DZIŚ JEST:   27   MAJA   2019 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Trump na Marszu Życia: zawetuję każdą proaborcyjną ustawę

Trump na Marszu Życia: zawetuję każdą proaborcyjną ustawę
fot. JOSHUA ROBERTS Credit: REUTERS

- Każde dziecko jest świętym darem Boga. I dlatego napisałem specjalny list do Kongresu, w którym poinformowałem, że jeśli na moim biurku wyląduje jakakolwiek ustawa proabrcyjna, zawetuję ją – powiedział prezydent Donald Trump do rodzin zebranych na waszyngtońskim Marszu Życia.

 

W piątek, ulicami Waszyngtonu tysiące ludzi przeszło w Marszu dla Życia. Maszerujący deklarowali w ten sposób przywiązanie do wartości jakimi są życie i rodzina, ale także pokazywali, że obrona ludzkiego życia – w tym tego jeszcze nienarodzonego – stanowi dzisiaj bardzo ważną sprawę. Zwłaszcza w czasach, gdy w wielu krajach, w tym w dużej mierze także w Stanach Zjednoczonych, można zabijać nienarodzonych.

 

Do maszerujących zwrócił się prezydent Donald Trump. Nagrał specjalne wystąpienie, które zostało wyemitowane na telebimie. Zdawał w nim relacje z podjętych działań na rzecz obrony życia i podkreślał, jak ważna jest troska o nienarodzonych. – Podjąłem odważne działania, by chronić sumienie i religijną wolność lekarzy, pielęgniarek czy organizacji sprzeciwiających się aborcji. Ograniczyłem także finansowanie klinik aborcyjnych z pieniędzy podatników. I popieram wysiłki Senatu, który dąży do całkowitego zakazu finansowania aborcji z pieniędzy podatników – powiedział amerykański prezydent.

 

Trump docenił także poświecenie wielu uczestników marszu, którzy dotarli do Waszyngotnu z różnych zakątków Ameryki. – Chciałbym podziękować Amerykanom, którzy jechali przez cały kraj na Marsz Życia. I chciałem szczególnie podziękować też młodym ludziom, którzy swoją postawą na tym marszu dają nam nadzieję na przyszłość – powiedział.

 

Amerykański prezydent zapowiedział również wspólne działania na rzecz „ratowania życia nienarodzonych”. W ten sposób zdeklarował swoje wsparcie na amerykańskiego ruchu por-life.

 

Tegoroczny Marsz Życia w Waszyngtonie przeszedł pod hasłem „Każda osoba jest wyjątkowa. Od początku”.

 

 

Źródło: LifeSiteNews.com

ged


DATA: 2019-01-19 12:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Zbigniew: Kto jest trolem? Niestety nie masz racji. Pan Duda dwukrotnie wydał z siebie takie oświadczenie. Niestety mamy pewność marketingu. Alibi dostarcza mu prezes Kaczyński.
4 miesiące temu / pitu
 
do troli to jednak jest oswiadczenie PREZDENTA a Dude tak czy siak na to nie stac
4 miesiące temu / zbigniew
 
Gdyby Trump powiedział "podpiszę każdą ustawę calkowicie antyaborcyjną" jak Duda, to to miałoby jakiś sens. Chyba że o czymś nie wiem? W USA jest całkowity zakaz aborcji? Coś przespałem? A Duda wie że nic nie będzie miał do podpisywania z powodu uwielbienia popis dla ONZ i UE. Może więc deklarować sobie wszystkie gruszki na wierzbie.
4 miesiące temu / pitu
 
Jeśli intencje idą w parze z tą wypowiedzią to dobrze. To zawsze przynajmniej medialne wsparcie dla proliferów. Też jednak uważam, że to brudna gra obliczona na zyskiwanie przychylności. Problemem jest chyba jednak to że raczej aborcjoniści osiągnęli już wszystko co chcieli w USA i bardziej liberalizować prawa (a raczej bezprawia) nie potrzebują. To co jednak prawdziwie cieszy to fakt aktywności środowisk prolife i chyba coraz większa ich popularność.
4 miesiące temu / qlnick
 
Drogi [email protected] Oświadczenie Trampa odnosi się do przyszłości a nie przeszłości wiec nie możesz go kwestionować, gdyż na raz nie jest sprawdzalne, do momentu złożenia proaborcyjnej ustawy i wtedy zobaczymy czy zawetuje.
4 miesiące temu / DNA
 
Oświadczenie które nie ma żadnego znaczenia. W USA aborcja dokonana na zdrowych płodach jest całkowicie legalna. Jedynie stany różnią restrykcją zgody rodziców. Tak naprawdę dziecko w łonie matki nie jest chronione. To oświadczenie Trumpa jest całkowicie na pokaz.
4 miesiące temu / nederlanden
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "65599"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.