DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Babci
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

Twitter i Facebook cenzurują Donalda Trumpa. Grożą permanentną blokadą kont

Twitter i Facebook cenzurują Donalda Trumpa. Grożą permanentną blokadą kont
fot. fot. YURI GRIPAS/REUTERS/FORUM

Władze Facebooka, Twittera i Instagrama postanowiły czasowo zablokować oficjalne konta prezydenta USA Donalda Trumpa, powołując się na „naruszanie zasad regulaminu”. Twitter poszedł nawet o krok dalej, grożąc, że dalsze nieprzestrzeganie wytycznych będzie skutkować trwałą blokadą konta.

 

Przedstawiciele największych mediów społecznościowych na świecie postanowili w arbitralny sposób ocenzurować przekaz – jeszcze – obecnego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa. Oprócz czasowego zawieszenia kont w takich serwisach jak Twitter, Facebook czy Instagram, nagranie z przekazem Trumpa do protestujących usunął także YouTube.

 

Twitter zareagował na wpis, gdzie prezydent USA wzywa protestujących do rozejścia się do domów, ale jednocześnie podtrzymuje narrację o sfałszowaniu wyborów. We środę tłum zwolenników Donalda Trumpa wtargnął do gmachu Kapitolu, gdzie miało odbyć się ostateczne zatwierdzenie wyników. W zamieszkach zginęły cztery osoby, aresztowano 50 demonstrantów, a obrażenia odniosło 14 policjantów.

 

W sieci pojawił się komunikat władz Twittera oznajmiający o podjęciu zdecydowanych działań w odpowiedzi na zajścia w Waszyngtonie. Ukryto ostatnie dwa wpisy Donalda Trumpa, oraz wprowadzono 12-godzinną blokadę jego konta uniemożliwiającą publikowanie, komentowanie, udostępnianie i „lajkowanie” wpisów. Twitter zastrzegł, że jeżeli niepoprawne wpisy nie zostaną usunięte, całe konto prezydenta zostanie trwale zablokowane.

 

Podobną decyzję podjął Facebook, blokując konto Trumpa na 24 godziny oraz Instagram. Z YouTube’a natomiast zniknęło nagranie, na którym Trump wyraża swoje rozgoryczenie, podkreśla, że „rozumie ból protestujących”, ale jednocześnie prosi o pokojowe rozejście się do domów.

Zanim zaczęły się zamieszki na Kapitolu, prezydent zwrócił się do swoich zwolenników z krytyką wobec największych korporacji technologicznych i właścicieli mediów społecznościowych. „Twitter to zły news” - powiedział Trump. „Jeśli chcesz zaistnieć w mediach społecznościowych [należących – red.] do Big Tech, jeśli jesteś republikaninem lub jeśli masz mocny głos, to cię shadowbanują” – oznajmił, dodając, że „to powinno być nielegalne”.

 

Zdaniem prezydenta, monopoliści na rynku mediów społecznościowych nie powinni podlegać sekcji 230 amerykańskiego prawa o internecie, chroniącej firmy medialne przed pociągnięciem do odpowiedzialności za treści publikowane na swoich platrofmach.

 

 

Źródło: foxnews.com

PR


DATA: 2021-01-07 12:44
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Bo Pana nie lubimy i co nam Pan zrobisz...?"
12 dni temu / Tomcio
 
balon demokratyczny penknol 6 01.2021 w USA,prezydent zostal osaczony jak samotny gryzli przez chorte masmediuw.Tylko Melania zostala wierna.Wszystko ma swui poczontek i koniec,nic wiecznie nie trwa.
13 dni temu / czytelnik 33
 
Zwykły faszyzm. Zwykły bolszewizm. Zwykłe lewactwo.
13 dni temu / Marek
 
Kilka lat za późno, ale dobre i to.
13 dni temu / Hgsa
 
No proszę mamy pokazana demokrację,w podobno najdemokratycznym państwie świata,lewicy się nie podoba,cenzura,i to komu jeszcze urzędującemu prezydentowi,USA
13 dni temu / Kazimierz
 
Teraz zacznie się prawdziwa jazda. Jak w 1917! "Z górki na pazurki"!
13 dni temu / Polonus
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.