DZIŚ JEST:   24   LIPCA   2019 r.

Św. Kingi, księżnej
Św. Krystyny z Bolsena
 
 
 
 

Twórcy „Gosnella” walczą z cenzurą a ich film wciąż przyciąga tłumy

Twórcy „Gosnella” walczą z cenzurą a ich film wciąż przyciąga tłumy

Pomimo znakomitego frekwencyjnego otwarcia, około 200 amerykańskich kin błyskawicznie zrezygnowało z wyświetlania filmu o masowym aborcyjnym mordercy, Kermicie Gosnellu. Twórcy publikują listę miejsc, w których można obejrzeć wstrząsający obraz i proszą widzów o propagowanie go w sieciach społecznościowych – tak aby ominąć cenzurę, z jaką zderzają się na każdym kroku.

 

Propagatorzy bezkarności zabijania nienarodzonych nie znoszą prawdy o największej hańbie naszych czasów. Obecnie wywierają presję na właścicielach kin, by zrezygnowali z wyświetlania filmu Nicka Searcy, zatytułowanego Gosnell: The Trial of America's Biggest Serial Killer („Gosnell: proces największego seryjnego mordercy Ameryki”). Miał on premierę 12 października i zaledwie w ciągu pierwszych trzech dni wyświetlania przyniósł wpływy w wysokości 1, 236 miliona dolarów. Trafił wówczas do pierwszej dziesiątki najchętniej oglądanych filmów w całym kraju. Nikt lekką ręką nie zrezygnowałby z pewnego zysku? Niestety, nie tym razem, nie pod rządami dyktatury politycznej poprawności. Chociaż w premierowy weekend film pokazywały 673 kina, już tydzień później liczba ta skurczyła się do 488.

 

- Ludzie nie chcą rozmawiać o aborcji – powiedział w rozmowie z Life Zette aktor Dean Cain. – To brudne słowo, a oni wolą je zamiatać pod dywan, udając, że horrory podobne do tego, co miało miejsce w klinice Gosnella, nie mają miejsca tutaj, w Stanach Zjednoczonych. Nie pasuje to do narracji, a media głównego nurtu nie chcą, aby ludzie oglądali film – dodał.

Producenci filmu powiedzieli portalowi LifeNews, że nie tracą optymizmu, gdyż film dobrze się sprawdza w kinach, które nadal go pokazują. – „Gosnell…” radzi sobie kapitalnie, pomimo ataków ze wszystkich stron. Weterani branży twierdzą, że nigdy nie widzieli takiej kampanii ze strony establishmentu, aby zablokować udany film, ale z radością informujemy, że jak dotąd nic z tego nie wyszło – stwierdzili.

 

W ciągu weekendu można było zauważyć doniesienia o tym, że film został usunięty z kin pomimo ogromnej frekwencji. Tak, to prawda – mimo, że przyciągnęliśmy wielką widownię, kina usunęły nas ze swojej listy. Ale to nie ma znaczenia, i tak mieliśmy wspaniały weekend – powiedzieli. 

 

Producenci umieścili na swej stronie wykaz kin, które nie ugięły się przed proaborcyjnym lobby. Namawiają też czytelników i wodzów, by propagowali film za pomocą pośrednictwem mediów społecznościowych.

 

 

Źródło: LifeNews.com, LifeSiteNews.com

RoM

 

Przeczytaj więcej o „niepoprawnym” filmie

 

 

 


DATA: 2018-10-24 18:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Już wyjaśniałem, ale wiem że tobie trzeba powtarzać. Kryterium dorosłości (a w zasadzie: dojrzałości) powinna być świadomość i zdolność odróżniania bajów od faktów, przynajmniej w stopniu dostatecznym. Dlatego są dojrzali 15-latkowie i niedojrzali 30-latkowie. Egzaminy państwowe na dojrzałość to dobry pomysł, zwłaszcza w kontekście przyznawania prawa do głosu w nieszczęsnej demokracji. A co do dowodu osobistego, to obecnie można go wyrobić nawet kilkuletniemu dziecku. W zasadzie, czemu nie przyznawać go wraz z chwilą narodzin?
8 miesięcy temu / do trooper
 
@do trooper A co ma być wg Ciebie kryterium dorosłości? Chcesz robić egzaminy państwowe na dorosłość? Po czym poznać wg Ciebie kto jest pełnoletni i w jaki sposób? Czy od tego uzależniasz wręczenie dowodu osobistego kandydatowi na pełnoletniego? Bo teraz dostaje każdy kto skończył 18 lat.
8 miesięcy temu / trooper
 
Hahaha, ale żeś merytorycznie uzasadnił: "jest taka magiczna granica". To żyj dalej w świecie magii i bajów :)
8 miesięcy temu / do trooper
 
@do trooper Czemu traktować jako dorosłego kogoś kto nie dorósł? A jak to poznać kto dorósł? Ty chcesz ustanawiać kto jest dorosły, a kto nie? W Polsce jest taka magiczna granica 18 lat i koniec tematu. Ustalono ją i tyle. A to, że po 18 ktoś nie zachowuje się jak dorosły to jego problem.
8 miesięcy temu / trooper
 
Bez jaj, CZEMU mam traktować za dorosłego kogoś kto NIE DORÓSŁ (emocjonalnie, intelektualnie, społecznie)? TYLKO DLATEGO bo ma np. 30 biologicznych lat? Zresztą piszesz: "Dorosłość wiąże się też z tym, że ci ludzie będą ponosić konsekwencje swoich czynów" - czyli w tak sformułowanej definicji SAM zakładasz że podstawą dorosłości jest nie wiek biologiczny, ale świadomość konsekwencji, na którą składa się rzetelna wiedza o świecie, czyli zdolność rozróżniania bajów od faktów. Nie, nie chcę pałą kierować ludzi do nieba. Pałą chcę odganiać gorszycieli od niewinnych. Na postronku też nie chcę ciągnąć do nieba. Ale skoro odwołałeś się do postronka, to napiszę taką analogię: chcę postawić "płot elektryczny" na drodze do piekła. Nie wyrządza on (poza dyskomfortem) szkody cielesnej, no i gdy ktoś się zaprze to i tak go przejdzie, ALE niektórym taki wstrząs elektryczny (no, kilka wstrząsów dla wyjątkowo tępych) może coś poruszyć w główkach w dobrym kierunku :)
8 miesięcy temu / do trooper
 
@do trooper Bo nie czarujmy się - co z tego że wielu według wieku biologicznego jest dorosłych, skoro pod względem ich świadomości są na poziomie kilku(nasto)latków i baje nazywają faktami? Co nie zmienia faktu, że ci ludzie są dorośli i w związku z tym powinni być traktowani jak dorośli. Nie można ich traktować jak dzieci. Zabranianie im filmu to traktowanie ich jak dzieci. Dorosłość wiąże się też z tym, że ci ludzie będą ponosić konsekwencje swoich czynów. A to, że są na poziomie kilkulatków. 18 skończone? Jeśli tak to dorosły. A to, że ktoś jest jak dzieciak to nie mój problem. Było 18 lat na to, aby dorosnąć. "Bo moim obowiązkiem jako chrześcijanina jest AKTYWNIE kierować ludzi ku niebu." A pałą chcesz kierować ludzi do nieba czy na postronku?
8 miesięcy temu / trooper
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.