja zorganizował marsz z flagami UPA
Zdjęcie ilustracyjne. By Sasha Maksymenko (Flickr: Anti-government protests in Kiev)/Wikimedia Commons
#BANDERYZM    #OUN    #UPA    #UKRAINA    #STRYJ    #NACJONALIZM

Postępująca banderyzacja życia publicznego u naszych wschodnich sąsiadów przyzwyczaiła Polaków do widoku czarno-czerwonych flag UON-UPA na ulicach ukraińskich miast. Okazuje się jednak, że problem radykalnego nacjonalizmu dotyka również duchownych.

 

Unicki duchowny ze Stryja zorganizował w czwartek pochód ulicami miasta z okazji Dnia Flagi Ukrainy – donoszą kresy.pl. Chociaż na wydarzeniu można było spodziewać się koloru niebieskiego i żółtego, to uczestnicy marszu mieli ze sobą również czerwono-czarne flagi.

 

 

Organizatorzy zapowiadali eksponowanie „flagi walki wyzwoleńczej” – jak określali barwy OUN-UPA. Sztandar to własność greckokatolickiego duchownego Iwana Barabasza.

 

 

Wcześniej w internecie odnaleźć można było fotografie domu unickiego dziekana ze Stryja. Na zdjęciu widoczna była nie tylko żółto-niebieska flaga Ukrainy, ale i czarno-czerwona flaga, pod którą banderowcy mordowali Polaków. Zdjęcie ostatecznie został usunięte.

 

„W episkopacie polskim jest trzech arcybiskupów i biskupów greckokatolickich. Mam nadzieję, że ustosunkują się oni do tego, co czyni ich współbrat, który czci ludobójców z OUN-UPA. Milczenie bowiem byłoby wsparciem owego zła” – komentował sprawę w czwartek ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

 

 

 

Źródło: FB / kresy.pl
MWł

 

  

 

Zobacz także:

 

"Dwa królestwa". Duchowy testament bł. Grzegorza Chomyszyna - potępienie ukraińskiego nacjonalizmu!

 

Dwa królestwa


DATA: 2018-08-28 00:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

gdzie zdecydowana reakcja Kościoła i władz Polski
ponad 2 lata temu / SEKALU
 
Unici przecież zawsze wspierali UPA! Dlaczego to społeczeństwo nie może wejść w fazę tworzenia się narodu? Ponieważ nie mają: ani Kościoła, ani oparcia o prawo. Kościół unicki stał się typowym narodowym kościołem i oderwał się od uniwersalizmu katolickiego. Na czym mogą się oprzeć? Biedni Ukraińcy...
ponad 2 lata temu / Jacek67
 
W trakcie odbywających się nie dawno konferencji w Lublinie o zbrodni Wołyńskiej też słyszałam jak prelegent opowiadał, że wystarczy wejść do kurii grekokatolickiej i w poczekalni można zobaczyć banderowskie dekoracje a na ścianach świętych Kościoła Grekokatolickiego i tych od Bandery!!! (zapomniałam tylko w jakiej miejscowości to było)
ponad 2 lata temu / Anaja
 
No coz, Stryj ma "piekne" tradycje banderowskie. Jesli chodzi o takie slowa jak "pogrom" czy "ludobojstwo" to bylo to w Malopolsce Wschodniej miasto wiodace jesli chodzi o masowe morodowanie Polakow i Zydow. Popi grecko-katoliccy juz robili czarna robote za nieboszczki Austrii, wynaradawiajac Polakow, wszedzie tam gdzie brakowalao rzymsko-katolickich kosciolow. Odsylam do Pulnarowicza.
ponad 2 lata temu / Zygmunt Jaslowski
 
Kolejny dowód na to, że Ukraina to nie jest normalny kraj!
ponad 2 lata temu / Karol
 
Z ogromnym niepokojem patrzę na przyszłość Polski. Tylko Fatima chyba może uratować Polskę przed piekłem jakaś potężna modlitwa jak Różaniec do granic nie możemy się przyglądać bo na dzień dzisiejszy przyszłość jest mroczna. Mamy za dużo Ukraińców w Polsce winny jest rząd PiS. Porownajcie to z 1939r co się wydarzyło. Polska dzisiaj jest uśpiona Polacy są skluczonym narodem podzielonym tylko potężna modlitwa może nas uratować od piekła jakie może nas czekać w przyszłości. Patrzę na moje dziecko i myślę że Ukraińcy mogli by je zabić przeraża!
ponad 2 lata temu / Zaniepokojona
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.