DZIŚ JEST:   09   GRUDNIA   2019 r.

Św. Jana Diego
Św. Leokadii, męczennicy
 
 
 
 

Trójmorze nie tylko na papierze. Inicjatywa wkracza w fazę realizacji

Trójmorze nie tylko na papierze. Inicjatywa wkracza w fazę realizacji
Krzysztof Szczerski. fot.Adam Chelstowski/FORUM

Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski wskazał, że inicjatywa Trójmorza znajduje się na decydującym etapie, gdyż przechodzi z fazy teoretycznych rozmów do praktycznych realizacji.

 

Słowa szefa Gabinetu Prezydenta zostały zaprezentowane w formie nagrania wideo na konferencji dotyczącej spraw Trójmorza w Waszyngtonie. Szczerski podkreślił, że wszystkie państwa włączone w inicjatywę są zdecydowane „zachować zarówno jedność Europy, jak i transatlantyckie związki”.

 

Na konferencji „Od Warszawy do Bukaresztu: droga naprzód dla inicjatywy Trójmorza” poruszano kwestie związane z wszelkimi aspektami dotyczącymi planów realizacji tego projektu. Prezes Banku Gospodarstwa Krajowego Beata Daszyńska-Muzyczka wskazała, że inicjatywa nie ma na celu uderzenia w jedność Europy, lecz wręcz przeciwnie „zmierza ona do wzmocnienia UE i zacieśnienia transatlantyckiej współpracy”.

 

Waszyngtońska konferencja zgromadziła ekspertów z różnych dziedzin – dyplomatów, przedstawicieli rządów 12 państw skupionych wokół idei Trójmorza, administracji prezydenta Donalda Trumpa, jak i przedstawicieli NATO.

 

Poszczególne sesje konferencji poświęcone były strategicznym związkom Europy Środkowej z USA, współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa energetycznego i rozwojowi infrastruktury w Europie Środkowej. Wtorkowa konferencja była drugą kompleksową prezentacją problematyki związanej z koncepcją Trójmorza. Następna odbędzie się w stolicy Rumunii, Bukareszcie.

 

 

Źródło: wPolityce.pl

PR


DATA: 2018-06-06 11:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kiedy pan Szczerski zacznie mówić o UFO i teczkach od zarządców innych planet?
ponad 1 rok temu / wert
 
Wydawało mi się że Trójmorze ma unizależnić nas od Niemiec i obronić przed Rosją. Jak można jednocześnie ?zachować zarówno jedność Europy, jak i transatlantyckie związki?? Szczerski po prostu chce ofiarować całą Europę globalistom z USA. Szczerski znów nas ośmiesza i to na forum międzynarodowym. Naród polski nie jest głupi panie Bardzo Bardzo Niemądry.
ponad 1 rok temu / że co?
 
Niesamowite. Czy ktokolwiek poza pasjonatami historii albo geopolityki wie co to w ogóle Trójmorze jest? A tu proszę wchodzimy w etap już realizacji. Czym to będzie aż strach się bać skoro nawet w kwestii zaprzestania importu skażonych bakterią ziemniaków z Egiptu Polska musi się zwracać z wnioskiem do Brukseli.
ponad 1 rok temu / Dariusz
 
Trójmorze trój-możem. Ale należy się zająć Dwumorzem: Bałtyk-Morskie Oko. Na to Dwumorze czatują zarówno starzy jak i nowi "przyjaciele".Również wrodzy sojusznicy co nie lubią ustawy. Mają chrapkę.
ponad 1 rok temu / chrapkowy
 
@Terebesz - mądrzejsi dyplomaci skupieni wokół rozmów na temat trójmorza spróbują wyciągnąć z tego jak najwięcej dla siebie bez wchodzenia w taką "koalicję" (np. poprzez lobbing czy nawiązywanie kontaktów). Głupsi będą się łudzili, że idea trójmorza jest na tyle kusząca dla wszystkich, którym tę propozycję przedstawiono, że narażą swoje bezpieczeństwo, stabilność i obecne układy byle tylko ziścić ten projekt. Polska dyplomacja oczywiście będzie jodłowała na rzecz trójmorza, ale nie zdają sobie sprawy, że inne państwa mają zupełnie rozbieżne interesy z naszymi (np. mają wynegocjowane lepsze stawki jeśli chodzi o import gazu) i nie patrzą na Rosję jak na wielkiego wroga a na USA jak na zbawcę. Ogólnie jest to strata czasu i środków, które można byłoby przeznaczyć na inne cele.
ponad 1 rok temu / Akwin
 
Czy wyniknie z tego cokolwiek konkretnego? Poza nadrzędnością Knesetu nad parlamentami lokalnymi, ma się rozumieć.
ponad 1 rok temu / Terebesz
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.