DZIŚ JEST:   07   LIPCA   2020 r.

Bł. Benedykta XI, papieża
 
 
 
 

Trwa aborcyjna batalia u południowych sąsiadów Polski – w parlamencie 4 projekty ustaw

Trwa aborcyjna batalia u południowych sąsiadów Polski – w parlamencie 4 projekty ustaw
Fot. Szymon Zmarlicki / Foto Gosc / FORUM

W słowackim parlamencie znajdują się 4 projekty ustaw ograniczających tak zwaną aborcję. Działacze na rzecz obrony życia i zwykli obywatele proszą polityków o lepszą ochronę życia.

 

Słowaccy biskupi podkreślili, że katolicy muszą odrzucić w przyszłorocznych wyborach kandydatury zwolenników kultury śmierci. Fundacja Slovakia Christiana zainicjowała akcję wysyłania pocztówek do niezdecydowanych liderów politycznych. Celem jest nakłonienie ich, aby  głosowali za obroną życia. Przesyłki trafią do Roberta Fico, Andreja Danko i Borisa Kollára.

 

Obecnie w parlamencie na debaty i głosowania czekają 4 projekty ustaw. Ich zwolennicy starają się przynajmniej częściowo ograniczyć mordowanie nienarodzonych. Pierwsza z propozycji, autorstwa Richarda Vašečka, obejmuje ograniczenie tzw. aborcji do przypadków zagrożenia życia i zdrowia matki, dziecka oraz sytuacji, gdy ciąża wynika z czynu przestępczego. Powody aborcji musiałyby zostać jednak udowodnione.

 

Zgodnie z drugim projektem, zabicie dziecka byłoby legalne do 7. tygodnia jego płodowego życia, a nie tak jak obecnie, do 12. tygodnia. Już w 7. tygodniu można bowiem wykryć bicie serca dziecka dzięki USG. Autorzy trzeciej propozycji postulują swobodę aborcji do 8. tygodnia.

 

Z kolei czwarty projekt obejmuje między innymi wprowadzenie zasiłku chorobowego, jeśli matka pragnie niejawnego porodu, a także przyspieszenie procedury adopcyjnej.

 

Uznawana za konserwatywną partia Smer włada państwem od 2006 roku. W 2020 odbędą się wybory parlamentarne. Na Słowacji aborcja na życzenie jest legalna do 12. tygodnia ciąży, zaś z przyczyn zdrowotnych – do 24. Przed dekadą u naszych południowych sąsiadów matki dopuściły do zabicia 11 tysięcy nienarodzonych. Z kolei w 2018 roku statystyki mówią o 6 tys. przypadków.   

 

Słowacja liczy około 5,4 miliony mieszkańców, a 62 procent osób uznaje się za katolików. Zgodnie z nauką Kościoła, obowiązkiem wiernych jest dążenie do całkowitej obrony życia poczętego.  

 

 

Źródła: france24.com / hlavnespravy.sk    

mjend

 

 

 CZYTAJ TAKŻE:

Marsz dla Życia i Rodziny w Bratysławie

 

 


DATA: 2019-09-24 14:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak poczytacie Biblię to zrozumiecie ze przykazanie piąte jest źle tłumaczone - powinno być nie morduj niewinnych. Proszę zwrócić uwagę że Mojżesz jak zszedł w góry z przykazaniem "nie zabijaj"podobno to pierwsze co zrobił to zabił około 3000 mężczyzn. Zaczynacie łapać? Eliasz " wytracać " musiał aby nie zabijać - wytracił 450 kapłanów Baala. Natomiast mord na dziecku w łonie jest bestialstwem i niema się co dalej rozwodzić.
9 miesięcy temu / Jot
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.